Jaka karta graficzna?

Witam. Proszę o pomoc w dobraniu karty graficznej do mojego komputera. Poniżej przedstawię parametry.

MoBo: Gigabyte K8VT800

Zasilacz: Tacens Radix IV 450

Procesor: Athlon 64 3000+ 2.01 GHz

RAM: No właśnie, zamówiłem na allegro 3 GB ramu, są w drodze. (http://allegro.pl/nowe-markowe-1gb-d…066503559.html) Podobno działają pod VIA. Czy to dobry wybór?

A więc 3 GB RAM.

Coś jeszcze trzeba?

No karta graficzna obecnie to radek 9200 SE

Myślę, że bez problemowo zmieszczę się w 150 zł. Ewentualnie, jeżeli jest za co zapłacić to wydam więcej. Jeżeli to się oczywiście opłaca.

Proszę o porady! Z góry dziękuję !!

Za 150 zł to możesz sobie drugiego takiego radka kupić (ha-ha) Jak masz taką kartę to szkoda wydawać kasy na coś o 10-20% wydajniejszego, lepiej uzbieraj 300 zł na używanego HD4850/4870

Procesor słaby, do nowych gier nie wystarczy.

Skoro tak, to proszę o pomoc w wyborze używanej karty, najlepszej pod mój zestaw. Cena nie gra roli. Podkreślam, NAJLEPSZEJ. :slight_smile:

Okej, weź używanego HD7970 - około 2200 zł… No co, to najlepsza używana karta póki co :smiley:

A tak poważnie, to lepiej kupić HD4870 niż coś słabszego, zawsze będzie w zapasie (procek i tak będzie ją hamował)

Jasne jak mu wyprodukujesz tego hd4870 na agp to sobie włoży

yvsa.jpg

Kup jakiegoś radka 9600, albo geforca 6600 bo i tak ten komp to padaka i nie warto w niego inwestować.

HD4650. Ale i tak wiele gier może mulić bo procesor ma tylko jeden rdzeń.

poza tym sama karta jest słaba, ale za to na agp.

Hihihi sam nie ogarniam dzisiaj :smiley: Zawsze można młotkiem… :smiley:

Ja się na AGP nie znam, posłuchaj igrek’a w tej sprawie

zależy mi na win7 hp no i chciałbym troche na nim pograć :slight_smile:

Ciężko będzie chociaż i 9600 jak i 6600 obsługują win 7

na tym kompie win7 jakos ci moze ruszy, ale gry juz napewno nie

do win7 potrzeba 2 jajowca zeby juz w “cos” pograc

To znaczy cs, fifa 2007 w dół, gothic 2 czy gta:sa pójdą na tych kartach?

Btw. naprawde taki grat z tego kompa?

Gry które wymieniłeś pójdą, dobry to on był z 8 lat temu.

tak i troche nowsze niz podales ale na xp

Może jakaś 512 geforce lub ati? nic? skazany już jest ten kalkulator?:d

jakby procesor był chociaż dwurdzeniowy to pół biedy, niestety nie popykasz zbytnio na tym nawet dając kartę która ma 5GB pamięci, i mając 4GB pamięci RAM.

co z tego ze sobie wsadzisz grafike najmocniejsza pod AGP jak patrz jaki ty masz procesor…

o win7 zapomnij, na xp to sobie jeszcze pograsz w to co wymieniles i troche wyzej

W takim razie czy wchodzi w grę wymiana procesora na lepszy?

Wymiana całej platformy, bo co ci z tego że wymienisz procesor jak nadal będziesz miał grafikę na agp która będzie wąskim gardłem, oraz zwykły dysk ATA.

proponuje gf 6800gt pod wydajnosc cpu bedzie akurat

http://allegro.pl/point-of-view-geforce … 72411.html