Jaka karta graficzna?

(system) #1

Witam, nie dawno kupiłem komputer używany o takiej specyfikacji

procesor Intel Pentium 4 - 2400 Mhz (mnożnik 18 x 133)

512 MB DDR-RAM,

płyta główna - PlatiniX 2E 6A V2.0 marki QDI,

dysk twardy Samsung SV0602H o pojemności 60 GB (bez bad sectorów)

karta graficzna ATi Radeon 9600 TX (Medion) AGP 128 MB pamięci DDR,

zasilacz Fortron 350 W.

nagrywarek nie pisałem bo chyba nie potrzebne info o niej. Mianowicie zastanawiam się jaką kartę graficzną lepszą do niego kupić, zastanawiam się m.in. nad Geforcem 7600 GT, Radeonem 2400 XT lub 2600 XT. Prosiłbym o jakieś info czy te karty będą dobre czy nie, a także proszę podawać inne propozycje wkońcu to forum. Jeszcze jedna rzecz, chcę wymienić pamięci RAM zamiast 512 to chcę dać 2 GB w dwóch kościach po 1 GB. Pozdrawiam

(Qba Lukaszczyk) #2

Pentium 4 jeden z gorszych ;/ Ciężko będzie taki złom ulepszać. Poza tym chyba nie masz PCI-Express, tylko AGP x8. Najlepsze karty to będą:

GeForce 6200 - od nVidii

Radeon 4650 - od ATI

Do tego płyta główna bardzo stara. Nie kupisz Pentiuma D, bo inny socket - już nieużywany.

Rada ode mnie:

Nie ulepszaj tego, tylko uzbieraj kasę i kup coś lepszego. Jak kupisz Radka 4650 to Pentium będzie go spowalniał (nie pozwalał uzyskać pełnej wydajności). Jedyne co można zrobić to dokupić kość 512 RAM.

(system) #3

Na AGP nie kupisz porządnej karty do gier.

Zintegrowane karty graficzne na plycie glownej maja lepsze parametry

niz dostepne obecnie najmocniejsze pod AGP.

Do Internetu i domowych zastosowań taka konfiguracja z 1 GB Ram pod Windows XP wystarczy.

(system) #4

nie no do nowszych gier mam xboxa 360, a ten komputer kupiłem po to aby mieć coś lepszego ponieważ komp z którego się przesiadłem to Pentium III 650 MHz więc sami rozumiecie że to i tak duży skok jeśli chodzi o szybkość. Tak mi się wydaje a tego kompa chcę aby można było normalnie pograć w jakieś starsze tytuły.

(Kuczkowiak) #5

Ja bym Ci polecił Geforce 6600GT lub 6800GT , na pewno będzie zauważalny skok wydajności

Ty chyba sam nie wiesz co piszesz.

(system) #6

no chyba zdecyduje się na tego geforce 6600 GT lub 6800GT ponieważ zawsze miałem jakąś kartę nvidii i nie narzekałem byłem bardzo zadowolony, kiedyś posiadałem radeona jednego 9200 lub 9250 i zawsze były jakieś problemy. Nawet z wyjściem TV coś nie grąło a GeForce zawsze działał dobrze.