Chciałbym kupić kartę graficzną do internetu i oprogramowania biurowego oraz sporadyczne zagranie w gry. Co byście mi radzili może być używana budżet mam dość ubogi ok 100-120 zł.
Na AGP czy PCie?
oczywiście że na PCI tak źle to już u mnie nie jest
Jaka jest nazwa płyty głównej?
Powinna wystarczyć http://allegro.pl/palit-geforce-8600gt- … 68463.html
Ewentualnie http://allegro.pl/ati-radeon-4650-512mb … 39404.html ciut wydajniejszy od geforca
ASUS P5G41T-M
– Dodane N, 8 kwi 2012, 17:34 –
a jakieś inne propozycje
Wydajniejszy od obydwu Geforce 9600GT do końca aukcji 1h:
A czytałem gdzieś w internecie że te modele się palą i pokazują krzaczki na ekranie.
– Dodane N, 8 kwi 2012, 19:23 –
http://allegro.pl/nvidia-gf-9600-gs-786 … 24194.html a o tej co sądzicie
Gt lepsza i to dużo GS to kastrat, ee tam palą mój kolega ma 9600GT 4lata i jeszcze chodzi i ciągnie BF3.
Bierz 9600GT:
A ja gdzieś kiedyś widziałem gigabyte 8500 i się spaliła.
Yy, 8500, a 9600 to różnica.
Poza tym to zależy od modelu, nawet nowa karta Ci się może spalić jak temperatura będzie za wysoka (będzie np. uszkodzony wiatraczek, a ty nie będziesz o tym wiedział).
Nie ma czegoś takiego że konkretny model “się pali”
ale wiele osób skarży się na te modele
Jak ktoś nie czyści chłodzenia, nie zmienia pasty termoprzewodzącej i przegrzewa kartę to łatwo ją spali. Ja kupiłem Radeona 6870 i spalił się po 2tyg. teraz jest na gwarancji.
To, że się komuś spaliła to nie jest żaden argument - to nie jest sprzęt składany ręcznie z dbaniem o każdy szczegół - to masówka klepana w fabryce. Może się zdarzyć, że jakiś egzemplarz jest felerny - zdarza się. Jakoś nie obraziłem się na AMD, że mi się procesor spalił po tygodniu od zakupu, nowa sztuka - jedziemy dalej
Gdybym miał patrzeć, co się komu popsuło - to kurczę, chyba żadnej komórki bym nie mógł kupić
No to wezmę GF 9600 GT a jakiś procesor do tego zestawu na s775 tylko minimum 2 rdzeniowy i budżet 250zł
Jeśli możesz dołożyć to:
http://allegro.pl/procesror-core-2-quad … 47745.html
http://allegro.pl/quad-q6600-2-40-ghz-8 … 26268.html
lub licytacja:
http://allegro.pl/iintel-core-2-quad-q6 … 84086.html
Masz już chłodzenie ?
Chłodzenie mam ze starego
– Dodane Pn, 9 kwi 2012, 10:10 –
ale aż tak wydajnych to mi nie potrzeba
Nie przesadzaj że aż tak wydajne jak nie możesz dołożyć 50zł to spróbuj zalicytować warto kupić 4 rdzenie.
a np widzę na allegro za 150 e7500 tylko dwu rdzeniowy
No możesz brać ale lepiej zainwestować w przyszłość i wziąć 4 rdzenie.