Jaką kartę do gier wybrać?

CZEŚĆ ! otóż zmieniam pare rzeczy w kompie i po mojej ‘modernizacji’ ma wyglądać tak:

Intel Core i3 530 2.93 GHZ ( mam już nie podkręcany ani nic )

Ram 4GB DDR3 ( mam )

Radeon R7 250[2gb] <<<( moge brać 2gb ale ddr3 ) lub [1gb] <<<(ddr5) co brać?

Zasilacz Corsair VS 450 ( kupuje )

coś jeszcze pisać powiem :slight_smile: i co mam brać ddr3 2gb czy 1gb ale ddr5 :> ?

do gier

różnicy nie będzie

Bedzie roznica DDR5 jest szybsza i z tego co wiem to 1GB DDR5 jest lepsze od 2GB DDR3

Ta ile fps będzie różnicy?

Właśnie… Czekam na rozwój :wink:

Za ilość wyświetlanych fps w dużej większości odpowiada rdzeń, szybkość pamięci ma tu drugorzędne znaczenie puki nie będzie ograniczać rdzenia i pozwoli mu pracować z pełną mocą. W niektórych grach może być różnica w fps ale w większości się nic nie zauważy.

Bierz wersję 1GB, większej ilości i tak nie wykorzystasz przy karcie tej klasy, a GDDR5 zapewni trochę mniejszy pobór prądu i zysk w wydajności. Jak duży zysk? Odpowiedź znajdziesz w Internetach. No dobra, nie znajdziesz jej, bo zdaje się, że nikt nie podszedł do tematu na tyle rzetelne, aby to sprawdzić i poprzeć różnymi przykładami. Z tego co wyczytałem, a do tematu podchodziłem kilkukrotnie, jest to różnica od kilku do kilkunastu procent, zależnie od karty i gry. W każdym razie, na pewno ma to więcej sensu niż dowalanie pustego RAM-u.

Bzdury piszesz.  Szybsze pamięci ZAWSZE oznaczają wyższą wydajność. Nawet na najtańszych kartach. W tym przypadku różnica dochodzi do 20 %, a zysk z dodatkowego 1 GB pamięci to 0 procent.