Jaką kartę 512 czy 1024 do 19" LCD?

Tak jak w temacie.

Mam dylemat między GTS 250 512mb a 1024mb - mój monitor to LG L1919S (19 " LCD)

Ja mam grafikę 256mb i monitor 20" i nie widzę żadnego problemu. Wydaje mi się że u ciebie także go nie będzie :wink:

a co za różnica czy wybierzesz 512MB czy 1024… przecież monitor to nic nie obchodzi

Wątpie że monitor w 1280x1024 czyli max. rozdziałka dla 19" wykorzysta 1GB ?? (moge sie mylic) dlatego pytam 512 czy 1024…

z tego co wiem to wielkość ramu na karcie graficznej nie ma nic do monitora

to karta graficzna wykorzystuje ten ram i podaje sygnał na monitor

jeśli monitor ma taką możliwość ustawienia takiej rozdzielczości i karta graficzna to taką ustawiasz…

jeśli kupisz sobie 1GB to będą lepiej gry działały i inne programy…

jakby nie patrzec, co cal to inna rozdzielczosc, a to z kolei przeklada sie na MB pamieci na karcie 8)

jesli wymagajace gry, to moze nawet 1GB (z regoly wolniejsza pamiec)

ps. nie lepiej dolozyc do 260 (216p) ?

Układ RAMDAC wykorzystuje niewielką ilość pamięci. Nawet 16 MB wystarczy. Powoli zaczyna mnie przerażać poziom wiedzy forumowiczów. 1024 MB do monitora 19". Oj chłopcy, chłopcy. Nie pamiętacie już jak pulpit Windows 95/98 działał w rozdzielczości 1024x768 na 4 MB karcie?

Nie chodzi mi tu o pulpit tylko gry takie jak NFS SHIFT, FIFA 09 nowy COD oraz GTA IV

tylko nikt nie mowi o pulpicie, czy przegladaniu neta - do tego wystarczy 32mb na mobo nawet…

jesli ktos zadaje pytanie o ilosc miedzy 0.5-1gb, to raczej chce pograc, nie?

stary Grid bierze 350mb minimum na max. ustawieniach (bez AA) przy 1400x900

neotrim , wiesz, że aby wyświetlić rozdzielczość 1280 x 1024 w 16.7 mln. kolorów zalecane jest by karta miała 6MB pamięci ram? I tu chodzi o monitor, gdyż on ma określone obsługiwane rozdzielczości, tj. karta graficzna. Teoretycznie więc karta graficzna może być za słaba dla danego monitora, czy danej rozdzielczości :razz:

loXon , Dla natywnej rozdzielczości twojego monitora nie będzie miało większego znaczenia to w ile pamięci wyposażona jest karta. Z drugiej jednak strony jeśli różnica w cenie nie byłaby zbyt duża, wszystko sprowadza się do tezy “im więcej, tym lepiej”. :wink:

SolelyRose*

Trzeba było od razu pisać, że o gry, a nie zgrywać pawiana.

A kto kupuje grafikę za 450zł-500zl do przeglądania neta i pulpitu?..

moj gts 250 512mb ciągnie monitor 22 cale na rozdziałce 1650 x 1050 wszystkie nowe tytuły na full detalach np batman arkham ,wolfenstein itp/oprócz gta4/ona potrzebuje 1gb pamięci

Faktycznie poziom spada…

loXon, na tym monitorze 512MB w zupełności wystarczy i kasę, którą trzeba by było dopłacić do 1GB można na coś innego spożytkować. Jeżeli jednak masz w planach wymianę monitora na większy, to warto zainwestować w 1GB. Natomiast co do samej karty, to mniej więcej wydajnościowo GTS250 odpowiada HD4850, który przeważnie jest tańszy.

A co z szyną pamieci jak GF9400 który ma 1GB pamięci przy 64-bitowej szynie na której nie pograsz w nic, patrz na DDR5 lub DDR3 i szyne pamieci im wieksza tym lepsza, najlepiej jak kupisz z 256-bitową

nargoriel , uderzył w samo sedno.

Nie ważne jak mężczyzna zaczyna. Ważne jak kończy. Tfu. Poprzestawiało mi się. Tj. Nie ważna jest wielkość (ilość), ważna jest jakość i satysfakcja (szybkość).

No to jaką GTS 250 lub HD4850 do 400zł polecacie ?

Miło widzane linki

Z GTSów znałazłem:

http://www.allegro.pl/item740338609_gts … 0_8ns.html

http://www.allegro.pl/item740335199_gts … 0_8ns.html

Która lepsza??

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=12880

Te dwie karty co podałeś, to te same karty tyle że różne naklejki.

W tym palicie

Taktowanie pamięci 1000 MHz

A w gianwardzie 2200 MHz

Czemu tak ? :stuck_out_tongue_winking_eye:

Palit ma rzeczywiste taktowanie pamięci 1000 MHz, a efektywne taktowanie pamięci 2000 MHz.

Gainward ma rzeczywiste taktowanie pamięci 1100 MHz, a efektywne taktowanie pamięci 2200 MHz.

Wytłumaczenie tu w ostatnim poście post1014098.html#p1014098