Jaką kartę graficzną wybrać do mojego zestawu ?

Witam ! jestem posiadaczem takiego zestawu :

  1. Antec VP 500 - 500W (Zasilacze)
  2. Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2133MHz CL14 (HX421C14FBK2/8) (Pamięci RAM)
  3. Intel Pentium G4400, 3.3GHz, 3MB, BOX (BX80662G4400) (Procesory)
  4. MSI H110M PRO-VD, H110, DDR4-2133, SATA3, DVI, VGA, M-ATX (Płyty główne)
  5. Microsoft Windows 10 Home PL 64-bit

Jaką kartę graficzną tak w okolicach 500 zł można kupić żeby pograć sobie takie tytuły jak TES5 , CS GO, RESIDENT EVIl 7 ( wersja demo tej gry na średnich wymaganiach bez karty graficznej mi chodziła ) .

GTX 750Ti spokojnie się w tym budżecie zmieści i dobrze spisze, polecam wersje Palita i MSI :wink: .

no brawo za inteligencje za 500zł mamy rx 460 który niszczy tego gtxa a za 550zł mamy 1050 który niszczy rx 460 i jest wydajniejszy od 750 o jakieś 40%
polecam takie GPU do fullhd spokojnie starczy ci 2gb vram na tekstury wysokie
jednak autorze naprawdę bardzo polecam ci poczekać i dozbierać chociażby do najtańszej wersji 4gb
dzięki temu gry będą wyglądać świetnie przez długi czas a ty nie będziesz musiał za rok wymieniać gpu z braku vram

1 polubienie

Takim sposobem można dojść do karty za 2tys zł :stuck_out_tongue:

post poniżej poziomu
przepraszam

1 polubienie

Czy Ty masz jakieś problemy ze sobą kolego ? Poza tym napisałem Ci ze na zintegrowanej mi resident chodzi na średnich. Nie wypowiadaj się więcej w tym wątku jak Ci nie pasuje ze go założyłem , i nie mów mi co mam zakładać a czego nie zakładać bo tak się składa że założyłem go żeby się czegoś dowiedzieć a nie słuchać jakiegoś gówniarza który ma jakieś problemy z nadpobudliwością i za grosz szacunku do innych . Poczekam aż odpowie mi ktoś kompetentny wyjaśniając dokładniej o co chodzi bo zupełnie nie rozumiem dlaczego np gtx 750 ma starczyć na pół roku , wydaje mi się ze bardzo przesadzasz

1.Jak ci resident na hd510 chodził na średnich to chyba 600x800 w 15 fps jak hd 630 z kośćmi 3200mhz nie daje rady 1366x768 wyciągnąć 30fps na low w i7 7600k więc magia
2.Taki ja mocno obeznany w gpu pisze że kupno 750ti który polecił natch to jak kupno malucha za 10k jak za 10.5 można mieć mercedesa
3.Tak jak napisałem 2gb jeszcze starcza do fhd na tektury wysokie średnie ale już zaczynają wychodzi gry które potrzebują min 4 gb tak jak resident który jak ma mniej niż 3gb ma straszne problemy lub oczekiwany Ghost Recon: Wildlands.PClab "Najwięcej problemów miał GeForce GTX 1050 2 GB, właśnie ze względu na bardzo długi czas ładowania tekstur. Rozpocząwszy grę w średnich ustawieniach jakości obrazu, musieliśmy czekać bardzo długo, nawet 30 sekund, zanim ujrzeliśmy tekstury we wcześniej wybranej jakości."
4.A teraz ulubiona sprawa.Zieloni mają w dupie stare generacje kart i są na nich mega problemy.GTX 780 był lepszym od r9 290x a w grach 2016-17 gtx 780 ti nie daje rady 290 a 780 spada do poziomu r9 280
na premierę 260x był słabszy od 750ti o jakieś 10-15%. Na teraz mogę ci spokojnie powiedzieć że w grach 2017 role się odwróciły a wiem to gdyż mam obydwie karty. Najlepsze wałki są w BF1 dx12 gdzie na starych sterownikach 750 ti ma około średnio 55 na średnich fhd na nowych jakieś 45-50 ze spadkami tylko sprawa jest taka że na starszych sterach już nie pograsz bo nvidia to blokuję trzeba bawić się w rejestrze systemu i sterowników aby włączyć gre na starych sterach na gtx 970 3,5+0.5 gb nie da się grać z powodu ścinek a przykładów takich sytuacji na forach bf1 jest sporo
Na koniec chciałbym cię przeprosić za to że się uniosłem akurat byłem wpieniony i przelałem to na klawiaturę.

1 polubienie

Resident chodzi na 1920x1080 , 60Hz, skalowanie 0,5, FXAA , reszta różnie niektóre rzeczy wyłączone inne na średnich fakt faktem przyjemność z gry znikoma ale grać się da jak by nie patrzeć i sam się zdziwiłem bo mi Gwinta przycina. Ale mniejsza o to jest jak jest i nie zależy mi na najnowszych produkcjach w tej chwili i nie chce kupować jakiejś super grafiki bo moim zdaniem nie ma sensu inwestować w taką rafikę przy takich podzespołach jakie mam . Poza tym teraz czeka mnie przeprowadzka i nie karta graficzna to ma być uzupełnienie tego komputera a nie jakiś priorytet , po prostu chcę sobie spokojnie pograć w Diablo3 (które po kupnie monitora fullHD mi zwolniło) w Fallouta 3 i NV ( NV chodzi mi na 1920x1080 Antyaliasing 2, Filtrowanie anizotropowe 3, tekstury wysokie ) dobrze by było jak by 4 poszła na jakiś średnich , Gwinta i chciał bym jeszcze pograć sobie np w CS-a i może jakieś gta 4 bo 5 to już na bank nieosiągalna przynajmniej tak mi się wydaje. Jak już kupie wszystkie sprzęty AGD zacznę inwestować w nowy komputer o wiele lepszy ten póki co jest żeby był . A co do Twoich przeprosin to nie ma problemu rozumiem.
P.S
W sumie 500 to taka moja górna granica ale najlepiej by było jak byś np podał jakąś kartę np za 400 , 450 ,500, 550 , 600 tak pi razy drzwi prosił bym o pomoc w tym jaka karta jest dobra wiadomo ze im droższa tym lepsza ale chodzi mi o taki przedział +/- 100 zł może kupię jakąś za 550 może za 400 jak nie będzie np większej różnicy między tą za 400 a 500 nie znam się dlatego fajnie jak by mi ktoś pomógł .

dobra rozumiem sytuacje
z residentem to trochę dziwne ale z tego fulhd ze skalowaniem 0;5 zostaje tak naprawdę 1366x768 jednak
sytuacja jest taka że masz pentiuma g4400 cpu szału nie robi
ogólnie najlepszy wyjściem http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/sapphire-ati-radeon-rx460-2gb-ddr5128bit-dvihdmidp,70930.html za 460 masz około 15-20% więcej od 750 ti
dopłacając 100zł masz 30-35% od 750ti tak na oko twoja decyzja
do 500zł nic innego z nówek nie ma
za 500zł możesz dostać r9 270x ale to możew 5-10% wydajniejsze od rx 460 a więcej prądu bierze i r9 280 (jakieś 15% więcej od 460 poziom 1050 tylko znacznie więcej prądu) oba może jeszcze z gwarancja ale opcje raczej bez sensu
do 600zł będzie msi gaming 1050 gtx 2gb
1050 ti to już 700zł rx 470 to 860zł

1 polubienie

[quote=“daniellbn, post:1, topic:521020, full:true”]
Witam ! jestem posiadaczem takiego zestawu :

Antec VP 500 - 500W (Zasilacze)
Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2133MHz CL14 (HX421C14FBK2/8) (Pamięci RAM)
Intel Pentium G4400, 3.3GHz, 3MB, BOX (BX80662G4400) (Procesory)
MSI H110M PRO-VD, H110, DDR4-2133, SATA3, DVI, VGA, M-ATX (Płyty główne)
Microsoft Windows 10 Home PL 64-bit

Jaką kartę graficzną tak w okolicach 500 zł można kupić żeby pograć sobie takie tytuły jak TES5 , CS GO, RESIDENT EVIl 7 ( wersja demo tej gry na średnich wymaganiach bez karty graficznej mi chodziła ) .
[/quote]Cześć,
trochę mało wydajny procesor, szkoda, że nie załapałeś się na G4560 (więcej wątków, wyżej taktowany). Ze względu na relację wydajność/cena minimum co warto kupić z nowych kart (gpu nie kupuje się przecież na dwa miesiące, dzieląc różnicę między 460 a 1050 w perspektywie lat, dołożenie paru złotych nie wydaje się być wygórowane), tak generalnie, to 1050 2GB. Preferowałbym Zotaca (~550 zł), gdyż nie dość, że jest najtańszy lub jeden z, to jeszcze po rejestracji na stronie producenta gwarancja jest przedłużana do 5 lat.


Osobiście wydałbym jeszcze więcej, gdyż kolejne gry będą wymuszały coraz mocniej od kart graficznych na zapotrzebowaniu na VRAM oraz wydajności. Tak podsumowując rozsądnym byłoby w niskim budżecie sięgnąć po 1050 Ti 4GB, ponieważ ta ilość pamięci zaczyna być wymagana do komfortowej gry nawet na niższych ustawieniach oraz kolejne zmiany w architekturze konsol nie nastrajają pozytywnie na oszczędzaniu na tym parametrze przez twórców. Wersja Ti jest też szybsza od non Ti. Powyższy wykres jest trochę nieaktualny, gdyż obecnie Ti da się kupić za 660 zł. Omawiane tu modele są reprezentantami w kwestii “grać albo nie grać” (niskie, medium, maks. fhd).

Na marginesie, dziś chcesz zagrać w RE7, za jakiś czas pewnie w inny tytuł AAA. Jak teraz za bardzo będziesz chciał przyoszczędzić, w przyszłości może być problem. Już ograniczeniem jest tylko 2 wątkowy procesor.

1 polubienie

Obecnie karta ma wystarczyć do tego co napisałem , najbardziej mi zależy na TES V , Fallout 3 i NV , Diablo 3 i coś co pozwoli zagrać w CS GO ewentualnie jeszcze GTA 4. I tak jak napisałem w poprzednim poście wszystko jest na tymczasem no na jakieś dwa lata , po dwóch latach planuje złożyć nowy komputer opierający się na lepszym procku z dyskiem ssd i płytą główną z 4 slotami na pamięć RAM póki co chce po prostu pograć w starsze produkcje. No chyba że napiszesz " ta płyta jest ok wystarczy ze kupisz lepszego procka " to zastanowię się nad kupieniem lepszej grafiku już teraz , ale moim zdaniem dokładanie super grafiki do tego co mam teraz mija się troszkę z celem tym bardziej że mam plany złożyć nowy komputer przy dysponowaniu pierwszą lepszą wolną gotówką na ten cel :wink:

[quote=“daniellbn, post:12, topic:521020”]
Obecnie karta ma wystarczyć do tego co napisałem , najbardziej mi zależy na TES V , Fallout 3 i NV , Diablo 3 i coś co pozwoli zagrać w CS GO ewentualnie jeszcze GTA 4. I tak jak napisałem w poprzednim poście wszystko jest na tymczasem no na jakieś dwa lata , po dwóch latach planuje złożyć nowy komputer opierający się na lepszym procku z dyskiem ssd i płytą główną z 4 slotami na pamięć RAM póki co chce po prostu pograć w starsze produkcje. No chyba że napiszesz " ta płyta jest ok wystarczy ze kupisz lepszego procka " to zastanowię się nad kupieniem lepszej grafiku już teraz , ale moim zdaniem dokładanie super grafiki do tego co mam teraz mija się troszkę z celem tym bardziej że mam plany złożyć nowy komputer przy dysponowaniu pierwszą lepszą wolną gotówką na ten cel :wink:
[/quote]Odpowiedziałem z dwóch względów. Primo, aby rada tobexora nie poszła na marne. Secundo, abyś nie popełnił błędu, który mógłby uczynić laik. Nie chcę się kłócić i przekonywać kolejną ścianą tekstu. Wyżej wyjaśniłem łopatologicznie w czym rzecz i jak się mają realia. Podałem konkretne modele, a także umieściłem odnośniki. Sprawdź liczbę edycji, przyłożyłem się do przekazania solidnej porcji wiedzy. Nie namawiam też do wydania kasy na super grafikę, bo mowa byłby minimum o 1070 (vide ceny) oraz zmianie procesora.

Reasumując: 1050 2GB lub 1050 Ti 4GB.

1 polubienie

Tu nie trzeba przekonywać ale myślę że MSI GeForce GTX 1050 myślę wystarczy mi spokojnie :slight_smile:

[quote=“daniellbn, post:14, topic:521020”]
Tu nie trzeba przekonywać ale myślę że MSI GeForce GTX 1050 myślę wystarczy mi spokojnie :slight_smile:
[/quote]Ależ Zotac jest (teraz patrzę) tylko 10 zł droższy, a masz opcjonalną dłuższą gwarancję, jeżeli zarejestrujesz kartę na stronie producenta.

