Jaką karte graficzną kupić?

Witam mam wielki problem a mianowicie padła mi karta graficzna. Nie wiem jaką kupić może jakąś polecicie, z góry dziękuje.Oto parametry mojego komputera.

Typ procesora DualCore Intel Core 2 Duo E6300, 1866 MHz (7 x 267)

Nazwa płyty głównej Asus P5VD2-MX (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)

Karta wideo nVIDIA GeForce 7300 GT (Gigabyte GV-NX73T) padła

Zasilacz Altis ATX-350PT(EC)

raczej zasilacz ogolnie do wymiany, ale ile masz floty na nowa?

wymiana zasilacza a potem kup sobie gf8800 ja mam i na razie mi wystarcza chyba że masz więcej kasy to może gtx260,ale najpierw zasilacz

gf 9600 i zasilacz Pentagram 500W

Jestem za 9600GT od Palita. Z tym sprzętem i tak bardziej nie pohulasz więc palit wystarczy. A zasilacz to jak u góry lub corsair 450W i wtedy już mozęsz też kręcxić procesor do 3,5Ghz

  1. Jaki budżet?

  2. Jakie zastosowanie? Gry?

  3. Prawdopodobnie będzie konieczna wymiana zasilacza, by nie narazić innych podzespołów, jak chcesz maksymalnie oszczędzić to ModeCom MC-350 to minimum, jak chcesz mieć na przyszłość i masz trochę gotówki to warto zainwestować w Corsaira 450.

  4. Najtańsza i jeszcze dość sensowna karta graficzna to GF9600GT 512MB, albo GF9600gso 384MB/768MB, następną wartą zainteresowania jest HD4830, a jak masz więcej kasy to HD4850 z jakimś autorskim chłodzeniem (Palit Sonic czy Asus Glaciator).

Oczywiście do gier.Mam 500zl ale chce jeszcze kupić pamięć ram Kingston 2GB DDR2 DUAL 2 x 1GB PC2 6400 co o tym sądzicie bo teraz mam 2x512MB super exir.

Czyli w 500zł ma być zasilacz (bo trzeba zmienić), grafa i RAM?

ModeCom MC-350 ~100zł

Patriot llk 2x1GB ~100zł

GF9600GT 512MB, albo GF9600gso 384MB/768M ~300zł

Ale to jedne z najniższych cen w jakich można kupić te podzespoły.

Jakie masz wykorzystanie pamięci RAM w szczycie? Bo może w ogóle nie będzie potrzebne dokupowanie RAMu.

Nie wiem jakie mam wykorzystanie pamięci RAM (jak sprawdzić).Czy te karty co oferujecie pójdą na mojej płycie bo wyczytałem na innych forach że nie .Bo płyta nie ma kompatybilności PCI Express 2.0.

Porób jakieś wymagające rzeczy na kompie (w sumie to co zwykle robisz), następnie Ctrl+Alt+Del>Wydajność>Pamięć zadeklarowana>Szczyt i odczytać wartość.

Jak max jest w okolicach 800MB, to w Twoim przypadku nie ma potrzeby dokupowania RAMu, bo różnicy żadnej nie odczujesz.

Co to za fora? Jeżeli nie wiedzą, że karty kompatybilne z PCIe 2.0 są tak samo kompatybilne z PCIe 1.0 to możesz już więcej nie wchodzić na takie fora…

Wykorzystanie pamięci RAM razem-347344 limit-1731584 szczyt-495444 pamięć zdeklarowana 340m/1691m.Nie włączałem żadnej gry bo nie mogę nawet zainstalować sterowników do karty.

Hmm, to ciężko będzie powiedzieć do jakich wartości Ci dochodzi podczas gier, ale przyjmijmy że 300MB (w co grasz? teraz dokładnie patrzyłem, to np. Kroniki Riddicka zabierają mi 80MB RAM) i w tym czasie nie musisz mieć odpalonego Firefoxa (który często bierze ponad 100MB RAM) i powyżej tych800MB nie powinieneś tak łatwo wyjść, dlatego na Twoim miejscu nie dokupowałbym RAMu.

