Jaka karta muzyczna do zestawu DTT2500 Digital

Witam

Proszę o pomoc w zakupie kart dźwiękowej. Posiadam już „wiekowy” zestaw głośników Creative DTT 2500 Digital 5.1 ale nie zamierzam go zmieniać.

Swego czasu miałem kartę Creative SB Live, później Audigy podłączone poprzez wyjście cyfrowe do tego zestawu jednakże oprócz oglądania filmów DVD głośniki nie działały w Dolby Digital w żadnym innym przypadku nie mogłem korzystać z dźwięku przestrzennego.

Później przy zmianie komputera zakupiłem płytę ze zintegrowana kartą z Soundstorm i byłem z tego zestawu bardzo, bardzo zadowolony, przy podłączeniu poprzez złącze cyfrowe miałem dźwięk Dolby Digital jak dobrze pamiętam przy korzystaniu z wszystkich aplikacji.

Dwa lata temu podczas modernizacji komputera zmieniłem płytę główną Asus P5B Deluxe która ma kartę dźwiękową 7.1 z wyjściem cyfrowym jednakże nawet przy podłączeniu kablem SPDIF nie mam dźwięku 5.1, dodatkowo gdy korzystam z tunera TV przy takim połączeniu nie mam dźwięku. Jedynym wyjściem żeby uzyskać dźwięk z TV było podłączenie głośników do wyjść analogowych i tak zrobiłem, korzystam z takiego połączenia lecz chciałbym to zmienić.

Chciałbym zakupić kartę muzyczną która w podobny sposób jak ta z soundstorm współpracowała by z moim zestawem głośników. Teraz pytanie co takiego musi ta karta mieć żebym poprzez połączenie jej kablem cyfrowym miał dźwięk Dolby Digital. Samo wyjście cyfrowe to za mało, informacja że karta ma dźwięk przestrzenny np. 5.1 to także za mało. Co takiego było w tym soundstorm i co takiego musi mieć kara którą potrzebuję ?

Mariusz

Witam

  1. Audigy1, 2 najlepiej wersje GOLD z wyjściem cyfrowym digital DIN (najlepsze połączenie dla tego zestawu jesli chodzi o jakośc dzwięku),

  2. alternatywne sterowniki najlepiej kX Project jeśli dużo nie grasz.

  3. Dolby Digital uzyskasz tylko wtedy kiedy materiał będzie odtwarzany w formie wielokanałowej AC3, sterowniki kx automatycznie przekierują sygnał po wcześniejszym ustawieniu na zewnętrzny dekoder.

Pozdrawiam

MP