Jaka karta wifi działająca na USB 1.1?

Witam. Czy obecne karty wifi na usb będą działać na płycie wyposażonej w USB 1.1? Karta od Livevoxa niestety nie działa, a potrzebuję podłączyć internet pod dosyć stary komputer. Nie chcę kupować w ciemno, bo nie wiem na ile informacje podawane na opakowaniu są prawdziwe. Czasem pisze USB 2.0/1.1 ale czy faktycznie taka karta zadziała?

Chciałbym też zapytać, czy jest różnica w jakości odbieranego sygnału między kartami z wystającą antenką a takimi w kształcie pendrive’a?

Dzięki za pomoc :slight_smile:

Z tego co wiem (aczkolwiek może i jestem tego nieświadomy) to każde urządzenie usb ma wsteczną kompatybilność, czyli karta na usb 2.0 powinna działać na 1.1

Też tak myślałem, bo przecież to będzie tylko mniejsza prędkość. Jednak karta wifi od liveboxa nie działa. Nie wiem, czy tylko ona jest jakaś inna, czy po prostu karty wifi potrzebują 2.0.

witam.w tym przypadku twz.“prędkość” o której piszesz nie ma żadnego znaczenia.

teoretycznie, lecz tylko teoretycznie usb 2.0 jest kompatybilne wstecznie z usb 1.1.

nie piszesz wprawdzie czy ten twój komputer to pc czy laptop, lecz w tym przypadku to sprawa drugorzędna.

jest to tylko i wyłącznie sprawa napięcia generowanego dla usb.niby dla usb 1.1 i usb 2.o jest takie samo, lecz często właśnie w powodu zbyt słabego/niewystraczającego/niestabilnego napięcia (amperażu czy wolt) płyta nie obsługuje podłączonych do niej urządzeń usb 2.0.

może nie obsługiwać ich tylko w części (niektóre modele obsłuży) lub w ogóle.dlatego livebox nie działa.inne karty mogą działać lecz nie muszą.

będą działać na pewno urządzenia z własnym,osobnym zasilaniem sieciowym.

większe szansę na obsługę usb 2.0 mają płyty pc bo ma lepsze zasilanie, płyta główna starego lapterka mizerne,nawet uznanych producentów.

być może niektórym wyda się to śmieszne, lecz im mniejsza gabarytowa karta na usb, tym mniej prądu pobiera, lecz nie jest to regułą.jest to po prostu moje subiektywne doświadczenie, bo mi takie małe karty częściej działały na usb 1.1.

lecz musisz być ponad takie problemy i nie żyć w stresie.wierz,że zadziała.w końcu jutro Święto Zmarłych i niejedno zdarzyć się może.

pozdrawiam.

Specyfikacja portów USB:

USB 1.1 — 12 Mbit/s — 5v — 500 mA

USB 2.0 — 480 Mbit/s — 5v — 500 mA

Niektóre porty USB mają tylko 100 mA.

W moim starszym komputerze zastosowałem taka kartę:

http://allegro.pl/kontroler-karta-pci-5-x-usb-2-0-nec-i2750025605.html.

Po przesiadce na nowszy komputer przełożyłem tę kartę i mam dodatkowe 4 gniazdka USB 2.0.