Jaką kartę gaficzną kupić?

Witam. Mój sprzęt to:

  1. Płyta główna asus h81m-e/m51ad/dp_mb

  2. Procesor intel i5 4440

  3. 2x8 GB RAM (16 GB RAM) 1600 mhz

  4. Nvidia Ge Force gt 640

  5. Zasilacz AcBel HBA005 350

Na jaką najlepszą kartę graficzną byście wymienili w tym komputerze, żeby się komputer nadawał w miarę w wymagające gry jak na te czasy? Procesor z tego co wiem może ograniczyć działanie karty graficznej dlatego nie ma co wciskać nie wiadomo jaką kartę graficzną. Będę wdzięczny za odpowiedź. Jeżeli będę musiał wymienić zasilacz z powodu nowej karty graficznej to byłbym wdzięczny za odpowiedź również na jaki wymienić zasilacz.

Oczywiście dodam że komp jest wpięty do tv 39 calowego przez hdmi

GTX 960 4GB/1050Ti max GTX 970 lub RX 470/570

Ja bym na żadną nie zmieniał bo ceny obecnie bardzo zniechęcają.

Gf now. Kupujesz wtedy kiedy masz czas na granie typu wakacje i ferie. A żeby kupić dobry komputer musisz zapłacić równowartość 7 rocznych abonamentów

W czerwcu będę miał stypendium szkolne ok 900 zł o ile się nie zmieniło to do 900 zł mogę kupić chyba że drożeją cały czas to już parę stówek dołożę.

Zasilacz zmienię na Corsair CV 550W 80 Plus Bronze albo na tańszy silencium bo tamten chiński zasilacz coś szwankuje a odkąd odłaczyłem odtwarzacz dvd z zasilacza to już jest lepiej.

Stypendium czy zarobione w kamieniołomie to twoja kasa, nie wydaj jej płacąc za coś 3x więcej niż powinieneś.