Jaka Karta Grafiki?


(Przemek 28) #1

Witam mam zapytanie do znajacych sie na rzeczy,szukam i chcę zmienić karte grafiki tylko wiadomo zawsze jest dylemat mam narazie na oku dwie ale która jest z nich lepsza na normalnym działaniu i OC.

Pierwsza z nich to :GeForce 8600 GTS Gigabyte 256MB HDTV & DVI (PCI-E) Silent Pipe3

Druga to :GeForce 8800 GTS Leadtek 320MB TV & 2x DVI (PCI-E)

Dodam że z OC czesto nie kożystam maniakiem nie jestem ale sami wiecie jak jest , czasem trzeba grafe podkrecic .

Wiem że czestotliwość taktowa pamieci i rdzenia są ważne jak i pamięć , na co zwracać szczególną uwage?? - oprócz ceny które są kosmiczne niekiedy przy grafie.

Czytałem że pozycja 2 jest jedną z najlepszych GTS'ów-może i są każdy z producentów swoje chwali .

PS.cenię sobie w skrzyni cisze , niewiem czy ten GTS nie jest z wiatraczkiem głośny?. Dodam że moją pierwsza myślą o zakupie jest GeForce 8600 GTS Gigabyte 256MB HDTV & DVI (PCI-E) Silent Pipe3 a na drugim miejscu GeForce 8800 GTS Leadtek 320MB TV & 2x DVI (PCI-E) tylkoczy on nie jest gorszy pod wzglendem czestotliwości taktowej rdzenia i pamieci mimo wiekszej pamieci, ilość jednostek PixelShader, ilość jednostek VertexShader.

Z GÓRY WIELKIE DZIEKI ZA PODPOWIEDZI I RADY


(Technik Elektro) #2

zdecydowanie 8800gts jest bezkonkurencyjna w stosunku do wszystkich 8600.

cisza nigdy nie idzie w parze z wydajnością.


(Szejdi T) #3

Witam, porównujesz tutaj 2 zupełnie inne karty graficzne. Po pierwsze: GF 8800GTS jest o niebo lepszy od 8600GTS, który jest zupełnie nie opłacalny i nie bierz go w ogóle pod uwagę.

Albo bierzesz 8800GTS albo 8600GT. Jeżeli stać Cię na 8800GTS to go kupuj bez zastanowienia. Tylko ja brałbym Evga albo Asus :wink:

No właśnie. Ma mniejsze taktowania, ale ma więcej pamięci, większą szynę, więcej PS i VS i ogólnie jest szybszy :mrgreen:


(Quente82) #4

Tak jak mówią przedmówcy, nie bierz 8600 GTS tylko jeśli juz 8600GT, a 8800 GTS nie podałeś jakiego producenta więc może polece Ci tą - http://tnij.org/abwi.

Jest z wiatrakiem, ale jest b. cicha, tak wyczytałem w jakimś piśmie.

No trudny wybór, osobiście będe brał niedługo 8600GT Gainwarda z pasywnym chłodzeniem albo lekko podkręconą jeszcze ale z wiatrakiem też Gainwarda. Ciekawi mnie też model który ty też wymieniłeś (z Silent Pipe3)

A na 8800GTS mnie nie stać i własciwie nie potrzebuje takiej karty bo nie gonie za tytułami gier.


(Gen Salvador) #5

Biggs76 jak masz kase to bierz 8800GTS nie porównywalnie wieksza wydajność od 8600

Leadtek bajerancko wygląda, ale można zaoszczędzić trochę i brać np Galaxy ~980zł, a wydajność ta sama


(Mariosti*) #6

Nie tylko wydajność ta sama one wszystkie mają tą samą referencyjną konstrukcję, to samo chłodzenie, różnią się głównie naklejkami. A przy pomyślnych wiatrach 8800gts'a na rdzeniu do 600mhz możesz wykręcić.