Jaką kartę GF9800GTX+ czy ATI RADEON HD4870

Tak jak w temacie która kartę byście polecili GF9800GTX+ czy ATI RADEON HD4870. A także jaki zasilacz do tych kart.

Płyta główna to ASUS A8N-E z chipsetem NFORCE AMD ULTRA.

Czy możecie mi doradzić czy do tej płyty mogę włożyć kartę ATI RADEON HD4780, gdyż słyszałem że nie na wszystkich płytach głównych karty ATI dobrze sobie radzą. Proszę o pomoc.

Procesor: AMD ATHLON 64 3800+

Płyta główna: ASUS A8N-E

Dysk: SAMSUNG 160 GB

Oczywiście 4870 ale z tym prockiem to nawet nie próbuj

Dlaczego???

Za słaby będzie Ci mulił kartę

Procesor będzie obniżał wydajność karty graficznej, zrobi to nawet w przypadku 9800GTX.

ważny jest również jaki masz zasilacz, słyszałem że do prawidłowego obsłużenia Radeona HD4870 potrzeba coś koło 700Wat :?

Niestety nie wiem jak sprawa zasilacza wygląda z 9800GTX.

Jaka minimalna konfiguracja może dać dobry efekt??

procek 2 rdzenie nawet prostu P2c podkręcony A o zasilacz to kolega przesadził

osobiści radeon 4870 ale procesor za słaby albo kup lepszy procek do tego albo gorszą grafę do tego a do radeona 4870 chyba nie trzeba tak potężnego zasilacza 500 powinno wystarczyć

hd 4870 + corsair 450W [CMPSU-450VXEU], rady co do innych zasilaczy [“700W”, “500W”] nie mają sensu, z zasilaczy możesz jeszcze OCZ SXS 500W Rev.2 ale jest słabszy od tego corsair’a [nie patrzy się na moc, a na wydajność]

GTX+ konkuruje z hd 4850, więc to porównanie jest nie na miejscu, wygrywa tu bezgłośnie hd4870.

Ok to jaki minimalny proc powinien być , żeby w miarę smigało nie chce modernizować połowy kompa

Jeśli chodzi o AMD Athlon to może być chociażby w wersji X2 5600 bądź wyżej

tak coś koło 3 gb ramu

zasilacz 700w bądź więcej

i oczywiście płyta główna obsługująca ten procesor i osiadająca PCI-E 16x 2.0

lol Ten jak wywali zasilacz (załamka)

zasilacz to mógłby być ocz sxs 500w

Ram co to za znaczenie 2 wystarczy w zupełności

procek athlon to jak poprzednio ponad 5600+ lub zmienić platforme na p31 u kupic p2c tak na tanio

do tej płyty głównej nie opłaca się kupować lepszego procesora. [stary socket]

Robert19-86 , nie udzielaj takich rad…

ryglicki1 , zauważ, że on nie ma socket AM2…

Sory nie zauważyłem to najlepiej taniego p2c i jaką tanią płytkę pod niego, albo poczekaj i kup zupełnie nowego k0ompa

:slight_smile: Qrde załamka ok to teraz chłopaki jaka płyta do 250 zł jaki chipset chodzi o procki amd???

moze takie cos http://www.allegro.pl/item464057184_dfi … m2r_g.html

Jaka firma dfi , asus czy msi ? Który chipset w tym pułpaie cenowym najlepiej będzie chodzić z radziem?

Ja bym postawił na coś z chipsetem 780 bardzo udany np na tą płytkę Gigabyte GA-MA78GM-S2H

http://www.allegro.pl/item463864822_gig … rossx.html

No pewnie wydaje mi się że to najlepszy wybór ale co do inteli nie wyszło by tak drogo p2c 200zł i płytka 200zł razem 400 a na amd wyjdzie ci więcej

Ale wiesz co poczekaj miesiąc wszystko poszło w górę giełda się ustabilizuje i wszystko znów spadnie

Nie krzycz, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN