Jaką kartę graficzną dobrać?

Witam serdecznie, potrzebuje pomocy…

Składam sobie sprzęt i brakuje mi wiedzy na temat karty graficznej do płyty MSI Z-170 A PRO

Zasilacz: Triathol ECO ETL450AWT-M

Mój budżet 600zl

Z góry dziękuję za pomoc pozdrawiam

Mam taką zasadę, że karta graficzna i płyta główna powinny być od tego samego producenta. Jeśli do tego dodamy jeszcze filtr cenowy to wybór jest taki:

Zasada, ogranicza wybór i czasami zawyża niepotrzebnie ceny. Na dodatek wcale nie gwarantuje kompatybilności. Zdarzało się, że karty jakiegoś producenta sprawiały problemy właśnie z płytami tego samego producenta.

A ja bym zapytał: jaki jest procesor i do czego ma ta karta graficzna być, bo wątpię, że zaproponowane przez januszek się do tego celu nadadzą.
Jeżeli do gier, to na naszym znanym portalu, kupił bym używaną od jakiejś firmy z 6-miesięczną gwarancją GTX1660 Super.

A ja bym poszukał po prostu najwydajniejszej karty do 600zł. To bardzo niska kwota jak na kartę, więc pytanie, nowa, czy używana. Zbyt wielkiego wyboru w nowych nie ma.

Jaki procesor? Do czego ma być ta karta?
W tej cenie to raczej szukaj używanych np. GTX 1070, 1660 Ti/Super

Dziękuję wam za odpowiedzi, każdy komentarz bardzo mi pomógł, wyciągnę wnioski i zakupię GTX1660 z gwarancją bo to w zupełności mi wystarczy do moich potrzeb.