Jaką kartę graficzną kupić?

Cześć ! Ostatnio myślałem żeby kupić nawą kartę graficzną, ponieważ moja aktualna (GT730) strasznie hałasuję i ma już swoje lata. Chciałbym kupić kartę graficzną maksymalnie do 600zł do gier. Jestem mało wymagającym graczem więc zadowolę się na nisko-średnich ustawieniach graficznych chociażby w wiedźminie 3 myślałem żeby kupić RX560 4GB ale boję się, że karta bedzie za słaba i nie pociągnie na tych średnich ustawieniach takich gier jak “Metro Exodus”, “Wiedźmin dziki gon” lub Mound and blade 2". Również boję się, że pozostałe podzespoły mojego komputera nie będą dobre do do karty graficznej.

Więc proszę was o wybranie dla mojego PC odpowiedniej karty graficznej do gier za 600zł. Będę szczęśliwy za pomoc i uwagę :smiley:

Jaki zasilacz ma ten PC i czy posiada 6-pinowe złącze PCIE?

z zasilaczem jest problem, ponieważ już nie pamiętam jaki to jest dokładnie zasilacz ale wiem że to nie jest 6-pinowe złącze

Jeżeli nie ma złącza 6-pin, to możesz włożyć jedynie karty zasilane ze slotu (TDP do 75W).
Np GTX 1050Ti lub 1650.

Dobrze pod względem stosunku ceny do wydajności wypada AMD RX570, ale on wymaga dodatkowego zasilania, więc nie będzie działał.

Sprawdź, Sadaj dobrze mówi 570 ciągnie waty, ale jest wydajna. Wszystkie 1650 bije, a 1050 omijaj szerokim łukiem, słabizna :wink:

mój zasilacz:

Fajny, taki miniaturowy.

To jest przewód zasilający. Sam zasilacz siedzi w środku obudowy.

Więc będzie pasował do karty reaedon rx 570?

Otwórz obudowę komputera i sprawdź jakie przewody wychodzą z zasilacza. Nikt za Ciebie tego nie zrobi.

Wtyk zasilający PCI-E można uzyskać przejściówką z dwóch Molexów (złącze zasilające do starych dysków ATA), o ile zasilacz takowe posiada.

Przepraszam że tak dawno się nie odzywałem, ale wracając, sprawdziłem przewody które wychodzą z zasilacza, jednakże mam problem ze stwierdzeniem czy to napewno 6-pinowe złącze PCI-E, więc znów wracam się do was z pomocną

Jest to 16-pinowe złącze które jest jedynym przewodem podłączonym do płyty głównej zasilacz raczej nie pociągnie bo jest za słaby jak się nie mylę ma jedynie 200W

Ale tak się składa że mam inny zasilacz który jest już w stanie zasilić RX570
Jednakże jest następujący problem, moja płyta główna ma jedynie wejście 16 pionowe a ten zasilacz 22 plus 2 dodatkowe (razem 24), potrzebuję do tego przejściówki która umożliwi połączenie tego zasilacza z płytą główną. Jest przejściówka z 24 na 16 (może być też 22 na 16) niestety, ale nasuwa się kolejny problem, w internecie nie mogę nigdzie zamówić takiej przejściówki w internecie proszę o pomoc !

Dodam Jeszce że ten zasilacz posiada dodatkowe 6 pionowe złącze

Raczej nie znajdziesz.
Producent tego komputer wymyślił sobie swój “standard”, który nie jest kompatybilny z niczym innym.

Teoretycznie, być może istnieje możliwość podłączenia tego pod zwykły zasilacz ATX. Jednak bez druciarstwa i zabaw z lutownicą raczej się tego nie zrobi.

Poszukaj po prostu karty nie wymagającej dodatkowego zasilania.

A może po ludzku pchnij w cholerę tego poleasignowca w dziwacznym standardzie i kup cokolwiek innego? Nawet jak, teoretycznie, kupisz kartę do 75W (słabą), to i tak nie ma 100% gwarancji, że ruszy albo okaże się, ze owszem masz długie złącze ale nie x16 a x4 ….przy 730 różnica żadna, tu zaboli.

Bardzo mi zależy nad RX570 jest to dobra karta i nie chce z niej tak szybko zrezygnować. Podobno istnieje sposób na połączenie dwóch zasilaczy w jednym komputerze. Czyli ten mój aktualny zasilacz mógłby być dalej podpięty do płyty głównej zaś ten drugi “lepszy” mógłby być podpięty jedynie do RX570 po przez 6pinowe złącze. Albo po prostu kupić lepszy zasilać z 16 pionowym złączem, jednakże będe miał większy wydatek :frowning:

Wiesz, ta Akyga to tez raczej zasilacz biurowy, nie gamingowy :wink:
Ogólnie całe to kombinowanie widzę średnio, najprościej byłoby używaną płytę kupić…, jednak takie reanimowanie trupa, no pal sześć - jak Akyga spali płakał nie będziesz za mocno :wink:

Ja tam miałem kiedyś Radeona HD 6870 bez zasilacza ze złączem 6-pin… po prostu przejściówka 2 x molex na 6-pin i śmigało :slight_smile: A jak nie masz molexów to poszukaj czegoś z Turingów serii 16 z jak największą mocą co jeszcze takiej wtyczki nie potrzebuje bo z AMD nic takiego nie znajdziesz max to Sapphire RX 560 4 Gb, ale wersja 45W bo nie wymaga takiej wtyczki (“zwykłe” 560 już tak) zresztą ten procek co masz to słabizna (mój i7-3770 ledwo daje radę GTX 1060 6 Gb OC) więc nie ma co szaleć z kartą graficzną :slight_smile:

Więc jeśli chce kupić RXa to czeka mnie nie mały wydatek będę musiał kupić lepszy procesor i zasilacz sądziłem że i5 sobie poradzi z RXem

Poradzić poradzi, ale to archaiczna i5 i będzie trochę blokowała…
I nie, nie kupuj “lepszego” procka. Wiesz, nie odbierz tego osobiście, ale płytę masz lipną (zasilanie), zasilacz też kiepski, max co tam dasz to i7 2/3xxx. Za taką cenę masz już szanse na jakaś 1400 Ryzena o podobnej wydajności, ale na płycie nówce na gwarancji i z rozbudową. Tu nie ma niestety co modernizować…