Jaka karta graficzna?

(lukaszkaw93) #1

mam starą płytę główną i mam na niej kartę ATI radenona 9200 . nie wiem jaką kartę (jak dobrą) mogę maksymalnie włożyc do komputera?

specyfikacja płyty : http://picasaweb.google.pl/lukaszkaw/Mo ... 0405618354

-- Dodane 27.06.2009 (So) 19:26 --

dla informacji powiem, że przez 3 dni używałem GeForce'a 5400 i chodził bez zarzutu.

(Chosen) #2

każda karta na AGP

tak na szybko np.

Gr. Sapphire HD 2400Pro 512MB - średnio 180zł

zawsze to lepiej niz masz ale czy warto ?

(lukaszkaw93) #3

moim zdaniem warto, bo komputer bedzie chodził lepiej. Tak jeszcze dla pewności czy pójdzie GeForce 7600???????

-- Dodane 27.06.2009 (So) 21:04 --

czy to już za dużo dla tego komputera????? :PP

-- Dodane 27.06.2009 (So) 21:19 --

I jeszcze jedno pytanie. Czy ze specyfikacji mojej płyty głównej da się wywnioskować ile max. mb może mieć ta karta?????

(system) #4

Płyta główna mówi nam tyle że karta ma być na złącze AGP. Łaskawie byś podał resztę konfiguracji komputera, czyli: procek, ram, twardziel, zasiłka (marka i moc), bo obecną grafę i mobo już nam podałeś. Tak w ciemno nie powiem Ci czy GF 7600 GS/GT będzie ok dla twojego kompa, być może będzie w sam raz lub będzie ograniczana przez procka. Jak podasz pełny config wtedy dopiero coś sie poleci:D

(lukaszkaw93) #5

w pierwszym moim poscie podałem link do mojej specyfikacji jaką mam w książce od komputera.

-- Dodane 27.06.2009 (So) 23:00 --

ok więc : Pentium 4 2,80 GHz 512 cache 478 Pin, pamięc 1Gb DDR (nie wiem dokładnie ale chyba coś ok. 200mHz) , dysk 160 gb samsung 7200 obr/s, zasilacz 300W OPTIMUS(chyba optimus) :stuck_out_tongue:

(Chosen) #6

napewno zasilacz do wymiany... a z ATI radenona 9200 na GF 7600 no tak cos tam da jak kto woli ;/

moze wtedy gf 8600? z tego co wiem na AGP jest :slight_smile:

tylko napewno musialbyś dac lepszy zasilacz

no i pamieci tez slabiutko do 2giga mogłbyś dobić...

ale co anjważniejsze

do czego w ogole chcesz uzywać tego kompa? i po co Ci lepsza grafika w nim ?

(system) #7

Tak jak kolega wyżej napisał konieczna wymiana zasilacza na np. Modecom MC-350. Do twojego kompa szukaj następujących graf:

GF 7300 GT DDR3, GF 7600 GS/GT DDR3, ATI X1650 PRO DDR3, ATI 2600XT. Jak znajdziesz jakąś konkretną grafę z obok wymienionych to zapodaj przed zakupem linka. Oczywiście grafę kupisz używaną:smiley:

(lukaszkaw93) #8

ok dzięki serdeczne zapodam wam link karty jak kupie :slight_smile:

-- Dodane 28.06.2009 (N) 14:55 --

chcę go po prostu rozbudować do granic możliwości i tyle. Tylko informatyk który mi załatwiał pamięc mówił, że 1gb to max. w tym komputerze, a zo to wy mówicie żeby dobić do 2 gb ????? wiec kto ma racje ? :stuck_out_tongue:

(system) #9

Bardzo nie wyraźna ta fotka z instrukcji obsługi płyty głównej. Ale z tego co udało mi się wypatrzyć to pisze tam, że można wsadzić maxx 2 GB ramu. Ale 1 GB ramu styka i nie ma co więcej ładować. Tak więc zmień grafę i zasiłkę i to na tyle jeżeli chodzi o rozbudowę Twojego kompa.

(lukaszkaw93) #10

ok dzięki za pomoc wszystkim