Jaką kartę graficzną kupić do 500 zł?

Witam jak w temacie, kupiłem ostatnio GTA V na pc . i niestety okazało się że mój komputer nie spełnia minimalnych wymagań. mam zamiar kupić nową kartę graficzną, ale jaką? nie mogę się połapać w tych wszystkich kartach szukam czegoś co ma min. 2 GB pamięci , port dvi i hdmi
chciałbym się zmieścić w 500 zł.
a i jeszcze jedno pytanie -może procesor też by się przydało wymienić?

gdyby jakoś to było potrzebne tu jest specyfikacja mojego komputera:
płyta główna| Asus M5A78L LE (AM3R2)
pamięć(RAM)| EVOLVE ZePPelin Gold DDR 3 (4 GB) 1 kość
Karta graficzna AMD Radeon HD 7700 Series(ale to chyba nie będzie potrzebne :slight_smile: )
Procesor |AMD Athlon II X2 250
System| Windows 7 Home Premium

a i jeszcze zapomniałem o zasilaczu|420 W

jakiej firmy ten zasilacz?
id razu byś musiał dokupić ramu i zmienić procesor (bo jest za słaby)

zasilacz z tracera.

Wymiana CPU, karty, zasilacza + dołożenie 4 GB pamięci.

Raczej nie opłacalna modernizacja, zbieraj kasę i nowa platforma.

Problem leży w każdym podzespole tego komputera.

Trzeba byłoby wsadzić przynajmniej AMD FX-6300, a dla pełnej płynności GTA V - AMD FX-8350. I tu i tu przydałby się porządny cooler, czyli mamy dodatkowe 120-150zł.
Już mamy ponad 750zł
Następne 4GB RAM to minimum.
Grafika pod ustawienia high w 1080p to coś klasy 1050Ti - 660-750zł
Zasilacz z miejsca do zmiany, 200-250zł.

Od biedy, jakbyś procesor wymienił, to na tej karcie GTA V mógłbyś skończyć (widziałem w ruchu na i3 i HD7770 właśnie i było całkiem komfortowo). Pentium G4560 + H110m (z aktualizacją BIOS w sklepie) i 4GB DDR4 (później drugi moduł dokupisz) = 650 zł.
W międzyczasie - jeżeli myślisz o następnych nowych grach - sprzedajesz procesor, płytę główną oraz DDR3 i zbierasz na kartę graficzną np. 1050 Ti Zotac Mini lub od razu 1060 bądź używaną 970 gtx do 750 zł. Tym sposobem zapewnisz sobie jakieś 2-4 lata grania na mieszance średnich i wysokich ustawień w maks. FHD.
Na sam koniec opychasz za jakieś 200 zł HD7770 i resztę gratów: dokupujesz drugi moduł RAM, zasilacz, dysk SSD.

[quote=“kondzio044, post:4, topic:524885, full:true”]
zasilacz z tracera.
[/quote]Konkretniej proszę. Za mało danych.

W tym przedziale cenowym dostaniesz wydajnego Radeona GIGABYTE RX 460 2GB DDR5. Jest wyposażona w wysokiej jakości komponenty, które zapewniają wyjątkowa wydajności i długą żywotność.Bardzo efektywny układ chłodzenia, łatwy sposób regulować częstotliwość zegara, napięcie oraz prędkość wentylatorów.