Jaka karta graficzna?

(Jkowalski1414) #1

Witam. Ostatnimi czasy myślę o rozbudowie swojego komputera. Powoli dokupuje ramy lecz z czasem chciałbym wymienić również kartę graficzną. Obecnie posiadam Nvidia GF 8600 GT 512mb 128bit. I tutaj moje pytanie, jaką kartę mogę dobrać do płyty głównej MSI K9N Neo v2/v3 (MS-7369) ? Czy może to jest tak, że mogę podłączyć każdą jedną pod PCI- E i będzie działała z daną płytą ? No i oczywiście jaki zasilacz do takowej grafiki dobrać ?

(Odyniec_Stary) #2

Jaki procesor i zasilacz posiadasz?

(bart86) #3

Każda karta z PCI-E będzie działać. Tylko nie każdą opłaca się wsadzić. Grafikę dobiera się pod procesor i zasilacz.

(Jkowalski1414) #4

AMD Athlon 64 Processor 4000+, a zasilacz jedyne 350 W. Ale myślę, że zasilacz nie jest tu dużą przeszkodą gdyż widzę, że za 90zł można kupić 500 W :wink:

(bart86) #5

zasilacz zasilaczowi nie równy omijaj marki z czarnej listy http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

(Jkowalski1414) #6

Ten niestety widnieje na czarnej liście więc z góry dzięki za ostrzeżenie :wink: A więc przypuśćmy, że zostaje przy swoim 350W i procesorem który powyżej wymieniłem. Jaka grafika byłaby najodpowiedniejsza ? 

(Odyniec_Stary) #7

Pod ten zestaw nie bardzo jest sens kupno innej karty graficznej od posiadanej. 

(bart86) #8

zobacz jaki ty masz zasilacz obecnie i napisz

(Jkowalski1414) #9

Nie wiem właściwie co jeszcze chciałbyś o nim wiedzieć, nie jestem na tyle obeznany :wink: Lecz skoro kolega powyżej mówi, że pod ten zasilacz nie ma sensu kupować innej grafiki niż obecna na przyszłą wypłatę mógłbym się zaopatrzyć np. w taki zasilacz http://allegro.pl/zasilacz-atx-chieftec-550w-ctg-550c-box-fv-nowy-i4616723993.html . Może pod ten zasilacz i procesor AMD Athlon 4000+ moglibyście dobrać mi coś co będzie w miarę fajnie latało z nowszymi grami ( nie mowa tutaj by wyciskać z nich maximum :wink: ) a i żeby portfela mi doszczętnie nie wygołociło ;D

(bart86) #10

Co z tego że kupisz grafikę jak procesor sobie nie poradzi z nowymi grami.

(Odyniec_Stary) #11

W jakie gry chcesz grać na Athlonie 4000+? Gdyby to był jeszcze model x2.

(Jkowalski1414) #12

A pod ta płytę mogę dokupić jakiś sensowny procesor czy raczej lepiej kupić drugą płytę z procesorem 4’ro rdzeniowym ?

Więc dowiem się czegoś prócz tego, co już wiem (czyli, że mam słaby sprzęt) ? Panowie, może dla Was są to pytania banalne na które nie widzicie sensu by odpowiadać lecz gdyby każdy był taki obeznany to nie musiałby się zwracać tutaj o pomoc.