Co myślicie o karcie graficznej Galaxy GF 9600 DUAL 512MB DDR3 256Bit PCI-E do tego pamięć RAM Kingston 2GB DDR2-800 Dual Chanel Kit Non-ECC i zasilacz Chieftec GPS-450AA-101A ATX 450 Watt łączny koszt 601zł

Może być ale ten zasilacz może jakiś inny. Modecom MC na przykład.

Z RAMem się wstrzymaj, jak kupisz nową kartę to zobaczysz czy na pewno będzie potrzeba.

Za ile poszczególne podzespoły dajesz? Jeżeli karta kosztuje koło 300zł, to w tej kwocie ciężko będzie znaleźć jakieś lepsze niereferencyjne chłodzenie, więc ten model powinien być git. Z pamiątkami się wstrzymaj. Zasilacz z niezbyt pewnej serii (GPS), osobiście dorzuciłbym do OCZ SXS 500 rev2, albo wziął Pentagrama 460.

Ile masz kasy “max” na podzespoły?

Galaxy GF 9600 DUAL 512MB DDR3 256Bit PCI-E - 305zł

Kingston 2GB DDR2-800 Dual Chanel Kit Non-ECC - 69zł

Chieftec GPS-450AA-101A ATX 450 Watt - 199zł

Maksymalnie mogę przeznaczyć 600 złotych ale to jest Max.

Ja mam większe zaufanie do Pentagrama 460W niż do Chiefteca z serii GPS, ale zrobisz jak zechcesz.

Jeżeli nie patrzysz w ogóle na jakość pamięci, to weź najtańsze jakie będą (częstotliwości i opóźnienia i tak są praktycznie niezauważalne).

Do "Adalbert " co myślisz o tym zasilacz Modecom feel 500w za 130zł karty Gigabyte geforce 9500gt za 320zł lub Asus geforce 9600gso za 370zł chciałem zapytać sie też skąd wziąłeś te ceny podzespołów z jakiego sklepu z góry dziękuje. Bo byłem dzisiaj w sklepie i te podzespoły mi polecili.

Feel - ■■■■, do budżetowych zestawów wersja III jeszcze może być, ale nie jest to zasilacz z przyszłością;

9500 - ■■■■, wydajność niska, a za tę cenę można mieć właśnie:

9600gso ale zwróć uwagę na pamięć, musi mieć 384MB albo 768MB (jaką dokładnie wersje polecili Ci w sklepie?)

Jak podawałem poprzednio podzespoły to chodziło mi o coś takiego:

http://www.agito.pl/zasilacze/modecom-m … 23895.html

http://www.agito.pl/ddr-2/a-data-ddr2-2 … 33916.html

http://www.agito.pl/seria-9/palit-xpert … 29108.html

Ale ceny wzrosły od tamtego czasu, ale można dalej mieć taniej i lepiej.

Jak chcesz maksymalnie oszczędzić (a mieć dalej porządne produkty które będą działały) to:

http://www.agito.pl/zasilacze/modecom-m … 23895.html

http://www.agito.pl/seria-9/palit-xpert … 32821.html

Z przesyłką wyjdzie Ci taniej i lepiej niż w sklepie u siebie.

To takie minimum, ale w zupełności wystarczające.

Zasilacz co prawda będzie działał stabilnie i pewnie, ale na wysoką sprawność nie ma co liczyć, a przy zmianie na jakieś nowsze karty w przyszłości (typu HD4850) trzeba by było jednak coś mocniejszego dokupić. Jak nie planujesz jednak wymiany karty graficznej to w zupełności wystarczy. Co do karty, to sobie zobacz jak prezentuje się w testach, albo chociaż samo podsumowanie przeczytaj. http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4178-51 Weź pod uwagę, że ta wersja z linku jest lekko kręcona już.

“GF 9600 GSO / 8800 GS będąc produktem tańszym o 20 – 30% jest porównywalny (statystycznie) wydajnościowo do 9600 GT”

Kupno więc droższej 9600GT nie byłoby raczej rozsądne, jak chce się coś mocniejszego to trzeba by było wyłożyć co najmniej 100zł więcej, a do tego zasilacz już mocniejszy mógłby się przydać.

W czymś jeszcze pomóc?