Jaka karta graficzna?

Witam, otóż jest taka sprawa, że chciałbym ulepszyć mój komputer. Moja płyta główna to gigabyte ga m61pme s2, kupuje do niego ram Hynix 8GB 800MHZ ddr 2 procesor AMD Athlon 64 X2 6000+ 3,0GHz AM2 FV GW teraz jest pytanie jaką kartę graficzną kupić do tego zestawu w cenie do 300 zł? Mój zasilacz to tracer 400w 4life i czy będę go też musiał wymienić czy wystarczy ? Proszę o odpowiedź bo ja się na tym nie znam zbytnio.

Zasilacz do wymiany, a grafika to w zależności co chcesz osiągnąć, bo ten procek ograniczy każdą grafikę.
Co chcesz na tym kompie robić?

1 polubienie

Miałem przed chwilą to samo napisac co przedmówca.
Tu chodzi na pewno o zasilacz,procesor kartę grafiki.
Czy modernizować?..chyba finansowo się nie opłąca.

Jeżeli już koniecznie modernizować ten komp, to wgrać najnowszy bios i wrzucić minimum X3 na podstawkę am3 np X3 460 3,4 GHz. korzystając z listy obsługiwanych cpu na stronie Gigabyte, ale nie na 6000+ to ponad 10 letni układ z TDP 125W i dość prądożerny, a ta płyta ma kiepską sekcję zasilania. Ale i tak będzie to wyrzucenie pieniędzy w błoto.

Sprzedaj płytę i napisz jaki przewidujesz budżet.

1 polubienie

To co byś polecał zrobić z ogólnym budżetem 500 zł ?

Ogólnie to już mam cały zestaw komputerowy z płytą główną procesorem ram zintegrowana karta graficzną ogólnie jest wszystko oprócz karty sieciowej

Hmm, no to dałeś trudne zadanie, ale spróbuję coś znaleźć.

1 polubienie

Dziękuję bardzo :smiley:

Może takie coś:


do tego zasilacz i ram jeszcze. a po aktualizacji biosu, później i5 2gen można zamontować

lub to:


i do tego ram i zasilacz i chłodzenie CPU.
Zasilacz najlepiej nowy, minimum 500W.
Z używek to ten:

Lub ten:

1 polubienie

Dobra niech będzie, że mamy już płytę główną ram i procesor za 280zl w budżecie zostaje jeszcze 320 zł co najlepiej kupić żeby komputer był grywalny ? Jaki zasilacz karta graficzna itp? Ja się osobiście nie znam ale mam nadzieję na pomoc

Coś znalazłem, najpierw wersja w budżecie:


(gwarancja 6 miesięcy)
Nie taka słaba, a mało potrzebuje prądu (TDP 55!), więc zasilacz dowoli od 350w, np. ten Twój.

Wersja z nagięciem budżetu, ale karta niebo lepsza.


(gwarancja miesiąc)
Dużo mocniejsza, ale i więcej bierze prądu (TDP 244 :frowning: ), do niej zasilacz co najmniej ten bo niezły

A najlepiej nawet dać by tutaj 600W.

Porównanie grafik:
https://www.videocardbenchmark.net/compare/GeForce-GTX-580-vs-GeForce-GTX-745/68vs2843

Pomiędzy tymi dwiema grafikami nie ma nic rozsądnego.

1 polubienie

Czyli sugerujesz ,że jeżeli kupię tę kartę graficzną i zasilacz to będzie ten komputer grywalny ? I czy kupować także ten ram i procesor co w zakładaniu tematu mówiłem ? Ogólnie dzięki za pomoc :smiley:

Zrobią co mogą przy pozostałej części zestawu (zwłaszcza procesor). Czy będzie grywalny? słabo, ale mało wymagające tytuły typu CS:GO, overwatch czy doom, ewentualnie jakieś średnio wymagające na minimalnych powinny działać. Przy takich wiekowych technologiach ciężko coś postawić za pewnik (zwłaszcza, że ewentualne testy na necie z tą kartą mają co namniej i5-2500k a to kosmos różnicy wydajności).
Najważniejsza sprawa, nie wiem jakie masz ewentualne plany w przyszłości coś dokładać do tego komputera.

GTX 580 nie jest dobrym pomysłem. Karta gorąca, z apetytem na prąd wspierająca stare technologie. Bardziej celowałbym przynajmniej w GTX 750 i dołożył kilka groszy do jakiegoś nowszego zasilacza z pełną gwarancją. 300 zł karta, 150 zasilacz. Procesor też wymagałby wymiany. Płyta obsługuje Phenomy drugiej generacji - TDP max 95W. Taki Phenom II X4 925 jest do wyrwania za stówkę na allegro. Nieco lepsze X4 są za niewiele więcej. Ja wiem, że to już w tym momencie jest jakieś 600 zł, ale na wymianie jednego podzespołu nie może się skończyć, bo jak CPU będzie ograniczał GPU tak po wymianie CPU zostajesz z biedną grafiką.

1 polubienie

Dziękuje za pomoc