Jaką kartę dźwiękową do laptopa?

Witam! Mam laptopa lenovo g510 lecz niestety ma złącze słuchawkowe które gra strasznie cicho… Głośniki podpięte do zwykłego PCeta grają dużo głośniej. Czy jest to wina karty dźwiękowej i trzeba nową? W systemie mam poustawiane wszystko na maksa. A jeśli nową to jaką najtańszą kupić? taką na usb za 5zł?

Od takiej karty no-name za 5 zł nie oczekuj zbyt wiele. Może i będzie grała głośniej, ale nie oczekuj wysokiej jakości dźwięku. Za w miarę dobrą dźwiękówkę na USB musisz wydać coś koło 100 zł. Pokombinuj z ustawieniami (powyłączaj wszystkie “ulepszacze”).

Wszystko jest powyłączane, po prostu karta jest jakaś cicha :frowning:

A jakiś konkretny model mógłbyś polecić?

Dość dobre opinie zbiera karta Audiotrak Maya U5. Trochę droższa jest Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro, natomiast za lekko ponad 100 zł jest Creative Sound Blaster X-Fi Go! Pro. Jak chcesz uzyskać w miarę dobry dźwięk, to myślę, że warto zapłacić więcej, tym bardziej, że z karty można będzie korzystać przy innym komputerze. Te no-name, to nawet telefon przebija w jakości dźwięku.

Nie musi być jakaś super, i tak słucham muzyki z youtuba :slight_smile:

Sterowniki zainstalowane najnowsze?

 

Nie masz czasem jakichś ulepszaczy dźwięku włączonych, które mogą powodować cichsze granie?

Zawsze możesz kupić tę kartę za 5 zł i zobaczyć, czy Ci pasuje. Z tej karty, to nawet na YT dźwięk będzie niskiej jakości, choć może Tobie przypasować. Jak słuchałem na takiej karcie no-name, to dźwięk był bardzo płaski. Możesz również zobaczyć na Creative Soundblaster Play, jednak Creative Soundblaster X-Fi Go! Pro zapewni lepszą jakość dźwięku.