Jaką kartę graficzną kupić?

(szybekpl) #1

Cześć ! Ostatnio myślałem żeby kupić nawą kartę graficzną, ponieważ moja aktualna (GT730) strasznie hałasuję i ma już swoje lata. Chciałbym kupić kartę graficzną maksymalnie do 600zł do gier. Jestem mało wymagającym graczem więc zadowolę się na nisko-średnich ustawieniach graficznych chociażby w wiedźminie 3 myślałem żeby kupić RX560 4GB ale boję się, że karta bedzie za słaba i nie pociągnie na tych średnich ustawieniach takich gier jak “Metro Exodus”, “Wiedźmin dziki gon” lub Mound and blade 2". Również boję się, że pozostałe podzespoły mojego komputera nie będą dobre do do karty graficznej.

Więc proszę was o wybranie dla mojego PC odpowiedniej karty graficznej do gier za 600zł. Będę szczęśliwy za pomoc i uwagę :smiley:

(sadaj72) #2

Jaki zasilacz ma ten PC i czy posiada 6-pinowe złącze PCIE?

(szybekpl) #3

z zasilaczem jest problem, ponieważ już nie pamiętam jaki to jest dokładnie zasilacz ale wiem że to nie jest 6-pinowe złącze

(sadaj72) #4

Jeżeli nie ma złącza 6-pin, to możesz włożyć jedynie karty zasilane ze slotu (TDP do 75W).
Np GTX 1050Ti lub 1650.

Dobrze pod względem stosunku ceny do wydajności wypada AMD RX570, ale on wymaga dodatkowego zasilania, więc nie będzie działał.

(marcin20000) #5

Sprawdź, Sadaj dobrze mówi 570 ciągnie waty, ale jest wydajna. Wszystkie 1650 bije, a 1050 omijaj szerokim łukiem, słabizna :wink:

(szybekpl) #6

mój zasilacz:

(gom1) #7

Fajny, taki miniaturowy.

To jest przewód zasilający. Sam zasilacz siedzi w środku obudowy.

(szybekpl) #8

Więc będzie pasował do karty reaedon rx 570?

(gom1) #9

Otwórz obudowę komputera i sprawdź jakie przewody wychodzą z zasilacza. Nikt za Ciebie tego nie zrobi.

(Cyr4x) #10

Wtyk zasilający PCI-E można uzyskać przejściówką z dwóch Molexów (złącze zasilające do starych dysków ATA), o ile zasilacz takowe posiada.