Jaka karta graficzna?

mam starą płytę główną i mam na niej kartę ATI radenona 9200 . nie wiem jaką kartę (jak dobrą) mogę maksymalnie włożyc do komputera?

specyfikacja płyty : http://picasaweb.google.pl/lukaszkaw/Mo … 0405618354

Dodane 27.06.2009 (So) 19:26

dla informacji powiem, że przez 3 dni używałem GeForce’a 5400 i chodził bez zarzutu.

każda karta na AGP

tak na szybko np.

Gr. Sapphire HD 2400Pro 512MB - średnio 180zł

zawsze to lepiej niz masz ale czy warto ?

moim zdaniem warto, bo komputer bedzie chodził lepiej. Tak jeszcze dla pewności czy pójdzie GeForce 7600???

Dodane 27.06.2009 (So) 21:04

czy to już za dużo dla tego komputera??? :PP

Dodane 27.06.2009 (So) 21:19

I jeszcze jedno pytanie. Czy ze specyfikacji mojej płyty głównej da się wywnioskować ile max. mb może mieć ta karta???

Płyta główna mówi nam tyle że karta ma być na złącze AGP. Łaskawie byś podał resztę konfiguracji komputera, czyli: procek, ram, twardziel, zasiłka (marka i moc), bo obecną grafę i mobo już nam podałeś. Tak w ciemno nie powiem Ci czy GF 7600 GS/GT będzie ok dla twojego kompa, być może będzie w sam raz lub będzie ograniczana przez procka. Jak podasz pełny config wtedy dopiero coś sie poleci:D

w pierwszym moim poscie podałem link do mojej specyfikacji jaką mam w książce od komputera.

Dodane 27.06.2009 (So) 23:00

ok więc : Pentium 4 2,80 GHz 512 cache 478 Pin, pamięc 1Gb DDR (nie wiem dokładnie ale chyba coś ok. 200mHz) , dysk 160 gb samsung 7200 obr/s, zasilacz 300W OPTIMUS(chyba optimus) :stuck_out_tongue:

napewno zasilacz do wymiany… a z ATI radenona 9200 na GF 7600 no tak cos tam da jak kto woli ;/

moze wtedy gf 8600? z tego co wiem na AGP jest :slight_smile:

tylko napewno musialbyś dac lepszy zasilacz

no i pamieci tez slabiutko do 2giga mogłbyś dobić…

ale co anjważniejsze

do czego w ogole chcesz uzywać tego kompa? i po co Ci lepsza grafika w nim ?

Tak jak kolega wyżej napisał konieczna wymiana zasilacza na np. Modecom MC-350. Do twojego kompa szukaj następujących graf:

GF 7300 GT DDR3, GF 7600 GS/GT DDR3, ATI X1650 PRO DDR3, ATI 2600XT. Jak znajdziesz jakąś konkretną grafę z obok wymienionych to zapodaj przed zakupem linka. Oczywiście grafę kupisz używaną:D

ok dzięki serdeczne zapodam wam link karty jak kupie :slight_smile:

Dodane 28.06.2009 (N) 14:55

chcę go po prostu rozbudować do granic możliwości i tyle. Tylko informatyk który mi załatwiał pamięc mówił, że 1gb to max. w tym komputerze, a zo to wy mówicie żeby dobić do 2 gb ??? wiec kto ma racje ? :stuck_out_tongue:

Bardzo nie wyraźna ta fotka z instrukcji obsługi płyty głównej. Ale z tego co udało mi się wypatrzyć to pisze tam, że można wsadzić maxx 2 GB ramu. Ale 1 GB ramu styka i nie ma co więcej ładować. Tak więc zmień grafę i zasiłkę i to na tyle jeżeli chodzi o rozbudowę Twojego kompa.

ok dzięki za pomoc wszystkim