Jaką kartę graficzną kupić do 800zł

(Endriu066099) #1

Witam .

Zastanawiam się jaką kartę graficzną zakupić do mojego komputera.

Dane mojego naprawdę skromnego pc'ta : 

(Longhorn2009) #2

Przy procesorach AMD dobrze sprawdzają się nVidie, choć przy kwocie 800zł brakuje dobrego modelu. Można by polecić GTX 660 (ok. 670zł) lub GTX 760 (850zł +). Szkoda, że zniknęły pozostałe modele - 660Ti, 670.

Patrząc na testy to AMD R9 270 osiąga podobne wyniki jak GTX 660 http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/radeon-r9-270-test/strona/21199.html Więc dochodzi kwestia ceny, którą kartę można kupić w lepszej cenie.

Sam twój komputer oceniłbym, że jest to jakiś marketowy sprzęt, za wyjątkiem zasilacza. Procesor jest wielowątkowy, ale na tyle mało wydajny, że nierzadko przegrywa z i3. Do tego ta przestarzała i mocno budżetowa płyta główna. Ale cóż, nie każdego na i7 stać :slight_smile:

(Endriu066099) #3

No niestety zgadza się… sprzęt odstałem z ponad 2 lata temu, i wtedy już był przestarzały. Zasilacz musiałem wymienić, lecz nie chciałem inwestować w jakiegoś no-name za 100zł tylko wydać około 300zł i byc zadowolony z wydajność, niezawodnościowi i cichej pracy. Aktualnie podjąłem prace i myślę po kolei nad wymianą części, Zaczynam od karty graficznej ponieważ procesor na razie daje sobie radę. Lecz jeżeli zakupie już kartę graficzną będę wymieniał płytę główną… no i oczywiście przejdę na intela… Myślałem nad 2600k ( okolo 850-900zł na allegro już się znajdzie) Tylko nie mam pojęcia czy to dobry wybór, ponieważ chciałbym założyć do niego cooler od be Quiet’a i podkręcić. Wiem,że do podkrecenia procka potrzebna jest dobra płyta główna… ale jaka?.. Jak możecie podajcie mi też dobry procek od intela i płytę główną… W przyzwoitej cenie… Procek do 1k i płyta do 500zł.No i mam nadzieje,że ten calutki zestaw uda mi sie złożyć do wakacji + 32Gb ram od Kingstona HyperX 4x8GB 1600Mhz albo jakieś wyższe taktowanie.

(Longhorn2009) #4

Jeśli taki masz budżet to proponuję i5 4670K + SilentiumPC Fortis, mobo MSI Z87-G55 + Crucial BallistiX 2x8GB.

Mocny procesor 4-wątkowy najnowszej generacji, w zastosowaniach jednowątkowych wydajniejszy od i7 2-generacji. Na tym chłodzeniu podkręcisz go pod 4.5GHz. Chłodzenia BeQuiet nie polecam, przepłacisz za markę i wygląd, a te chłodzenia nie słyną z wysokiej wydajności. Najlepszy pod względem stosunku cena/jakość jest Fortis, troche drożej możesz szukać Thermalright HR-02 Macho. Płyta główna MSI na b. dobrym chipsecie z pełni chłodzonym chipsetem i sekcją zasilania (ważne pod OC). Pamięć RAM 16GB z perspektywą ewentualnej rozbudowy na 32GB. Pracują na napięciu 1.5v - zalecane przez intela pod haswell.

(Endriu066099) #5

Okk. Wielkie dzięki za poradę, właśnie stałem się szczęśliwym nabywą procesora i5 4670K (chłodzenie narazie boxowe) oraz płyty głównej mobo MSI Z87-G55. Karte graficzną sobie odpuszcze narazie

Pytanko. Kupiłem tę płyte głowną co wyżej mi polecona… niestety nie mieści się w starej obudowie… ;/ Jaką najtańszą obudowe opłaca się kupić… naprawde… dobry przepływ powietrza + niska cena - 150zł max

No i nie musi być nowa…

Prosze korzystać z opcji Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak

(Atronics) #6

obudowy

http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-brutus-m23-pure-black-spc090-580233/

http://www.morele.net/obudowa-zalman-zalman-z3-usb3-0-czarna-605202/

(Endriu066099) #7

Ok. Dzięki wielkie, i przepraszam za wcześniejsze pisanie post pod postem, mój błąd. Temat do zamknięcia.