Jaka karta graficzna?

Witam mam pytanie czy opłaca się kupić kartę graficzną 9600 gt za 140 zł ?

Link: http://allegro.pl/gainward-geforce-9600 … 88945.html

Czy dołożyć kulka groszy i kupić tę :

Link:http://allegro.pl/gigabyte-nvidia-geforce-gt430-1gb-ddr3-tanio-i3144868344.html

Cześć

Sprawdź sam: http://www.benchmark.pl/strefa/ranking-kart-graficznych

to zależy do czego ją będziesz potrzebował

lepiej kupić 9800Gt;]

a najlepiej już dołożyć troche i kupić np HD6670

9600GT to napewno lepszy wybór od GT430 no chyba że dołożysz trochę i zakupisz 9800GT http://allegro.pl/bfg-geforce-9800gtx-5 … 21060.html

Nie kupuj 9600gt ani 9800gt,rozejrzyj się nad używką 4850 albo gts250 lub dołóż do gts450 lub gtx260,teraz sa już tanie. ja po przesiadce z 9600gt na 4850 odczułem masakryczną różnice na korzyść 4850 oczywiście,gts250 jest na podobnym poziomie a można ją znależć na allegro za 150zł lub na forum może ktooś ma to nawet taniej idze dostać. Z 9600gt napewno daj se spokój,jeszcze napisz jaki zasilacz bo jak jakiś słaby to se daruj lepsze karty… do czego ma być karta?? pod gry>? pulpit??

Fakt HD4850 jest lepszy od 9800GT a jeszcze lepszy byłby HD4870 lub HD4890:)

Do czego ma służyć karta ( Granie czy Praca biurowa )?

Ale do tych napewno do wymiany zasilacz na jakich porządny 450-500wat + O/C procka

Włąsnie spojrzałem na podpis,zasilacz jest mi nieznany więc pewnie jest to jakiś tani no name,przydało by się foto z tabliczki na zasilaczu. nic więcej nie moge powiedzieć póki nie zobacze tej tabliczki a istnieje ryzyko spalenia zasilacza jeżeli wsadzisz tam jakąś lepszą karte(zasilacz może zabrać ze sobą także kartę którą zakupisz)

J.music ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

GTX260 to fajna karta, ale raczej do słabo opalanych pomieszczeń i nie na gorące lato. Bez problemu zużywa nawet 3x więcej prądu niż przeciętne 9600GT w stresie (realnie, sama karta). Z obecnym zasilaczem pytajacego (stopka posta) spowodowałaby zapewne spektakularne BUM pod obciążeniem.

Moim zdaniem jak ma być wydajnie to i musi tego prądu troche brać,a ogólnie gtx260 można złapać z dobrym chłodzniem,ogólnie mam zamiar kupić gtx 260 lub 280 jak przyjdzie troche kasy. A ogólnie to nie oszukujmy się ale 9600gt to już stara karta i nie opłacalna bo jeżeli dołoży się 20-40zł to ma się tego gtsa 250 który jest od niej lepszy ze 3 razy

“Trochę” jak najbardziej, ale sam GTX260 zużywa pod obciążeniem więcej prądu niż niejeden współczesny zestaw (cały) z dedykowaną grafiką o podobnej wydajności w grach. Swego czasu to przerabiałem na własnej skórze. Zestaw na C2D, z podkręcanym 9600GT na pokładzie z trudem osiągał 200 W (Furmark), po podmianie na niepodkręcony GTX260 216SP ekran watomierza dochodził do… 400 W. Podczas grania w obudowie wszystko się gotowało, a nie była ona ani mała ani pasywnie chłodzona. A była to “energooszczędna” wersja 260-tki w technologii 55 nm. Skok wydajności oczywiście był, ale w żadnej mierze nie rekompensował mi wspomnianych niedogodności. Na miejscu pytajacego omijałbym te karty szerokim łukiem, lepiej nawet dopłacić do bardziej współczesnych konstrukcji. Chyba, że mieszka na nieogrzewanym poddaszu i ma prąd za darmo.

No tak,jak kto woli:) mi akurat to nie przeszkadza,wybór autora, to są tylko moje podpowiedzi co do tematu:)

tylko że on ma na wydanie 150zł więc i tak upieram się przy 4850/gts250 chyba że ta tabliczke nam podeśle to zobaczymy czy ten zasilacz pociągnie 4850/gts250:) Bo jak nie to naprawde zostanie tylko te 9600gt lub 8600gt… :smiley:

Sorry że nie odpisywałem ale byłe zajęty, oto ta tabliczka:

20130404190325.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Zasilacz do wymiany,możesz kupić te 9600gt,to max co możesz włożyć pod ten zasilacz,jedna linia 12v 17A to jest bardzo mało… Kiedyś zasilacze były robione pod karty na AGP dlatego mają mocne linie 5v ale do porządnego działania karty Pcie i to takiej konkretniejszej karty potrzebne są conajmniej 2 mocniejsze linie 12v. Nie mówię żę karta nie bedzie chodziła ale chodzi mi o to że zasilacz jest słaby i marnej jakości więc trzeba go wymienić…

jeżeli masz te 140zł to moim zdaniem najpierw lepiej zainwestować w zasilacz a później kupić kartę pokroju radeon 4850/gts250 i troche podkręcić procesor,wtedy zagrasz nawet w najnowsze gry w rozdzielczości 1024x786 na medium/wysokie

Dzięki wszystkim za podpowiedzi napisze jak coś kupie xD.