Jaką kartę graficzną wybrać do mojego zestawu ?

No nie będę z tobą już dyskutował, dodam tylko, że na Core 2 Quad 6600 i równie wiekowej grafice R HD 5770 1 GB, synek przeszedł niedawno Wiedźmina 2 na średnich detalach, a obecnie gra w GTA 5 również na średnich detalach. Do niedawna to był nasz super komputer. Staruszek stoi sobie teraz w drogim pokoju, a centralne miejsce zajmuje nasz nowy sprzęt zmontowany własnoręcznie rok temu z Core i5 6600K i grafiką GF GTX 960 4 GB. Wiedz sobie swoje, ja wiem swoje i nie ma co się naparzać duperelami. Teoria praktyczna też się liczy, nie tylko suche fakty, najczęściej książkowe. Różnica nie jest kosmiczna, tylko kosmetyczna. 3maj się :wink:

[quote=“tobexor, post:26, topic:521020, full:true”]
ten pentek spokojnie da sobie rade z gta V mój athlon x3 450 3,8 ghz dawał 40-70 na średnio-wysokich w mieście a miał 1 wątek mniej i znacznie słabszy rdzeń
[/quote]Athlon nomen omen ma 3 wątki, G4400 ma tylko dwa.

[quote=“daniellbn, post:27, topic:521020, full:true”]
Dobra Panowie zostanę przy Gtx 1050 2GB , zastanawiam się tylko jakiej firmy , jakoś chyba bardziej mnie przekonuje MSI ale 5 lat gwarancji zotac-a też nie jest głupim pomysłem
[/quote]Prównywarka. Zostałbym przy Zotacu.

1 polubienie

Ja na swoim poprzednim 9 letnim komputerze jeszcze jakiś rok temu jak jeszcze działał grałem w Diablo 3 i HS-a oraz w Fallout NV na niskich wymaganiach ale z dalekim rysowaniem postaci miał kolosalne spadki fps-ów przy większej ilosci postaci czy też mobów , ale w Diablo III na średnich chodził płynnie . Tak samo ten co mam obecnie którego parametry podałem mam go od wakacji , jest budżetowy bo tamten sie popsuł i musiałem kupić szybko graty do nowego , jak juz kupiłem graty do nowego po tygodniu padł stary monitor o dziwo płaski miałem jak na tamte czasy :slight_smile: no i kupiłem full HD no i mi wydajność spadła i chce teraz dokupić jakąś grafikę żeby znów pograć sobie np w Diablo w które nie bardzo da sie grać z tym monitorem , a jak podepnę stary monitor to śmiga.

Mój stary komputer z datą zakupu z faktury 2007/09/01 miał takie parametry:

3gb ram (obie innego taktowania i to w kosciach 1gb i 2 gb)
geforce 8600GT 256mb
gigabyte m56s-s3 nforce560 am2
AMD athlon 64x2 dual core 4000 am2
iiii windows vista ! :smiley: ale zmieniłem na 8 :wink:

I tak jak mówię na tych parametrach chodził mi skyrim , fallout 3 i NV , Diablo III a nawet Euro truck simulator 2, z tego co pamietam nie było szans na zagranie w GTA4.

Gry te chodziły na średnich wymaganiach i problem był straszny z większa ilością postaci jak napisałem wcześniej ale grać się dało . Teraz chce przez jakiś czas przemęczyć się z czymś nie do końca najgorszym żeby sobie coś tam po robocie poklikać , przeprowadzę się zacznę składać nowy komputer a ten zostanie dziewczynie na studia do nauki i przeglądanie internetu :wink: Wtedy już nie będę oszczędzał na grafice bo doskonale wiem ze na czym jak na czym ale na grafice i na procku oszczędzać nie ma sensu :slight_smile:

ten pentek spokojnie da sobie rade z gta V mój athlon x3 450 3,8 ghz dawał 40-70 na średnio-wysokich w mieście a miał 1 wątek mniej i znacznie słabszy rdzeń

Dobra Panowie zostanę przy Gtx 1050 2GB , zastanawiam się tylko jakiej firmy , jakoś chyba bardziej mnie przekonuje MSI ale 5 lat gwarancji zotac-a też nie jest głupim pomysłem

Ok, dzięki wielkie za pomoc !

przejrzyj jeszcze to
http://pclab.pl/art72889-3.html

Ok geforce gtx1050 zakupiony , wsadzony do kompa ale mam czarny ekran , czy ktoś coś na ten temat wie ?

dodatkowa wtyczka PCI-e (jeśli jest) podłączona
monitor musi mieć wyjście przynajmniej DVI-D lub DVI-d
ta karta jeśli dobrze pamiętam nie masz już konwertera analogowego więc przejściówka na np HDMI nic ci nie da

Napisz krok po kroku co zrobiłeś i co oznacza “mam czarny ekran”.

krok po kroku wyłączyłem komputer z zasilania, od elektryzowałem się nawet ,po odkręceniu klapy obudowy i wyjęciu zaślepki , wsadziłem kartę graficzną w gniazdo , podłączyłem kabel do gniazda DVI podpiąłem kabel zasilacza , włączyłem zasilacz, włączyłem komputer.

Pod pojęciem czarny ekran miałem na myśli że monitor w ogóle nie zareagował.

Kiedy włączam na zintegrowanej karcie monitor pokazuje najpierw parametry ustawień potem się normalnie włącza.

zresetuj bios

Zresetowany, zaktualizowany.

Na stronie MSI w liście kompatybilnych kart z tą płytą główną mojej karty graficznej nie uwzględniono. Uwzględniono natomiast kartę mojego kolegi który przyjechał mi z pomocą i swoim komputerem i jego karta też nie działa, natomiast w jego komputerze działają obie karty .

[quote=“daniellbn, post:35, topic:521020, full:true”]
Zresetowany, zaktualizowany.

Na stronie MSI w liście kompatybilnych kart z tą płytą główną mojej karty graficznej nie uwzględniono. Uwzględniono natomiast kartę mojego kolegi który przyjechał mi z pomocą i swoim komputerem i jego karta też nie działa, natomiast w jego komputerze działają obie karty .
[/quote]Nie patrz na stronie, bo przecież nie wymienią wszystkich kart, które wychodzą.

Czy komputer się normalnie uruchamia oprócz wyświetlania obrazu, jakieś dźwięki itp.?
Sprawdź inny monitor, inny przewód.

sprawdzałem różne przewody, Komputer się włącza raczej normalnie, żadnych sygnałów dźwiękowych nie ma.

A z ta kompatybilnością napisałem bo mojej iby nie ma a jest mojego kolegi i obie nie działają więc żeby o wykluczyć , trudno jutro oddam komputer do specjalisty zobaczymy co powie

gniazdo PCI-E było problemem , naprawili w serwisie i ok jest już