Jaką kartę graficzną 1660 super wybrać?

Witam, chce kupić karte graficzna do 1300 zł i moje pytanie jaki model karty wybrac, od Asua, czy np od Gigabyte? Róznica miedzy asus a gigabtye to ok, 40 zł.

… a może modele w Google i recenzja? Nazwy nie podałeś i oczekujesz porady… OK:
Orzeł Assus, Reszka Ggabyte. :wink: ?
Ewentualnie wybierz taka z większą liczbą wentylatorów, lepszy komfort.

Zobacz na testy kart 1660 super,przy podobnych osiągach kupuj najtańszą.

Ja bym brał najchłodniejszą. Jeśli Windforce działa tak samo dobrze jak w mojej 1050, to wziąłbym Gigabajta. Cisza jest równie ważna jak cena.

Tą posiadam.
Chłodna, cicha, soft od Gigabyte się sypie - wali BSOD zaraz po odpaleniu kompa ale i tak używam Afterburnera.

Ja na przykład kupiłbym tą:


Ale uprzedzam. Mój wybór byłby podyktowany miłością fanbojowską do serii ROG. Po prostu uwielbiam wszystko co markowane jest znakiem ROG.

EVGA FTW 3 albo Zotac AMP

Przy wyższej kwocie około 1300 zł możesz pomyśleć o wydajniejszej karcie graficznej
ASRock Radeon RX 5600 XT Challenger D OC 6GB GDDR6

Jeżeli GTX1660 Super zostałbym przy
Zotac GeForce GTX 1660 SUPER Gaming Twin Fan 6GB GDDR6

To prawda. Niestety mnie wkurza ciągle fakt, że od premiery RX 5xxx minęło już trochę czasu a wciąż są problemy ze sterownikami do tych kart. AMD niby co miesiąc wypuszcza nowy pakiet ale jak usunie jedną usterkę to pojawiają się dwie inne. A niektóre już od 2-3 miesięcy nie pozostają usunięte. :confused:

Kilka miesięcy temu pozbyłem się R7-370, miał już swoje lata, wpadł gratisowo więc pomęczyłem go.

Mimo wieku sterowniki po prostu działały, do czasu aż nie przyszło mi do głowy podkręcić go troszkę, podkręcony działał spoko, nie grzał się nadmiernie ale…
Raz na jakiś czas wysypywał się AMD Wattman i przywracał wszystko do ustawień fabrycznych.

Skoro tak stara karta karta nie potrafi pracować stabilnie to czego oczekujesz po nowych?

Od dawna twierdzę że lepiej odpuścić te kilka procent wydajności na rzecz stabilności i spokoju.