Jaką kartę graficzną kupić pod taki zestaw?

Witam.

Poradźcie jaką kartę graficzną mógłbym kupić pod taki zestaw:

Płyta główna: ASUS P7H55-M LX/SI S1156

Procesor: INTEL CORE i3-530 2,93GHz

Pamięć: 4G

HDD: 500GB

Jakiś czas temu założyłem prawie taki sam post, tylko teraz muszę bardziej sprecyzować pytanie, otóż:

Wybór tej płyty głównej nie do końca był przemyślany w 100% ( a byłem pewien że dobrze wybrałem), nie wziąłem pod uwagę jednej rzeczy. Wczoraj poszedłem do sklepu po kartę graficzną i wybrałem HD radeona z serii 57xx, cena ponad 500zł, utargowałem około 15 zł (zawsze to coś) już brałem, i chyba na moje szczęście w sklepie padł im internet i nie mogli mi wystawić paragonu/faktury ( kartka z pieczątką odpadała ) więc nie brałem. Po przyjściu do domu, z ciekawości otworzyłem obudowę PC i stwierdziłem, że ta karta graficzna nie zmieściła by mi się, gdyż jest zbyt szeroka! Teraz mam włożoną ze starego komputera GF 7300GT i zajmuje przekraczając wolny slot PCi, jedyny slot PCi który mi pozostał, to jest podłączona karta Wifi, nawet nie mam możliwości zamontowania normalnej karty dźwiękowej.

Więc proszę Was o radę jaką kartę graficzną mam wybrać, która była by “chuda” (tzn wąska) a była by dobra i aby mi nie wywalała karty wifi. Bo nie chce aby jedyne 2 sloty PCI były blokowane tylko przez kartę graficzną. Wifi na USB (bo i to brałem pod uwagę) odpada.

Proszę Was o radę.

Z góry wielkie dzięki.

Wygląda na to,że będziesz musiał pogodzić się z garfiką mniej wydajną, za to z radiatorem przeniesionym na drugą stronę, np.:

http://www.agito.pl/karty-graficzne/sap … =921-46599

albo zamienić kartę WiFi na model USB, np. TP-LINK WN-422G, lub WN-722N.

Zyskasz wówczas miejsce na lepszą grafikę z lepszym chłodzeniem.

http://allegro.pl/ati-radeon-hd-4850-51 … 95798.html

to już trochę wiekowa karta, ale ma jedno-slotowe chłodzenie

HD4850 z jednoslotowym chłodzeniem działa w miarę sprawnie przez miesiąc może dwa.

Później chłodzenie nie wyrabia się, trzeba ciągle czyścić, a to i tak niewiele pomaga.

Jest bardzo głośne.

W dodatku pobór mocy tej karty to ok. 105W w spoczynku i ok. 185W pod obciążeniem.

Odradzam tan zabytek, przynajmniej z takim chłodzeniem.

Ogólna wydajność HD4850 jest podobna do wydajności HD5750, która pobiea ok. 27W w spoczynku i ok. 105W pod obciążeniem.

HD4670 w spoczynku ok. 24W, pod obciążeniem ok. 59W, a jej wydajność w wersji z DDR3 jest na poziomie GSO9600, a wersja, którą podałem jest na DDR5, więc o kilkanaście % wydajniejsza.

Dlatego, jeśli nie musisz grać w rozdzielczościach Full HD ze wszystkimi ustawieniami na MAX, to 4670 wydaje się rozsądnym wyborem.

Jeśli zdecydowanie wolisz 5770, to sugeruję wymianę karty WiFi na wersję zewnętrzną (USB), niż kupowanie karty 4850, która w Polsce była zabytkiem już z początkim 2009 r.

4850 ma według benchmarka 150W max a nie 185W. więc przesada. Jak pamiętam to 180W ciągnie 4870

@RedEvil

Co za różnica?

150W!

Tyle to u mnie w domu nie pobierają dwa komputery łącznie.

No spoko. Ale uważałem że 35W to już spory przedział błędu. Dlatego najlepiej mieć najnowsze karty graficzne z pobieraniem prądu w idle ok 20W, a i tak dopiero komputer ciągnie aż tyle przy maxymalnym obciążeniu-czyt. granie itp.