Jaką kartę graficzną kupić?

Nie zwróciłem na to uwagi wcześniej. Na zdjęciu RAM masz włożony w pierwszy i trzeci bank patrząc od strony procesora. Powinny być włożone w drugi i czwarty.

Faktycznie dzięki że zwróciłeś uwagę Ale niestety gdy włożyłem w prawidłowy sposób to ekran jest czarny i znów wyświetla się not signal detection.

Ps. Dodam jeszcze zdjęcie ramu

No to zrób taki eksperyment:

  • uruchom z kością nr 1 samodzielnie
  • uruchom z kością nr 2 samodzielnie

jeżeli z jedną wstanie, a z drugą nie, to -> gwarancja i wymiana tej pechowej.

Eksperyment powtórzyłem dwukrotnie ramy chodzą sprawnie i nie są uszkodzone :slight_smile: Jednakże nadal nie rozwiązuje problemu z pamięcią ram :((

Edit: Postępuje według instrukcji płyty głównej

No to… drugi eksperyment… sprawdź każdą możliwa konfigurację slotów. Albo w instrukcji masz szkic, patrzyłeś w dokumentacje płyty? Może coś …

To znaczy, że z jedną kością obraz jest wyświetlany?

Tak, dodam jeszcze że testowałem ten problem na dwóch monitorach.

Na początek update BIOSu. A potem - jeśli nie pomoże - spróbuj ruszyć z mniejszymi częstotliwościami. W internetach czytam, że akurat te pamięci stabilnie działają na 2666MHz. Powyżej tej wartości ludzie mają problemy:


https://community.amd.com/thread/238548

Ok, problem rozwiązany, wgrałem najnowsze sterowniki karty graficznej i płyty oraz biosu i wszystkie ramy pięknie chodzą i jeszcze jedno, chłodzenie od procesora głośno pracuję jest jakiś sposób żeby ten problem rozwiązać ? Słyszałem że underwolting gpu jest w stanie rozwiązać ten kłopot. Nawet tak się składa że mogę to zrobić w “ustawienia karty Radeon” jednak boję się tego ruszać, byłoby fajnie jakbyście mnie trochę nakierowali co mam zrobić.

kO

Boxowe nie jest bezgłośne, ale głośniejszy pewnie zasilacz.
Ile masz stopni pod stresem, że głośno?

To w końcu głośne jest chłodzenie procka czy grafy? :slight_smile:

Jeśli procka, to pewnie w BIOS trzeba pogrzebać w ustawieniach prędkości wentylatora. W ustawieniach Radeona trzeba klikać wtedy, gdy to grafa zaczyna przypominać odkurzacz.

Jak Ryzen jest połączony z 730, to można nawet zobaczyć i do wymiany chłodzenia, na 45W potrzymać. Modele z APU chyba taką opcje miały, czy zwykłe… nie wiem.:wink:

A ok, no dobra daruje sobie z tą “głośnością” po prostu jestem nie przyzwyczajony do hałasu komputera w końcu przez długi czas nie grałem na nim, ale już powoli się przyzwyczajam.

No dobrze wątek jest już do zamknięcia, nie mam już więcej pytań, komputer został złożony i sprawnie chodzi. Chcę wam wszystkim bardzo podziękować za kulturalną dyskusję i za wdzięczną pomoc, dzięki wam zyskałem trochę wiedzy na temat składania komputerów bez waszej szybkiej interwencji byłbym pewnie w kropce. Też chcę wam podziękować za śledzenie mojego wątku przez TAK długi czas :slight_smile: Będę swoim znajomym polecał te forum, mieć takich użytkowników to złoto :wink:

WĄTEK DO ZAMKNIĘCIA.

To jeszcze tylko ogarnij ładnie kabelki w obudowie :slight_smile:

Tu przykładowe zdjęcie jak może to wyglądać:

:joy: