Jaką karte graficzną wybrać do maksymalnie 600 PLN

Siema !

Podam specyfikacje mojego kompa::

Płyta główna: G41M-SP20

Procesor: Pentium Dual Core “E5800” 3,20Ghz

Pamięć: 2GB + 2Gb do kupione

Karta graf.: pci-e 1gb radeon hd5450

Zasilacz: ATX 420W, PFC

Dysk twardy: 500GB 7200RPM Sata III 16MB

I teraz mam pytanie jaką nową karte graficzną do niego wybrać nie znam się zbytnio na komputerach w takich sprawach.

Prosze was i podsyłanie linków.

Chce kupić nową ponieważ niektóre gry np League of Legends jak dam na wysokie detaly to mam “lagi”.

I na moim poziomie się nie da zbyt dużo ugrać.

A więc pisze i polecajcie !

Aha i prosze o karty w cenach nie przekraczających 600 zł a najlepiej tak koło 400-500.

A dokładna nazwa, odczytaj bezpośrednio z zasilacza i podaj.

Kartę proponuję HD7770 OC Gigabyte.

Niestety na zasilaczu nie pisze nic więcej.

Dzieki za odpowiedź a jeszcze jakąś mógłbyś mi polecić ?

Do tego CPU to karta max.

Jak zasilacz nieznany,to też do wymiany na polecany na Forum, poczytaj w tym dziale.

Zasilacz taki http://www.ceneo.pl/13501205#tab=spec

A czyli żeby mieć lepszą karte to bym musiał mieć lepszy procek ?

Co w tym jest słabego ?

Nie znam się na tym dlatego chce się dowiedzieć.

Jeśli chodzi o zasilacz http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1 … ml#6014195

Zasilacz np. Corsair VS 450W, karta graficzna Gigabyte Radeon HD7770 1GB

Dodane 18.09.2013 (Śr) 15:19

Do niektórych gier przydałby się lepszy procesor.

A gdybym kupił procesor intel i5 podobno bardzo dobry tańszy od najnowszego i7.

Do tego nowy procesor z tych polecanych nie podróbek które zawarte są w linku który podano wyżej do tego jedna z tych 2 kart które podaliście czyli wymiana 3 rzeczy

koszty około 1200zł. Wtedy by wszystko ładnie pięknie chodziło bez większych problemów ?

Najtańszy Intel i5 kosztuje ok 660zł, płyta ok 210zł, pamięć RAM 4GB ok 125zł.

Najprościej: aby wykorzystać potencjał (moc obliczeniową) danej karty grafiki, CPU musi spełniać pewne wymagania dotyczące samej budowy (architektury) CPU, ilości rdzeni i jego prędkości.

I przy Twoim CPU, możliwe, że potencjał podanej karty HD7770 nie zostanie wykorzystany na 100 %. Większość gier teraz wymaga CPU czterordzeniowego i możliwe, że dopiero przy nim ta karta rozwinie na 100 % skrzydła. Wszystko zależy od gry i samych ustawień gry.

Do poczytania.

http://pclab.pl/art52167.html

To opłaca mi się kupować nową karte graficzną czy lepiej kupić dopiero razem z procesorem ?

I zasilacz kupić jak najszybciej tak ?

Dzieki za pomoc :slight_smile:

karta do 600zł

to radeon HD7850 1GB lub geforce gtx650 ti Boost 1GB lub 2 GB

masz stary 2 rdzeniowy procesor ,obecnie w coraz to nowszych grach będzie on zbyt słaby co prawda ustawisz większość detali na max w grach na wyżej wymienionych kartach ale co z tego jak FPS będzie na poziomie np, 20 klatek gdzie przy procesorze i5 miałbyś stałe przykładowo 60 klatek

jeśli planujesz zmieniać też procesor płytę to możesz szarpnąć się na taką kartę ,ale pod warunkiem że będzie to np za 2-3 miesiące a nie za 2 lata ,gdzie te karty będą już przestarzałe wtedy lepiej kupić teraz takiego HD 7770 :roll: