Jaka karta graficzna?

Witam, nie dawno kupiłem komputer używany o takiej specyfikacji

procesor Intel Pentium 4 - 2400 Mhz (mnożnik 18 x 133)

512 MB DDR-RAM,

płyta główna - PlatiniX 2E 6A V2.0 marki QDI,

dysk twardy Samsung SV0602H o pojemności 60 GB (bez bad sectorów)

karta graficzna ATi Radeon 9600 TX (Medion) AGP 128 MB pamięci DDR,

zasilacz Fortron 350 W.

nagrywarek nie pisałem bo chyba nie potrzebne info o niej. Mianowicie zastanawiam się jaką kartę graficzną lepszą do niego kupić, zastanawiam się m.in. nad Geforcem 7600 GT, Radeonem 2400 XT lub 2600 XT. Prosiłbym o jakieś info czy te karty będą dobre czy nie, a także proszę podawać inne propozycje wkońcu to forum. Jeszcze jedna rzecz, chcę wymienić pamięci RAM zamiast 512 to chcę dać 2 GB w dwóch kościach po 1 GB. Pozdrawiam

Pentium 4 jeden z gorszych ;/ Ciężko będzie taki złom ulepszać. Poza tym chyba nie masz PCI-Express, tylko AGP x8. Najlepsze karty to będą:

GeForce 6200 - od nVidii

Radeon 4650 - od ATI

Do tego płyta główna bardzo stara. Nie kupisz Pentiuma D, bo inny socket - już nieużywany.

Rada ode mnie:

Nie ulepszaj tego, tylko uzbieraj kasę i kup coś lepszego. Jak kupisz Radka 4650 to Pentium będzie go spowalniał (nie pozwalał uzyskać pełnej wydajności). Jedyne co można zrobić to dokupić kość 512 RAM.

Na AGP nie kupisz porządnej karty do gier.

Zintegrowane karty graficzne na plycie glownej maja lepsze parametry

niz dostepne obecnie najmocniejsze pod AGP.

Do Internetu i domowych zastosowań taka konfiguracja z 1 GB Ram pod Windows XP wystarczy.

nie no do nowszych gier mam xboxa 360, a ten komputer kupiłem po to aby mieć coś lepszego ponieważ komp z którego się przesiadłem to Pentium III 650 MHz więc sami rozumiecie że to i tak duży skok jeśli chodzi o szybkość. Tak mi się wydaje a tego kompa chcę aby można było normalnie pograć w jakieś starsze tytuły.

Ja bym Ci polecił Geforce 6600GT lub 6800GT , na pewno będzie zauważalny skok wydajności

Ty chyba sam nie wiesz co piszesz.

no chyba zdecyduje się na tego geforce 6600 GT lub 6800GT ponieważ zawsze miałem jakąś kartę nvidii i nie narzekałem byłem bardzo zadowolony, kiedyś posiadałem radeona jednego 9200 lub 9250 i zawsze były jakieś problemy. Nawet z wyjściem TV coś nie grąło a GeForce zawsze działał dobrze.