Jaka karta graficzna?

Witam. Moja płyta główna to Intel Corporation DQ57TM. Jakie gamingowe karty graficzne polecacie?

1 polubienie

Na Pcie, tylko Pcie. A resztę dobierz sam w oparciu o to jaki zasilacz, jaki procesor, ile RAM.
Patrząc na wiek … pewnie rx560, bo570 za mocna.

1 polubienie

Jeśli masz tam zamontowane i7 lub xeona to zdecydowanie rx 570, cokolwiek wyżej raczej szkoda bo procesory nie dadzą rady.

1 polubienie

SEASONIC S12II-430 (SS-430GB ACTIVE PFC) - zasilacz
i5 660 - niestety, ale próbuje coś już pod to dać
4GB RAM, które zamierzam zwiększyć do 6/8 GB

Niestety mam słabszy procesor. Głównie chciałbym by dobrze chodził CS GO

CSGO bazuje właśnie na procesorze… i niekoniecznie daje radę z wielowątkowością. Stara gra.
Dobrze tzn. ile klatek chcesz i jaka amsz obecnie grafikę?

Sam nie wiem ile dokładnie chcę. Zależy mi by chodziła płynnie na pierwszy rzut oka, nie chce nie wiadomo ile klatek, ale tak by było satysfakcjonujaco. Narazie grafika zintegrowana, dlatego szukam jakiejś odpowiedniej

Ło… no przy takim czymś, to w życiu nie zagrasz. Tamta integra w dzisiejszych czasach…
Okej, planujesz wymianę komputera w najbliższym czasie? Bo ten dziadziunio …:wink:
W sumie niezbyt widzę sens inwestowania w obecny, no tego ramu 2 czy 4 GB jeszcze możesz dokupić za grosze.
Z kart polecałbym coś w stylu rx560 (szukaj z gwarancjami za max 350 zł, jakby 4 GB VRAm były… weź na zaś) https://allegro.pl/kategoria/podzespoly-komputerowe-karty-graficzne-260019?string=radeon%20rx%20560&order=p&bmatch=baseline-cl-eyesa2-dict43-ele-1-4-0205

Mógłbyś kupić i rx 570, ale musiałbyś mocniejszy procesor, lepsze chłodzenie do obudowy itp.
Mógłbyś i taniej kupić 750TI, ale jest nieco tylko tańsza, nieco słabsza i starsza.
Połączenie da mniej-więcej taki efekt


Strzelanki, schodząc z rozdzielczością i detalami do 80powinieneś dobić, nowsze też czasem uszą.

1 polubienie

Daj i7, 8gb RAM i rx 560 i będzie gitara.

1 polubienie

Dziękuję bardzo za poświęcony czas. Kupię zatem RX 560 2GB i powinni być okej! W przyszłości mogę właśnie zainwestować w i7 840 bo chyba taki podchodzi pod ten sam socket co i5 660 . Dzięki!

Jeśli mogę wtrącić swoje trzy grosze, to używana 1050Ti 4GB będzie w cenie nowej 560 2GB. A więcej RAMu to zawsze lepiej :slight_smile:

Tylko zawsze nie wiadomo na co się trafi jak jest używana :confused: Poza tym 1050Ti będzie odpowiednia pod mój zasilacz, procesor?

Nowej 560 Nie kupuj, w życiu! Teraz nie opąłca się, niedawno po 300 złotych dosłownie chodziły, teraz 450 jest rozbojem. Dlatego mówiłem, szukaj do 350 max z kilkoma miesiacami gwarancjina olx/allegro. 1050Ti ma nawet mniejszy pobór mocy, ale może być o 100 droższa, czyli koło 400. Jest szansa na gwarancje też i… karta stosunkowo nowa. Jeżeli planujesz i7, to 1050ti weź, całej niewykorzystasz, ale 120% rx560 będzie…
RX560 wskazałem jak najbardziej ekonomiczny i bezpieczny wybór, żebyś w jakieś 10latki nie wszedł…

1 polubienie

Teraz wszystko jasne. Dziękuję raz jeszcze za naświetlenie mi tego wszystkiego, bardzo pomogliście, w szczególności @anon7248146! Dzięki!

Tego nigdy nie wiesz. Ale 1050Ti nie były atrakcyjnym kąskiem dla “kopaczy” elektronicznych walut, więc nie ma strachu, że trafisz na wyeksploatowany egzemplarz. W dodatku akurat ten chip charakteryzuje się niskim poborem mocy, co oznacza znikome ryzyko trafienia przegrzanej karty. Ergo: warto poszukać. Mnie trafił się rodzynek :slight_smile:

1 polubienie

No, no. Z tym czy nie były to nie bądź taki pewien, jak ma 4GB to się nadało do kopania.

Witam. Czy 1050 TI bez problemu podejdzie pod płytę Intel Corporation DQ57TM? Czy to jest zależne od jakiegoś modelu tej serii? Na internecie wyczytałem, że ta karta graficzna ma PCIe 3.0 a moja płyta główna 2.0 i się zastanawiam czy bedzie wszystko pasować

Czy nie lepiej zamiast i7-870 (150-250zł) kupić Xeon X3470? Na internecie wiele ludzi go poleca bardziej niż i7 870, podobno wydajniejszy troszeczkę

PCIe jest kompatybilne w dół, więc tym się nie przejmuj. Przed dłuższy czas używałem takiej konfiguracji i wszystko było OK.

1 polubienie

Jeśli tylko płyta główna na 100% obsługuje to xeon zawsze mile widziany, ale pewnie wybierz najtańsze jak x3440 czy x3450, chyba że różnica w cenie żadna.

1 polubienie