Jaka karta WLAN(Internet bezprzewodowy)najlepsza do kupienia

Szukam najlepszej karty Wlan, ponieważ mam już drugą karte firmy planeta i nie jestem z tej firmy zadowolony. Myśle o kartach hama lub D-link??

proszę o propozycie

Witam!

A tak może więcej informacji?

Karta pracuje w jakiej sieci? Jako klient czy AP?

Sieć jest wewnątrz budynku czy na zewnątrz?

Jaka odległość miedzy urządzeniami?

Jakie anteny?

Z ostatnich niedrogich i dobrych kart 802.11 g/b 54Mbps poleciłbym kartę TP-LINK TL-WN550G / TL-WN551G.

na zewnątrz 0,9 km, dobra widocznosć, antena planet 2,4 Ghz, sieć otwarta włączony filtr adrecu MAC, karta planet wl-8314(rok temu tylko inny model),

Jakiej mocy ta antena i ile metrów kabla i jaki kabel (pisze na kablu, przeważnie H155)?

h155 10 m kabel. antena 14 dbi

Więc karta TP-LINK TL-WN550G / TL-WN551G powinna się dobrze spisać.

A co z tą aktualną się dzieje?

Czasami się komputer wyłącza przez sterownik karty(nawet nowsze ze strony pobrałem ale nic)ale to ze wszystkimi planetami jest tak że sterownik do kitu.Przed wymianą wymieniłem nawt biosa i po 5 miesiącach zaczoło się i nawet po przeistalacji systemu to samo.

jakiej firmy jest płyta główna w komputerze? ta karta co podałem ma problemy z płytami ASUS X-Series, nowsze płyty.

A żeby pozbyć się wszystkich takich problemów to proponuje Acess Point Client i wtedy wpiąć sie w kompa zwykłym LANem.

Merkury kobian. I właśnie tak myśałem o Acess Point Client i kupic karte sieciową

to najlepsze lecz droższe rozwiązanie gdy są problemy z kartami WLAN.

Co do dobrych i nie za drogich AP to firmy MINITAR (mają 18dbm) koło 120zł.

A mocniejsze 20dbm to TP-LINK ale ceny nie pamiętam.