Jaka karta graficzna?

Jak w temacie.

Jaką kartę graficzną jestem w stanie kupić za ok 400-500zł ze sprzętem jak moim w podpisie?

Od razu zaznaczam, że nie mam zamiaru jej podkręcać, podłączać pod 3 kompy i inne takie bajery - nie bawię się w to. Chciałbym po prostu pograć w w miarę nowe gry na dość przyzwoitym poziomie :wink:

Szukaj kart AMD Radeon 6850. No i wypadałoby dokupić drugie tyle RAM.

Może uda ci się wyrwać w miarę nową kartę HD6850 (do nowej musiałbyś trochę dopłacić) na Allegro. Ewentualnie możesz popatrzeć na używki HD5830 / HD5850 , a jeśli koniecznie musi być nówka to w tej cenie proponuję trochę mniej wydajnego HD6770 :slight_smile:

btw.:

Że co? :shock:

@Ascent chyba pod monitor (mam nadzieje) :shock:

Może ta? http://www.pixmania.pl/pl/pl/11823181/art/vtx3d/radeon-hd-6850-x-edition.html?srcid=7128&CodePromo=oui - w promocji, kończy się jutro w południe.

Albo: http://www.pixmania.pl/pl/pl/11985612/art/vtx3d/radeon-hd-6870-1-gb-gddr5.html - w promocji, kończy się o północy - i po promocji

Yyy, tak, chodziło mi o monitory, sry :smiley:

No właśnie lecę po kosztach i używka może być jak najbardziej. Poszukam w tych modelach, które wymieniłeś. A jakiego producenta najlepiej wybrać, bo słyszałem, że różnie to tam wygląda z serwisowaniem itp. :slight_smile: Kumpel kiedyś doradzał mi HIS’a albo ATI i chyba dobrze mówił :razz: ?

Nie do końca dobrze, ATI zostało przejęte przez AMD i teraz ta właśnie firma tworzy karty graficznie (niedawno miał miejsce rebranding nazwy ATI na AMD) - jednak żeby to łatwo wytłumaczyć: jest to tak jakby ‘podstawowy’ producent kart graficznych tworzących konstrukcjereferencyjnych (drugim takim producentem jest nVidia),a lepiej nie kupować właśnie tak zwanych ‘referentów’, które łatwo poznać po najczęściej klockowatym chłodzeniu (lepiej wybrać kartę z autorskim chłodzeniem).

I właśnie w takim wypadku jeśli chodzi o zakup Radeona to warto brać karty tych producentów: Sapphire, HIS, Asus, MSI, Gigabyte, Vertex3D, XFX.

(Jednak zdarza się, że i te firmy czasami wydają referenty, jeśli nie będziesz przekonany co do zakupu konkretnego modelu to wystarczy zapytać :slight_smile: )

@up A no popatrz, zawsze czegoś nowego się dowiem. Dzięki za info :wink:

W miarę mi się rozjaśniła sprawa, temat do zamknięcia :slight_smile: