Jaka karta sieciowa?

Witam. Chciałbym kupić nową kartę sieciową, ponieważ mam słaby zasięg z routerem.

Aktualnie posiadam Philips SNU5600

55999264264261641612.jpg

oraz router Tp-Link TD-W8901G

http://iv.pl/images/27402785670377691664.jpg

USB mam raczej 2.0. Oczywiście karta sieciowa ma być lepsza od tej wyżej :slight_smile:

Internet mam 1MB.

Takie coś może być?

http://allegro.pl/tp-link-karta-sieciow … 00824.html

Pozdrawiam.

ta karta ok co podałeś

Jest lepsza od tej którą posiadam aktualnie?

Nie chcę wydawać 40 zł a efektu nie będzie.

taka sama na parametry prawie

Czyli różnicy nie ma jakiejś?

nie ma

O wybór router pytaj w tym temacie :arrow: wybor-routera-adsl-neostrada-netia-orange-freedom-itp-t420293.html

Jak to nie ma różnicy, podstawowa różnica to tak, że ta druga karta działa w standardach b/g i n (draft n), a pierwsza tylko w b i g. Pytanie tylko, czy Tobie jest w ogóle potrzebna taka karta, przy twoim obecnym łączu. Zamierzasz przesyłać coś po LANie?

Pozdrawiam!

PS ten 1MB twojego łącza oznacza limit 1MB (megabajt), czy szybkość łącza 1Mb/s (megabit na sekundę)?

nie chodziło mi o router do 50 zł tylko kartę sieciową. Pomyliło mi się :slight_smile:

Nic nie zamierzam przesyłać. Potrzebna mi jest głównie do surfowania po internecie(np. youtube), czasem coś do ściągania.

Mam limit 1 megabajt.

Jakie masz dokładnie łącze? Jakie osiągasz transfery? Być może wymiana karty sieciowej nie ma zwyczajnie sensu.

Pozdrawiam!

napiszę tak w umowie o internet mam 1MB. Pliki ściągam z maksymalną prędkością 120kb/s

A jak wejdę w połączenie sieci bezprzewodowej, to szybkość jaką maksymalnie osiągam przy dobrym zasięgu to 54,0 Mb/s.

Nie znam się za bardzo niestety.

Przy takim internecie masz maksymalną osiągalną szybkość, nie ma więc potrzeby zmiany karty sieciowej. Pamiętaj o jednostkach. 1Mb/s to to samo co 128KB/s. Odchyłki na poziomie 5-10proc od max transferu to norma. A szybkość 54Mb/s to szybkość maksymalna karty sieci bezprzewodowej osiągalna przy połączeniu router-karta sieciowa.

tylko, że z taką prędkością rzadko kiedy ściąga. Najbardziej mi zależy przy zmiane karty sieciowej aby zasięg utrzymywał się na stałe, teraz mam 62%, a minute temu 21% - stronka allegro.pl się nie otworzyła i radio przestało grać. A karty sieciowej nawet nie ruszałem.

Czyli zasięg jest słaby, więc rozwiązania widzę przynajmniej dwa:

  • zmiana lokalizacji sprzętu aby zmniejszyć wpływ przeszkód na sygnał wifi (ściany, meble, akwaria itd), w przypadku stacjonarnego PC nie jest to zawsze możliwe ale może w przypadku routera da się coś zmienić pomocny artukuł http://www.trochetechniki.pl/Co-w-domu- … ,4387.html,

  • efekt także mogłaby dać zmiana kanału transmisji Wifi na routerze, szczególnie skutkuje to w przypadku zatłoczonych sieci (bloki, duże miasta). Wtedy uruchamiamy program Inssider i analizujemy jakie kanały są wykorzystywane i na jakim kanale pracuje nasza sieć. Po tym ustawiamy optymalny kanał, aby w miarę możliwości jak najmniej zakłócały się nazwajem.

To były sposoby darmowe, proste do wykonania od zaraz,a teraz rozwiązanie gdyby powyższe rady nie odniosły skutku. Zmiana karty bezprzewodowej wydaje mi się być niepotrzebna, korzystniej zmienić antene w routerze na mocniejszą. http://allegro.pl/listing.php/showcat?c … 58&order=p na allegro jak widać wybór jest duży, trzeba jednak uważać na zwykłe patyki z krótkim drutem oblanym czarnym plastikiem, które maja te same parametry co seryjne antenki od routerów.

Wtedy na pewno zasięg się zwiększy, bowiem te mocniejsze antenki mają po załóżmy 8-12dB. Oryginalnie jest w routerze 2, 3 do 5dB.

