Jaką kartę graficzną kupić?

wczoraj niestety moja hd 7870 straciła żywot podczas van helsinga III :frowning: potrzebuję kupić coś na wymianę i zastanawiam się nad używką r9 280x, r9 290 lub może jakies geforcy 770, 780. Osobiście wolałbym r9 jednak czy jest sens przy moich parametrach? i czy zasilacz pociągnie? bebechy to corsair vx550w, procek xeon e5472, 4xhdd+1xssd, płyta msi p45 neo

… przewrotnie: jaka jest różnica pomiędzy 7870 i a r9?
Taka, ze 7870 padła ze starości, a r9 jest następna w kolejce :slight_smile:

Jeżeli chodzi o sam procesor, to bottleneck może wyskoczyć gdzieś na poziomie rx 570 i to lekki, bo wydajnościowo niewiele różnisz się od Athlona & Pentiuma G. Raczej bym więc celował w cos z tej generacji, ewentualnie 470, starsze rzeczy będą padać i u czerwonych i zielonych :slight_smile:

Zasilacz powinien ać radę, chyba, zę wepchasz podobnego potwora z poborem 150w+ :wink: Nowsze są b. energooszczędne.

Co dosamej karty: całkowicie zgasła, czy artefakty? Bo można piec…może wstanie na kilka miesięcy jeszcze.

zaczęło się od artefaktów, teraz wyświetla się obraz w biosie i logo płyty a windows już czarny ekran. W sumie piekarnika można spróbować, kiedyś tak uratowałem kartę z lapka :wink: dobry pomysł. Co do karty to poszukam coś w tym przedziale choć pewnie i ceny będą zdecydowanie wyższe ;(

… tak tragicznie chyba nie będzie, te r9 pewnie po 300+ zł chodzą gdzieś, nowe rx 570 to czasem poniżej 600 zł, za używaną to przy szczęściu lub za używaną 470 może w 400 się zamkniesz. Jest oczywiście szansa na koparkę, tylko nie wiem co gorsze: wiek, czy koparka. Od zielonych ceny używanych pewnie będą wyższe :wink:

Nie wiem czy do tego xeona w zasadzie gtx 1050 nie wystarczy…

Zależy, przy równej cenie brałbym 470/570 jednak da nieco więcej, oczywiście wiele zależy od gry w jednej wąskie gardło będzie mocniej, w drugiej mniej odczuwalne. NP. tak https://www.youtube.com/watch?v=GujFrDmzDpY

piekarnik pomógł więc na razie podziałam jeszcze na nim :wink: dzięki Wam

Tylko umyj go zanim Matka/Żona/Teściowa zacznie niedzielna pieczeń pichcić :wink:
Bo jak się zatrujecie “chemią”, to też bedzie

:slight_smile:

Oby karta jeszcze posłużyła kilka(naście) miesięcy do wymiany platformy :wink: