Jaką kartę dźwiękową do laptopa?


(stanek.94) #1

Witam! Mam laptopa lenovo g510 lecz niestety ma złącze słuchawkowe które gra strasznie cicho.. Głośniki podpięte do zwykłego PCeta grają dużo głośniej. Czy jest to wina karty dźwiękowej i trzeba nową? W systemie mam poustawiane wszystko na maksa. A jeśli nową to jaką najtańszą kupić? taką na usb za 5zł?


(michq) #2

Od takiej karty no-name za 5 zł nie oczekuj zbyt wiele. Może i będzie grała głośniej, ale nie oczekuj wysokiej jakości dźwięku. Za w miarę dobrą dźwiękówkę na USB musisz wydać coś koło 100 zł. Pokombinuj z ustawieniami (powyłączaj wszystkie “ulepszacze”).


(stanek.94) #3

Wszystko jest powyłączane, po prostu karta jest jakaś cicha :frowning:

A jakiś konkretny model mógłbyś polecić?


(michq) #4

Dość dobre opinie zbiera karta Audiotrak Maya U5. Trochę droższa jest Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro, natomiast za lekko ponad 100 zł jest Creative Sound Blaster X-Fi Go! Pro. Jak chcesz uzyskać w miarę dobry dźwięk, to myślę, że warto zapłacić więcej, tym bardziej, że z karty można będzie korzystać przy innym komputerze. Te no-name, to nawet telefon przebija w jakości dźwięku.


(stanek.94) #5

Nie musi być jakaś super, i tak słucham muzyki z youtuba :slight_smile:


(Odyniec_Stary) #6

Sterowniki zainstalowane najnowsze?

 

Nie masz czasem jakichś ulepszaczy dźwięku włączonych, które mogą powodować cichsze granie?


(michq) #7

Zawsze możesz kupić tę kartę za 5 zł i zobaczyć, czy Ci pasuje. Z tej karty, to nawet na YT dźwięk będzie niskiej jakości, choć może Tobie przypasować. Jak słuchałem na takiej karcie no-name, to dźwięk był bardzo płaski. Możesz również zobaczyć na Creative Soundblaster Play, jednak Creative Soundblaster X-Fi Go! Pro zapewni lepszą jakość dźwięku.