Jaką kartę Graficzną kupić?

Cześć :slight_smile:

Mam problem nie wiem jaką kartę graficzną mam kupić

do tego oto zestawu:

Zasilacz: Highlander power supply 400W

Płyta główna: http://www.alsen.pl/podzespoly-pc,k20/plyty-glowne,l116/msi-g41m-sp20-s775-g41-2ddr3-6ch-glan-dsub-bulk,p67119.html

Procesor: Pentium Dual-Core E5200 2.50Ghz

Pamięć Ram: 2 razy po 2GB

Rozdzielczość monitora: 1280:1024

Mój budżet to 250zł

I fajnie by było jak bym mógł grać w CS Source, tak żeby mi nie muliło w smołkach : D

Cześć

Najpierw pomyśl o wymianie zasilacza a dopiero później o nowej karcie graficznej.

Zasilacz kupiłem pół roku temu za 110 złotych :slight_smile:

Komputer chodzi od tego czasy po 12H dziennie i się nie wyłącza ani nie przegrzewa, to poco mam zmieniać zasilacz ?

Przeczytaj: Zasilacz Highlander 400W a następnie sam podejmij decyzję czy chesz go zostawić czy wymienić.

Mam jeszcze taki nowy : akyga Power supply BASIC series

MODEL: AK B1-400S

Też 400W

Cześć

Zamienił stryjek siekierkę na kijek :wink: Przeczytaj: Czarna lista zasilaczy i Renomowane marki zasilaczy

Jak już uporasz się z zasilaczem, w podanym budżecie masz np. taką kartę: Radeon HD4850 1GB DDR5 PX 256BIT

Ewentualnie poczekaj na opinie innych może ktoś wskażą ci lepszą, wydajniejszą kartę.

Zasilacz masz kiepski, możesz kupić 4850 GDDR5 (>100W TDP), ale wtedy zalecałbym wymianę zasilacza,

ewentualnie kupić jakąś nowocześniejszą ale i droższą kartę, jak np. 7750 (TDP: 55W).

Za 120zł jest 400W chieftec GPA ze znacznie mocniejszą linią +12V i certyfikatem 80+ =D>

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/to … 3?page=0,2

A jak nie wymienię tego zasilacza i kupię tą kartę grafiki Radeon HD4850 1GB DDR5 PX 256BIT to będzie działać ?

Będzie, ale nikt nie gwarantuje jak długo…

Może zadziałać, może nie zadziałć. Ja osobiśnie nie ryzykowałbym podłączania nowej karty do komputera z kiepskim zasilaczem.

Ale decyzję pozostawiam tobie - zrobisz jak zechcesz. Tylko nie miej później ewentualnych pretensji że coś nie działa.

Kup kartę grafiki Radeona HD 7750 pobiera ona 55W czyli prawie połowę mniej niż Radeon HD 4850 (114W) a dodatkowo jest technologicznie nowsza i wydajniejsza.

Kupując kartę zwróć uwagę żeby miała pamięci DDR5 a nie DDR3, gdyż są one dużo wydajniejsze.

Radeon HD 7750 przekracza Twój budżet ale za to posiadany przez Ciebie zasilacz powinien dać mu radę i nie będziesz musiał go na gwałt wymieniać, ale wymienić należy.

Może na taki:

http://www.morele.net/zasilacz-aerocool … 50-359408/

Jest jeszcze 6670, tańszy o ~50zł od 7750, ale mniej wydajny od 4850.

TDP 6670 to około 60-70W (rozbieżne dane na różnych stronach).

TRACER HIGHLANDER 400W Power Supply

model: TRZ-404

Możliwe żeby ten model zasilacz co posiadam był lepszy niż inne ?

A jak nie to kupię inny zasilacz pod tą kartę graficzną Radeon HD4850 1GB DDR5 ,

tylko nie wiem jaki ten zasilacz najlepiej żeby kosztował tak do 70 zł :slight_smile:

Cześć

Dołóż trochę i wybierz np. polecany wyżej Chieftec GPA-400S8 albo Aerocool AEROPGSVP-450