Jaką kartę graficzną udźwignie moja płyta główna?

Yo :!: Mam taką płytę główną: Chaintech 9BJA3. Jaką najlepszą kartę graficzną mogę wsadzić na tą płytę :?:

P@weł-13 podaj przedział pieniężny na kupno karty.

Coś poradzimy :wink:

Na razie nie gra roli. Chodzi mi o to jaką kartę ( dobrą ) graficzną udźwignie moja płyta :slight_smile:

no… :x tak się nie da,bo możesz kupić np. radeona 9500

a możesz kupić radeona x850xtpe

różnica i w cenie i w wydajności

Nadal mnie nie rozumiesz. Mam słabą płytę główną. Obsługuje tylko SDRAM i się pytam jaką grafę mogę do niej wsadzić :-x

jeżeli płyta ma agpx8 to praktycznie każda karta wydana na to złącze będzie działała :slight_smile:

jeśli nawet ma agpx4 to też praktycznie każdą kartę ta płyta obsłuży

Teoretycznie tak, ale jaki jest sens wkładania najnowszej karty, jeżeli reszta sprzętu jest nienajnowsza. Co z tego, e włożysz tam np. GF 6800GT, jeżeli i tak nie wykorzystasz jego możliwości, bo np. procesor będzie wąskim gardłem.

areh i ja to rozumiem, chciałem poprostu znać możliwości finansowe kolegi P@weł-13.

Zapewne zmieniając grafe, będziesz chciał grać w gry, obecnie 512 MB to zdecydowane minimum do gier, tak więc też się z tym licz :wink:

P@weł-13 masz bardzo podbny kofing do mojego, tez kiedyś mialem 9200, ale niestety sie zjaral ( :jupi: ) U siebie jak widzisz mam gf6600GT i muszę przyznać, że gierki chodzą bardzo dobrze, nie tną się, piękna grafa (m.in: nfs:mw, bt, cod, cod2 na srednich, ale na maxa tez idzie, ale sie troche tnie ;/ ) Aczkolwiek wsadzil bym tutaj jakiegos gf6600, bo nie są za drogie, a wydajne :wink:

No tak ale przy kartach tych co polecacie coś pisze DDR, a ja mam SDRAM (nie wiem czy dobrze rozumiem) :wink:

to nie ma znaczenia , to są pamięci karty , pamięć ram nic tu nie ma do gadania

patrząc na twojego kompa to nie ma sensu wrzucać jakiegoś przypuśćmy R x1600 pro czy GF 6600 GT ,

wg lepiej by było wsadzić tu jakiegoś radeona 9550 , 9500 lub 9600 pro bądź xt :wink:

ja bym radził koledze nie wypowiadać się w takich kwestiach, po chwili kolega zmieni zdanie… i po co to? :x

Nie pierwszy raz to się dzieje

OT’ami się tu nie zajmuje,więc przejdę do rzeczy:

podaj cenę,bo tak zgadywać to można… w nieskończoność

popieram słowa Bażant’a, jednak możnaby było kupić GT :stuck_out_tongue:

http://www.allegro.pl/item102951622_galaxy_gf_6600gt_ultimate_128mb_1_6ns_tvdvi.html

coś takiego :stuck_out_tongue:

albo kupić zwykłego GF 6600 , bo kolega P@weł-13 nie dość ze proc nie za wybitny to jeszcze pamięć 256 RAM i to jeszcze 133 Mhz ;/

Pomyśle nad radkiem 9600. Na geforce nie mam kasy. A ile mogę wziąść za tą kartę :?:

Radeon 9200 128 mb/64 bit

Widzę, że się coś czytało w młodości 8)

nie ma sensu takiej grafy pakować , chyba ze w przyszłości zamierzasz modernizować sprzęt to tak

jeżeli jednak nie to :arrow: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17340

wigrus daruj sobie takie komentarze :x :roll: :shock:

Może, podkreslam moze 90zł :stuck_out_tongue: Ale musiał bys znaleźć niezlego jelenia, żeby ten ■■■■ kupił :stuck_out_tongue:

Ale jak patrzę na karty to mają złączę agp 8x/ agp 4x. A moja płyta obsługuje do 4x. Czy taka karta będzie chodzić :?:

Będzie chodzić i starta w wydajności w porównaniu do AGP x 8 bedzie niewielka :smiley:

Spadek wydajnosci bedzie w granicach 3-4%, czyli niezauwazalny :wink:

A co sądzicie o GeForcie 5500 :?:

Złączono Posta : 25.05.2006 (Czw) 20:44

A i jeszcze jakiego proca fajnego mogę zamontować na moją płytę :?: