Jaka karta sieciowa?

Witam mam taki problem: nie wiem jaką kartę bezprzewodową (taką z antenką :smiley: ) wybrać. Zależy mi na tym, aby mogła pracować w standardzie g (54Mb/s ?) oraz… żeby się nie wieszała bo moja obecna chyba szwankuje :frowning: . Za jak najmniejszą cenę oczywiście :wink:

Na PCI czy USB?

No tak. zupełnie zapomniałem. Na PCI

PS: dobry dział wybrałem ? :expressionless:

Linksys WMP54G Wireless-G PCI Card - dobra porządna karta dobrej firmy, sam taka mam i mogę ja polecić

No karta dobra, ale i piękna cena :stuck_out_tongue: Nie wiem czy się opłaca dawać tyle za kartę sieciową bezprzewodową.

Ja tam mam osobiśćie TP-Link 551G i nie narzekam, 4 klientom także ją włożyłem do kompa i też póki co nie narzekają, kartę mam już ponad rok spokojnie i póki co chodzi.

Dzięki za zainteresowanie. Linksys trochę drogi fakt. Moja sieciówka tez tp linka kosztuje obecnie tez tyle co 551g ale teraz wyczytałem o tym, że ta karta lubi gubić zasięg. U mnie do tej pory czasem trzeba restartować połączenie sieciowe lub samą sieciówkę. Podobno winna jest antenka po której to wymianie problem znika, ale to znowu dodatkowy koszt. Co sądzicie ? pzdr

No jeżeli antena kiepsko ustawiona, słaby zasięg(signal strength)/jakość sygnału(quality strength) albo okropne szumy(noise level) to żadna karta nie pomoże(chyba, że jakaś 400mw i to nie wiem czy ^^).

Jak pisałem wyżej, ani ja nie zauważyłem zrywania sygnału, ani klienci się nie skarżyli, że coś im połączenie rwie, co najwyżej jak czasami padnie prąd na głównym nadajniku(brak UPS) to idzie wpaść w lekką furię jak się robi coś ważnego.

Ile masz metrów kabla od anteny do karty ? Jak daleko masz nadajnik, jak ta antena wygląda i szacowana długość(pewnie tuba czyli yaga), czy masz jakieś przeszkody które przysłaniają nadajnik. Kartę i antenę oraz cały sprzęt sam sobie zamawiałeś ? czy administrator, podaj jeszcze czy coś pisze na antenie(lepsze firmy anten mają naklejki, np. netcomp).

Tak więc antenę karty sieciowej od routera dzieli jakieś 4 metry siła sygnału bardzo dobra albo znakomita. Antena wygląda jak w każdej innej sieciówce jest to TP-link TL-WN353GD czasami jednak karta przerywa transmisje danych nie wiem dlaczego. Wcześniej skakała też prędkość od 54 do 8 Mbit albo niżej, ale obniżyłem standard na 11 i jest trochę lepiej ale to nie rozwiązuje problemu. Da się tą kartę zareklamować (komputronik), przecież nie działa jak należy.