Jaką kartę graficzną polecacie?

Od razu przejdę do sedna sprawy. Chodzi mi o to, którą kartę grafiki polecacie ? Mam płytę główną ECS-K7S6a no i karta grafiki też musi mieć jakieś odpowiednie “megahercy” aby prawidłowo działała na mojej płycie ? Tylko z tym, że ma być używana, do max. 40zł xD aby miała te 256MB ale już nie mniej niż te 128MB chociaż…

polecalbym ci cos z serii radeon od 9600 pro wzwyz, ewentualnie geforce fx od 5600 w gore (masz slot agp w tym sprzecie).

najlepsze byloby dorwanie czegos w stylu gf 7900 ewentualnie radeona x1950pro/hd3650 ale to nie te pieniądze :wink:

Ale to Ja mam złącze AGP czy D-SUB ?

D-Sub

AGP

takie są różnice, ty masz AGP.

Aha…

Znalazłem taką: http://allegro.pl/show_item.php?item=29 … d00be2ff62 , i to aż 512MB i tylko za 4-ery dychy.:] A więc ta co podałem może być ?

Na płycie głównej zapewne masz złącze AGP. D-SUB możesz mieć ale na karcie graficznej. To są dwie zupełnie różne rzeczy.

to w miare karta, ale jest to licytacja zaczynajaca sie od 40 zł. Napisz jaki masz zasilacz i podaj jakie ma parametry (z nalepki na boku).

Ale może ona być ? Tzn. Nada się ?

Zasilacz to IMPET400 ma 300W.

zalezy do czego chcesz ta karte. do wyswietlania pulpitu i fx5200 sie nada. A pograc zbytnio na tym sprzecie nie pogasz…

Ale ogólnie to polepszy taka 512MB ? Bo obecnie mam 64MB i gram w GTA SA tylko że na najniższych detalach. Więc taka 512MB na 100% polepszy…

Ale chodzi o kartę ? Że na takim sprzęcie nie pogram ? Bo jest słabego producenta ?:stuck_out_tongue:

Dodane 03.02.2013 (N) 18:04

A właściwie najlepiej aby było więcej tych BIT-ów ? Więc lepiej kupić kartę 256MB i 256BIT czy 512MB z 128BIT ?

polepszy, ale jednordzenowy procek bedzie i tak ograniczał mozliwosci twojej karty.

karta 256 bit ma dwukrotnie wieksza przepustowosc od 128 bitowej (przy zastosowaniu tych samych modeli pamieci), czyli jest lepsza. Roznice tak naprawde robi chipset karty graficznej, a dopiero potem zainstalowane na niej pamieci. Coż z tego, ze bedziesz mial przykladowo 8400gs z 1GB ddr5 skoro 7750 z 1 gb ddr3 bedzie i tak szybszy.

Aha…

No to pewnie i ograniczy, ale przyda się taka karta o takiej mocy.:slight_smile: Zreszto napewno byłoby lepiej, bo np. W GTA SA mógłbym ustawić wtedy rozdzielczość na maxa. Albo gdy jakiś system operacyjny lepszy wymaga lepszej karty graficznej, więc 512MB to w 100% wystarcza.

jakbys nie znalazl nic lepszego, to mam radeona 9600 pro 128 MB do sprzedania

wiecej info pod linkiem http://forum.dobreprogramy.pl/karty-radeon-agp-t520515.html

Aha, no dzięki:), ale tu za 40zł mam aż 512MB :slight_smile:

spoko spoko :wink: w przypadku jakbys nic lepszego nie znalazl.

No jak że nie, przecież ta co znalazłem (512MB) jest lepsza od Twojej.:stuck_out_tongue:

bez dwoch zdan jest lepsza :wink: tylko ze nie jest ona za 40 zł, tylko od 40 zl ;p

no ale nie zmienia to faktu ze bedzie duzo lepszym wyborem.

Ok, już zamówiłem.:slight_smile: Temat można zamknąć.

Dzięki za pomoc!