Tak. Głównie chodzi mi o słaby zasięg i jego mocne wahania.

Możesz znaleźć jakąś dobrą antenkę? :slight_smile: Router napisałem jaki posiadam. Nie chcę kupować na swoją rękę, ponieważ wiem, że mogę kupić jakąś lipną lub niepasującą.

http://allegro.pl/antena-wifi-12dbi-41c … 67506.html - ta wydaje się być dobra i nie długa na 3 metry :?

Twój router ma standardowy typ złącza RP-SMA, czyli np. http://allegro.pl/nowosc-oryignalna-11- … 50629.html ta antenka będzie pasować. Akurat wybrałem tego sprzedawcę bo wygląda na zaufanego i wie co sprzedaje. Są też tańsze oferty, ale nie wiem czy warto zwracać uwagę na kilka zł taniej. // Na tą oferte co podałeś też patrzyłem. Dużo ofert. Ewentualnie można się skusić też.

Sprawdź jeszcze jak sytuacja wygląda w programie, o którym mówiłem - InSSider. Ewentualnie odpal go i pokaż screen jak wygląda sytuacja.

A może ktoś jeszcze zaproponuje jakieś inne skuteczne rozwiązanie.

Ja mogę dać za antenkę wiele więcej ale chce mieć pewność, że będzie poprawa :slight_smile:

Program inSSider mam odpalić na swoim kompie czy na kompie gdzie jest podłączony router? Odpaliłem u siebie i o to proszę screen. Nie wiem czy trzeba go skonfigurować jakoś.

73433376441953357971_thumb.jpg

W porządku. Masz sieć na kanale 1 i jest ona jedyna w okolicznym eterze, tylko jednocześnie nie ma zabezpieczeń czyli każdy kto ma Wifi (nawet w telefonie) może się podpiąć i korzystać z twojego neta. Niekorzystna sytuacja.

http://www.tp-link.com/english/soft/2008529201864.pdf tu jest instrukcja do twojego routera, na stronie 30 zaczyna się opis konfiguracji wifi na routerze, na stronie 32 kwestia zabezpieczeń. Szyfrowanie z listy najlepiej wybierz WPA-PSK lub nowsze WPA2-PSK. W polu Pre-Shared Key wpisuje się klucz, który jest zabezpieczeniem-hasłem do twojej sieci. Nikt inny, kto nie będzie go znał nie połączy się z twoją siecią. Po wykonaniu zmian zapisujesz ustawienia przyciskiem na dole, router restartuje moduł wifi i po chwili wyskakuje twoja sieć wykryta ponownie w komputerze, tyle że aby się z nią połączyć trzeba wpisać hasło z pola Pre-Shared Key. Hasło sie zapisze więc trzeba go wpisać tylko raz. A do panelu konfiguracyjnego routera wchodzisz tak jak w podrozdziale 3.2 na str 17, czyli w przeglądarce wpisujesz 192.168.1.1, login, hasło: admin.

To była kwestia zabezpieczeń, możesz a nie musisz tak robić. Na pewno wtedy będzie pewniej że nikt nie siedzi na twoim necie, nie ściąga czegoś itd.

A antenka może być dowolna w tym przypadku z tych dwóch, bo obie wyglądają podobnie. I wygląda mi to na jedyne rozwiązanie w tej sytuacji, bo w kwestii kanałów nie można nic zrobić na plus aby skutecznie poprawić zasięg. O skuteczności tego rozwiązania możesz poczytać na internecie, bo ja osobiście nie mam doświadczenia w tej kwestii, u mnie wystarcza seryjna antenka. Ale w szkole na zajęciach mamy założonego dłuższego “bata” do Tp-Linka i nie powiem bo spisuje się nieźle.

Tylko może jeszcze chłopaki od sieci doradzą coś innego.

Co do antenki to już postanowione raczej, którąś z nich kupię :slight_smile:

Jeżeli chodzi o niechcianych gości to jest to raczej nie możliwe, mieszkam na wsi i mój najbliższy sąsiad ma do mnie z 50 metrów, który sam ma internet.

Więc jeśli jest taka odległość to sygnał zapewne nawet nie dochodzi, więc zabezpieczeń faktycznie stosować nie musisz.

Kup obojętnie jaką kartę sieciową tylko z odkręcaną antenką, bo mają lepszy zasięg w szczególności jak router stoi za ścianą.

ja polecam np. EDIMAX EW-7318USG.