Jaka karta grafiki pod AGP (najwydajniejsza), pomóżcie

Hej, posiadam komputer z procesorem Intela Pentium D 2.66 GHz na płycie Intela D865GSA. Do tego pamięć RAM 1GB, zasilacz Feel 350ATX oraz grafika Geforce’a FX 5500, a płyta obsługuje AGP x8. Jakiś czas temu zakupiłem grafikę HIS Ati hd2600xt 256MB gdrr3 na szynie 128 bitów. Myślałem, że skoro pomiędzy starą a nową grafiką jest przepaść jakościowa, to gry typu NFS carbon i Pro nie powinny stanowić problemu. Rzeczywiście Carbon nie był problemem, ale i na Geforcu śmigał aż miło, choć nie na najwyższych detalach. Na początku miałem wielkie problemy z tą kartą HISa, myślałem, ze jest zepsuta, tak muliła mi kompa, ale po wyszukaniu specjalnych sterowników na stronie amerykańskiego Sapphire’a wszystko niby wróciło do normy. Wcześniej testowałem tę karte programami typy artifact tester, everest, chcąc się upewnić, czy nie jest kręcona. Uspokoiłem się widząc pozytywne wyniki testów. Ale bardzo się zawiodłem na tej karcie HISa, gdyż NFS Pro ciął się na podstawowych ustawieniach, nawet nie próbowałem instalowac Crysis’a, choć myslałem że na podstawowych ustawieniach pójdzie.

Proszę o radę, jaką grafikę wstawić (raczej używkę, bo nowe sporo kosztują w cenie do 200-250 zł), by była widoczna różnica w stosunku do starego GF FX5500, mając na uwadze podana konfigurację hardwearu. No i by w te gry dało się choć trochę pograć. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i maniaków komputerowych…

Mariusz

Powiem tak, zasilacz do wymiany. Feele nie są dobre.

Co do karty możesz brać Palit XpertVision Radeon X800GTO.

Odczujesz różnicę w porównaniu do FX 5500, ale ja osobiście wstrzymałbym się z kupnem tej karty, odłożył trochę gotówki (1000zł) i kupił nową MOBO, proc, ram i grafikę… i oczywiście zasilacz. Będzie to rozsądniejsze.

zmień zasilacz! to on Cię ogranicza.

wymień koniecznie przynajmniej na Modecom MC 350

a grafiki nie ma po co zmieniać… hd2600 jest dużo lepsza od Twojego geforca…

W tej konfiguracji zasilacz powinien mieć 400 W minimum, a optymalnie byłoby gdyby miał 500 W. Oczywiście Radeon 2600XT to dobry wybór, a X800 GTO w tym wypadku jest krokiem wstecz. Ja dla mnie najwydajniejsza karta którą będzie opłacało Ci się założyć to Radeon HD 3650. Nie masz co inwestować w wydajniejsze, bo proc nie da sobie z nią rady i nie skorzystasz z pełni jej możliwości. Mam tak u siebie - posiadam P4 2.8 i płytę z obsługa PCI-E, obecnie jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem Radeona HD3850 i szczerze przyznam, że stosunek mocy karty do możliwości procesora skazuje procka na wymianę. Przykład? Choćby Trackmania w której niezależnie od rozdzielczości (max 1650x1050) i ustawienia grafiki na max (plus AA do bólu) ciągnie 17 fps.

Jeżeli posiadasz Radka 2600XT to jest to dobra karta i nie ma sensu jej sprzedawać twoim problemem może być zasiłka po prostu nie dostarcza wystarczającej ilości energi dlatego twój komp jest może zamulać

Dziękuję za porady, zrobiłem błąd sprzedając tego HISa hd2600xt :evil:

Ale właśnie zakupiłem nową kartę PowerColor HD3650 512MB na ddr2, mam nadzieję że jak zmienię zasilacz (TYLKO NA JAKI???) to będzie z tego kompa jeszcze pożytek. Pozdrawiam

=D> =D> =D> sprzedałeś lepszą grafikę a kupiłeś szajs na ddr 2 widać że w gorącej wodzie kompany byłeś co ale cóż.

Zasilacz kup http://icomp.pl/produkty.php?sid=zasilacze_atx-152

Dzięki za szczerość, doceniam mimo wszystko, w swoim lapku mam Mobility Radeon HD 3650, może tym się zasugerowałem i ilością pamięci i tym że karta jest nowa z gwarancja producenta w mniejszych pieniądzach niż sprzedałem HD2600xt…W każdym razie na lapku Crysis na podstawowych ustawieniach mi idzie i nie ma lagów, choć zdaję sobie sprawę, ze to nie to samo, co starszy sprzęt na AGP. A w gorącej wodzie rzeczywiście czasami bywam kąpany…Pozdrawiam