Jaka karta graficzna?

(Diedripper) #1

Witam! Mam stary komputer, który mam zamiar oddać siostrze. Jaką kartę mógłbym do tego grata dokupić?

Typ procesora Intel Pentium 4, 2800 MHz (14 x 200)

Nazwa płyty głównej Hewlett-Packard HP d530 SFF(DG058A)

Mam do wydania 200 zł.

Chcę jeszcze dodać, że siostra będzie go używała do internetu , jaki i do gier.

(Technik Elektro) #2

http://allegro.pl/asus-hd3450-512mb-ddr ... 29399.html

co prawda ddr2 ale w simsy pogra :stuck_out_tongue: obudowa jest niska (low profile) dlatego taka karta będzie pasować.

(Diedripper) #3

Właśnie o tej myślałem. Dzięki za odpowiedź.

(Xparanienormalnyx) #4

Wątpię żeby na tym gównie pograła chociaż w simsy... Jeśli już brać coś, to chociażby HD3650 - używana nawet za 120zł, kilka razy lepsza od podanej przez ciebie.

(igrek) #5

Nie przesadzajcie. Simsy działały na radku 9200 i na geforce'ie 4mx :stuck_out_tongue:

(Adi636) #6

no tak, ale za 170 zł można wziąć coś o wiele lepszego, ta karta ma szynę 64-bitową więc już jak dla mnie by odpadała. weź coś z używanych np. 8800GT, czasami śmiało można łyknąć za 150 zł.

(Adi636) #7

no tak, ale za 170 zł można wziąć coś o wiele lepszego, ta karta ma szynę 64-bitową więc już jak dla mnie by odpadała. weź coś z używanych np. 8800GT, czasami śmiało można łyknąć za 150 zł.

(Xparanienormalnyx) #8

A od kiedy 8800GT jest na AGP??? I nawet gdyby była, po co tak wydajna karta do tak starego zestawu? Jak masz zamiar udawać znawcę tematu, to chociaż czasem użyj google żeby nie zrobić z siebie idioty.

(dobryteddy) #9

Ja bym zaproponował tak:

coś z Radeonów --> X1950PRO http://allegro.pl/gecube-x1950-pro-256- ... 33733.html

lub ew. jak uda Ci się dorwać 2600XT (ja taką mam i sobie chwalę)

coś z GeForców --> http://allegro.pl/gainward-gf7800gs-256 ... 94504.html

lub ew. 7600GT

Mocniejszych kart i tak chyba nie ma sensu wpychać ze względu na procesor :wink:

Pytanie tylko czy zasilacz podoła.

(Diedripper) #10

Zasilacz powinien dać rade. Ostatnio kupiłem nowy 350W. Komputer jak już mówiłem dla siostry, więc karta powinna uciągnąć jakieś simsy.

(Adi636) #11

ostatnio kupiłeś nowy ? podaj lepiej markę tego zasilacza przynajmniej :wink:

cd. mojego pomysłu we wcześniejszym poście - przepraszam, nie sprawdziłem jakie ma wejście.

(Marcin260) #12

Myślę, że przy tak starym zestawie i podzespołach markowy zasilacz nie jest wymagany. Byłoby to tylko zbędne naciągnie na koszty. Spalić z przeciążenia się raczej nic nie spali a nawet gdyby z innych powodów to za cenę średniego zasilacza znajdzie na allegro podobny komputer. A za 50zł zasilacz to pewnie ma teraz bo nowy ciężko znaleźć taniej.

(igrek) #13

U mnie wszystkie poprzednie komputery działały na królu czarnej listy czyli legendarnym codegenie 300W. Ciągnął min celerona 2.4 athlona 64 2800+ pentium 4 2.4 i karty graficzne pokroju radeon x1950 9200 gf 5200 itp.

(Diedripper) #14

Zasilacz jest firmy APOWER. Jest na nim napisane, że został zaprojektowany dla Pentium 4, dlatego kupiłem. Nie sądzę, żeby było potrzebne więcej mocy, tyle wystarczy w zupełności.