Jaka karta pamięci do 6120?

Chciałabym dokupić kartę pamięci do swojej Nokii 6120. Zastanawiam się jednak którą wybrać - oryginalną kartę Nokii, Kingstona, SanDiska czy PQI? Która z nich jest najszybsza? Może ktoś ma jakieś doświadczenia i mi poradzi…

Mogę napisać tyle, że na początek kupiłem sobie do takiego telefonu kartę Kingston 512MB jednak miałem z nią wiele problemów. Gdy za szybko coś wcisnąłem i telefon się przywiesił potrafiły mi zniknąć obrazki, dzwonki lub aplikacje i gry zainstalowane na karcie. :o

Co śmieszniejsze odtwarzacz plików „widział” dzwonki (wyświetlał ich liczbę), ale nie mógł ich odtworzyć. Zmieniłem ją na jednogigową ScanDisc i wszelkie problemy zniknęły. Dodam, że karta Kingston’a pracuje bez zarzutu w Nokii E50.

Za kartę Nokii z pewnością przepłacisz. Sandisk teoretycznie powinien mieć wyższą prędkość odczytu (jeśli dobrze pamiętam 10mb/sek przy 8,8mb/sek Kingstona) ale tak na serio moim zdaniem w codziennym użytkowaniu wielkiej różnicy nie widać. Jeśli chodzi o PQI to nie wiem jak jest z kompatynilnością tych kart w relacjach z telefonami - jedyny produkt tej marki jaki miałem w rękach to pendrive. :slight_smile:

Reasumując: microSD Kingstona lub Sandiska będzie dobrym i sprawdzonym wyborem.