Jaką kartę GF9800GTX+ czy ATI RADEON HD4870

Mam jeszcze pytanie lepiej kupić płytę główną z chipsetem X48 czy P45?

Jeżeli P45 to dlaczego?

nie wiem czy jest sens inwestować w x48, lepiej chyba kupić tańsze P45, przecież jak wejdą Intele core i7 to i p45 i x48 będą zlekka przestarzałe, tylko ze za x48 więcej przepłacisz… ale to jest tylko moje skromne zdanie

A kiedy mają wejść te nowe intele??

Niby końcem tego, ale jak już, to same high endy (czyli takie, co stoją tyle, co dobrej klasy komp…), reszta w przyszłym roku.

Przy okazji AMD coś cicho siedzi, jak zawalą w intela, to mu chyba szczękę złamią :smiley:

A jakie są przewidywane ceny tych procesorów?

Przecie ci napisałem :stuck_out_tongue:

17 listopada

Najtańszy Core i7 266 euro do tego potrzebne będą ramy DDR3 które narazie są droższe od DDR2, jeszcze dochodzi do tego płyta na chipsecie X58 z socketem 1366 raczej tania nie będzie.

Mam jeszcze pytanie zastanawiam się od paru dni na wyborem procesora. Biorę pod uwagę 2 procesory:

  • INTEL CORE 2 QUAD Q6600 4x2.4Ghz 8MB

  • INTEL CORE 2 DUO E8500 2x3,16Ghz L2=6MB

Który według Was będzie lepszym wyborem chodzi mi o wydajność w grach i oc.

E8400 :stuck_out_tongue:

Ja mogę mieć E8500 w podobnej cenie co E8400.

A ja na jego miejscu bym wziął Quada. Będzie miał te 2 rdzenie w zapasie. Jakby chciał się przerzucić na grafikę to będzie mu wszystko szybciej chodziło :wink: Weź Intel Core 2 QUAD Q6600 2.4GHz :wink:

chyba zgłupiałeś z tym q6600 ? i kto ci powiedział że dwa rdzenie na zapas, jak większość ludzi nie wykorzystuje nawet w pełni 2, do tego te twoje q6600 jest w 65nm,

weź C2D E8400 i do tego super O/C, grafa będzie śmigała jak się pa :smiley: trzy…

Przez ostatnie parę dni ceny części bardzo poszły w górę. Jak myślicie kiedy ceny zaczną spadać??

Ceny spadną wtedy jak wyjdzie Core i7 :wink:

Tak to można czekać i czekać, ja bym kupował teraz bo być może ceny dopiero pójdą w górę…

dokładnie, moim zdaniem nadchodzi kryzys :x

Chyba już się kończy, bo dolar staniał a ceny części idą w dół.

lucass , przez ostatnie 3 miesiące, a nie dni ceny rosły… Jakaś znacząca odmiana na rynku może być dopiero na nowy rok, ale jak zauważył Scorpio najgorsze raczej za nami.

drugą stroną medalu są zapasy na magazynach, czyli jeśli ktoś kupił drożej części to raczej ich nie będzie sprzedawał poniżej ceny zakupy, w końcu każdy chce zarobić… :slight_smile: