Jaką kartę graficzną możecie polecić od 800 do 1000 PLN?

(Konrwaw) #1

Jak w tytule proszę o Wasze typy!Bardziej bym wolał GeForce'a niż Radeona'a chociaż jak dobry to może być i Radek,najchętniej nowa lecz może być też używana!Proszę też o ewentualne linki do sklepów czy aukcji komputerowych!

Reszta bebechów :

CPU: AMD Athlon II x4 640 3.0 Ghz

RAM: 8GB 1333 CL 9

MOBO: M5A78L-M/USB3

PSU: CoolerMaster 750 W

HDD: 1TB Seagate 7200 obr.

SSD : SanDisk 128GB

Z góry dzięki za pomoc!

(falcon89) #2

GTX 760, np. Gigabyte GeForce GTX 760 OC lub MSI GeForce GTX 760 (w niektórych przypadkach może być ograniczana przez procesor).

Jaką masz obudowę (tzn. jakiej długości karta się w niej zmieści)?

(foni78) #3

(Konrwaw) #4

Jak zmierzę to podam Wam,właśnie nie wiem czy nie zmienić też procesora na jakiegoś może FX'a czy właśnie Phenoma II,w sumie nie są aż takie drogie...(mojego Athlona z chłodzeniem Spartan PRO HE924 z dwoma wiatrakami udało mi się podkręcić tylko na 3,5 Ghz) u mnie w tej chwili siedzi GTX 460 1GB Gigabyte (GV-N460OC-1GI) z dwoma wiatrakami ale ona nie jest zbyt długa...Obudowa to Aero Cool Rs-9.

(Łukash) #5

W obudowie zmieszczą się karty długość 295mm - MSI GeForce GTX 760 2GB (N760 TF 2GD5/OC) = 260mm.

Athlon to zdecydowanie za słaby procek, do tej karty nadaje się minimum coś pokroju AMD X8 FX-8350 lub i5 3570/4670.

(Konrwaw) #6

Dzięki za odpowiedzi!Łukash faktycznie będę musiał też wymienić procesor w najbliższym czasie...a z Radeon-ów coś polecicie koledzy czy raczej nie?

(Łukash) #7

Z AMD ta karta jest godna zainteresowania : http://www.dobreprogramy.pl/MSI-Radeon-R9-270X-jakosc-za-niska-cene,Blog,52627.html

(falcon89) #8

Jeśli chodzi o AMD to raczej stawiałbym na Radeona R9 280 (niedługo ma mieć premierę, ~przyszły tydzień, ale niestety zanim ceny się unormują to trochę minie).

(Konrwaw) #9

Mam jeszcze pytanko,dużo lepsze są karty GTX 770 lub Radeon 7970 (widziałem że jest na szynie 384 bit) od GTX 760?Czy warto dołożyć te 300 PLN i kupić numerek wyższą kartę lub tego Radeona 7970,czy lepiej dołożyć sobie do lepszego procesora 300 PLN i kupić GTX 760?

Procesor i tak zmienię na lepszy ale pytam czy ewentualnie jeszcze do lepszego dołożyć te 300 PLN co zostanie mi z karty czy lepiej kupić numer wyższa kartę graficzną...z góry dziękuję za odpowiedzi!

Prawdopodobnie zmienię także płytę główną bo tą co mam to najtańsza z USB 3.0...pamięci też przydałby się szybsze kupić ale to jeszcze nie teraz....

(Atronics) #10

warto  ,tylko nie przy obecnym procesorku :slight_smile:

ranking kart

(Łukash) #11

Do 7970 imo nie opłaca się dokładać, do gtx 770 odwrotnie - opłaca się.

Ogólnie wszystko zależy od założonego funduszu na upgrade i decyzji w sprawie modelu i marki przyszłego procesora.

Optymalnie i5 4670 + GTX 760 to super wydajny duet- mam i sobie chwale :wink:

Potkręcona MSI GTX 760 OC Gaming u mnie w 3d11 wypada tak : http://www.3dmark.com/3dm11/7901985 :wink:

(Konrwaw) #12

Właśnie też się zastanawiam czy nie przejść na Intela...zamiast kupować jakiegoś FX'a i powoli dochodzę do wniosku że raczej zakupie Intela i kartę GTX 760 lub GTX 770 (więc czeka mnie całkiem spora modernizacja bo i płyta główna i może RAMy na szybsze zmienię).Dzięki wszystkim za odpowiedzi!PZDR!