Jaką kartę graficzną polecacie?

Witam.

Mam zamiar kupić w maju nową kartę graficzną i nie wiem jaka będzie dobra by uciągnąć BF3 :slight_smile:

Mój sprzęt:

Procesor: Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @2.40GHz 2.40GHz

RAM: 4GB (będę pewnie dokupywał kolejne 4 czyli będzie 8 )

Karta Graficzna: Nvidia GeForce 8500GT 1GB

Jak coś jeszcze wam potrzebne żeby mi pomóc w wyborze to piszcie :wink: A no i żeby nie była zbyt droga :stuck_out_tongue_winking_eye:

Podaj markę i moc zasilacza oraz budżet. Bo dla mnie tanio to może być 500 zł, a dla kogoś innego 1000 zł.

Jak spojrzałem do tyłu komputera to był napis nad wejściem od kabla “AC 230V” starczy? Czy mam grzebać w środku ;_; A tanio to tak mniej więcej z 500zł max bo 1000 to jak dla mnie za dużo ;p

Nie, nie wystarczy. Zdejmij panel boczny obudowy i odczytaj jego markę oraz moc, bo nie wiemy czy obecny zasilacz “da radę”.

Grafika na przykład Gigabyte Radeon HD7770 1024MB rev. 2.0

Oto co wyczytałem z zasilacza:

Marka: FEVER

Model: LC-8400BTX

Voltage: ~230V

Current: 6A

Starczy? :slight_smile:

Do wymiany, ma bardzo kiepskie parametry.

Niestety, zasilacz jest do wymiany - Fever jest na czarnej liście i może sobie nie dać rady z grafiką.

A ile kosztuje jakiś dobry zasilacz?

Na początek ile możesz przeznaczyć na zasilacz (zweryfikujemy to jaki możesz zasilacz kupić).

No nie wiem hmm… Jak na kartę z 500 zł to na zasilacz max 300 ;p Chyba, że nie będzie wyjścia.

Do takiego zestawu spokojnie wystarczy XFX Core 450W albo Deus G1 500W.

Możesz je kupić za ok. 200 zł, a są to dobre markowe konstrukcje.

I jaka karta do tego? :slight_smile:

HD7770: http://www.morele.net/karta-graficzna-g … gd-456181/

GTX650Ti: http://www.morele.net/karta-graficzna-p … 1f-524238/

GTX jest trochę wydajniejszy od Radeona, ale o stówkę droższy, więc wybór należy do Ciebie. Dużo zależy od gier - w niektórych nieco lepszy jest Radek, w niektórych Geforce. Akurat w przypadku BF3 lepiej sprawują się karty “zielonych”, więc jeżeli możesz dołożyć to bierz tego GTX-a.

To wezme tego GTX-a :slight_smile: A który z tych dwóch zasilaczy lepiej wziąć?

Który chcesz (są w podobnej cenie i wszystkie będą ze sporym zapasem.

Ja dorzucę jeszcze Thermaltake SMART 530W

Czyli wydam około 734 zł :stuck_out_tongue_winking_eye: Da radę :slight_smile:

Dodane 03.03.2013 (N) 12:37

A i jeszcze tak spytam. Na jakiej jakości grafiki będzie chodzil BF3 z tym GTX-em? I czy Crysis 3 uciągnie? :stuck_out_tongue: