Jaka Karta Graficzna?

Obecnie mam ATI Radeon x600 Pro (tak wiem staruch) no i chciałem zorientować się w nowych z pamięcią 1gb.

Na wstępie w sklepie sprzedawca zapytał mnie o Chipset. Wtedy zgłupiałem, ale już sprawdziłem i to poprostu ATI (?)

Moje pytanie dotyczy tego, moja wiekowa już Płyta Główna obsłuży karty graficzne pracujące na pamięci DDR2 i wyższych (a może to wogóle nie ma znaczenia ?) , no i na co muszę zwracać uwagę przy kupnie karty ?

Podaj model płyty głównej, markę moc zasilacza, budżet oraz resztę konfiguracji.

jeżeli posiadasz kartę na złączu AGP to polecam zmianę na nowego radeona 4670, a jeśli PCI-Express to jakiegoś radeona 4850>4890 ? nie podałeś kwoty za jaką możesz dokonać zakupu.

Dlaczego zakładasz kryterium tylko wielkość pamięci własnej k. graficznej??

To tak jakby założyć, że chcesz kupić rower który ma 2 koła.

Ważniejszym warunkiem jest prędkość karty oraz możliwości. Ilość pamięci jest dużo mniej ważna.

Powiedz mi “ekspercie” z jakiej racji ma pakować 300zł w tego radka na złączu AGP ?

ja polecam GF 8600 ddr3 - najmocniejsza wersje.

kupisz uzywke na allegro za ok. 100zł a to dobra maszyna

Po czym to stwierdzasz? Ta karta obecnie nie nada się na nic. Nawet nie wiesz na jakim ma być to złączu a już proponujesz grafikę.

NAJS

No to od początku.

Nazwa Płyty Głównej: MSI MS-7046 (Mediom OEM)

Chipset: ATI rodzaj złącza: PCI

Procesor: Intel Pentium 4 640

dlaczego zakładam,że chcę kartę z pamięcią własną 1gb ? Z reguły to jest określnik grafiki przy grach nowszych. Poza tym mam jeszcze dużo wspólnego ze zdjęciami i przydałoby się szybsze rozpracowywanie nawet dużych grafik. Aczkolwiek jeśli jakiś inny parametr będzie mi bardziej przydatny to proszę podpowiedz. :wink:

Budżet jest tutaj największym ogranicznikiem niestety. Będzie coś ok.250 zł. Wolałbym nową bo z używaną to nigdy nie wiesz czemu ktoś się jej pozbywa. 80% przypadków to działanie niezadowalające.

Nowy Radeon HD4650 mieści się w tym przedziale mając jednocześnie 1gb pamięci własnej. Co o tym myślicie :?:

Jakby ktoś mógł mi z tym rodzajem złącza pomóc byłbym wdzięczny :wink:

(EDIT - Zaznaczenie powiadomienia, typ złącza, procesor)

Nie mam możliwości sprawdzenia czy mam rację bo mi internet zamula ale wydaje mi się, że te mobo ma rodzaj złącza PCI-Express 1.0 x16

Zdaje się, że faktycznie złącze PCI. No więc co polecacie ? Liczę na coś niedrogiego, lecz przyzwoitego ;>

pytanie, jaki proc?

zamiast tego kastrata poszukalbym jakiegos 9600gt/9800/gts250 nawet uzywany bedzie lepszy 8)

Procesor Intel Pentium 4 640, 3200 MHz

to max. jakies 9600gso/8800gt lub 3870/4670 (ddr3)

http://www.allegro.pl/item859054404_pci … _4670.html

Pozdrawiam,

akurat juhas/imrch/neon nie ciesza sie doba opinia - maja tanie karty, ale gorzej gdy przychodzi do wymiany lub gwarancji… poczytaj w necie 8)