Jaka karta wifi?

Witam. Poszukuje karty wifi do pc aby połączyć go poprzez połączenie lokalne z laptopem. problem polega na tym że totalnie nie wiem co to ma być za karta. W laptopie karta to ATHEROS AR 5006EG Wireless Network adapter. w właściwości łącza to 802.11b/g. no i żeby zasięg pozwalał chociaż na połaczenie z pc w sąsiednim pokoju. I jeszcze jedno pytanie: czy to że posiadam już jedna kartę sieci bezprzewodowych od radiówki w pc w niczym nie przeszkadza? czekam na pewne propozycje… najlepiej z allegro :mrgreen: Z góry dzieki :slight_smile:

Pentagram ma całkiem niezłe karty wi-fi. Mają niezłą czułość.

Pozostaje jeszcze Linksys. Inni producenci mogą wypuszczać niedopracowane (np. Belkin nie działający na koncie użytkownika z ograniczeniami).

Ja używam karty na chipie Ralink, nie ma problemu ze sterownikami bo są na stronie producenta chipa, nie karty, na bieżąco wyszły do np. Visty, pod najnowszym Ubuntu też chodzi bez żadnych udziwnień.

Ostatnio widziałem Pentagrama pod USB z długą anteną, ale kosztuje ok.140zł. W opisie jest, że działa pod Linuksem i MacOS X, więc prawdopodobnie też jest na chipie Ralinka, bo one mają sterowniki na te systemy.

Skoro już jedna jest w PC, to mogą sobie przeszkadzać, chyba żeby dołączyć antenę na długim kablu (anteny odsunięte, np. 0,5m czy więcej).

Można też spróbować połączenia Bluetooth.

A czy na Allegro się opłaca, to nie wiem. Karta kosztuje kilkadziesiąt zł, może być 5zł taniej albo i to nie, a dochodzą koszty przesyłki.

dzieki:) ja antenę od radiówki mam na dachu wiec chyba nie powinno być problemu :smiley:

Ja polecam kart EDIMAX bardzo dobre karty 8)