Jaka karta sieciowa wi-fi?

Potrzebna mi karta sieciowa wi-fi do laptopa, bo na dzień dzisiejszy jestem przywiązany do kabla od netu i nie mogę się ruszyć na 2 mery od gniazdka. Postanowiłem zatem zakupić kare wi-fi tylko jaką? Zastanawiam się nad tym wyborem http://allegro.pl/karta-sieciowa-wifi-usb-n150-0614-levelone-i1346926298.html Dodam, że mieszkam w bloku i już parę jest sieci bezprzewodowych i nie chcę aby moje urządzenie kolidowało z innymi. Czy ta antena w modemie zdaje egzamin czy to tylko taki pic na wodę. Wizualnie ta antena przy laptopie będzie kiepsko wyglądać ale chodzi mi o to żeby dobra ta karta wi-fi była i nie zbyt droga. Zatem co polecicie?

Hej,

Chyba troszeczkę się zgubiłem. Piszesz o podłączeniu laptopa kabelkiem do gniazdka. Czy zatem na pewno potrzebujesz karty WiFi czy może bardziej routera z punktem dostępowym WiFi?? Większość laptopów posiada bowiem wbudowane bezprzewodowe karty sieciowe.

Praktycznie wszystkie urządzenia pracują na tych samych częstotliwościach, bo tak jest w standardzie WiFi. Oczywiście możliwe jest zmienianie kanałów transmisji, by nie powodować zakłóceń w sąsiednich sieciach i nie zmniejszać tym samym i sobie szybkości sieci lokalnej.

Wszystko zależy od tego, jaki zysk sygnału daje antena - a to niestety w aukcji nie jest podane. Szczerze mówiąc, jeśli faktycznie potrzebna Ci jest karta sieciowa, wybrałbym coś z TP-Linka.

Pozdrawiam,

Dimatheus