EDIT
@daniellbn, pojawił się test RE7.
http://pclab.pl/art72889-3.html
Przy założeniu, że tylko w trzy nadmienione gry będziesz grał można się zastanowić nad najtańszą rx 460 2GB. Wersja 4GB ma konkurencję w postaci szybszej 1050 2GB, więc droższa RX jest nieopłacalna.

1 polubienie

Dwa dni temu założyłem na próbę do starego komputera z procesorem Core 2 Quad 6600 i grafiką Radeon HD 5770 1 GB RAM, nowszą grafikę GF GTX 960 4 GB RAM i co się okazało? Nowa, dość mocna grafika chodziła w starym komputerze bardzo źle. Obraz wyświetlany był bardzo ładny, o wiele lepszy, niż na starym Radeonie, ale gry /GTA 5/ fatalnie się zacinały. Chciałem zrobić próbę, czy to prawda, że nowe grafiki mają swoje układy i nadają się do starszych komputerów. Wniosek jest taki, że nie nadają się. Za słaby procesor nie nadaje się do zbyt mocnych grafik. Mój Core 2 Quad 6600 jest niewiele gorszy od Pentium G4400 kolegi i radzenie mu, żeby kupił do swojego zestawu GF GTX 1050, czy 1060, jest wielkim błędem. Dobrą radę przedstawił kolega natch, żeby kupić GF GTX 750Ti. Sam miałem kupić tę kartę do swojego starego zestawu, ale po dokonanej negatywnej próbie z GF GTX 960 4Gb zaczynam mieć obawy, czy ta karta nie jest za mocna. Teraz wiem już swoje i nikt mi nie wmówi, że można windować grafiki bez opamiętania do słabszych komputerów. Zestaw musi mieć odpowiednio mocny procesor główny, żeby mocna grafika rozwinęła skrzydła. Przecież to wszystko ze sobą współpracuje i słaby procesor jest wąskim gardłem dla mocnej grafiki. W moim nowym komputerze z płytą Asus Z170 Pro Gaming i procesorem Skylake Core i5 6600K grafika GF GTX 960 4 Gb w pełni rozwija skrzydła i płynnie obsługuje wszystkie najnowsze wymagające gry jak: DOOM 4, Far Cry 4, Wiedźmin 3.

[quote=“toja191, post:16, topic:521020”]
Mój Core 2 Quad 6600 jest niewiele gorszy od Pentium G4400 kolegi i radzenie mu, żeby kupił do swojego zestawu GF GTX 1050, czy 1060, jest wielkim błędem.
[/quote]Kto Tobie takich głupot nagadał? Bo jeżeli sam doszedłeś do takich wniosków, to naprawdę należy poprawić metodologię dociekania. Pierwszy wymieniony to procesor z 2007, drugi zaś z 2015 roku! W ogóle na jakiej podstawie twierdzisz, ze oba są na podobnym poziomie?

Lektura na początek, aby co nieco liznąć tematu:

  1. Rzecz o miejscach testowych w grach…
  2. Czy procesor będzie ograniczał nową kartę graficzną?..
  3. Testowanie procesorów w grach – metody, miejsca testowe. Jak umiejętnie czytać wykresy wydajności?

residenta dałem jako jakiś tam wyznacznik że obecnie bez grafiki na jakiś tam średnio niskich ustawieniach da się w niego u mnie grać , w sumie najbardziej zależy mi na fallout 3/NV(opcjonalnie 4) TES 5 Diablo III , HS , Gwint , miło by było pograć też w WoW-a np , karcianki i tak sporo czasu zajmują a sami wiecie że jak sie pracuje i ma kobietę i znajomych to na granie jest już troszkę mało czasu mimo wszystko lubię to robić i nie zalezy mi na najnowszych produkcjach jedyne co to dziewczyna chciała by właśnie też sobie czasem pograć w GTA jakieś . Wiece ja najchętniej bym dał na grafikę i powyżej tysiąca ale nie opłaca mi sie po prostu pchać do tego kompa nic takiego , niestety inne nowsze tytuły muszą zaczekać aż złożę kolejny komputer z lepszymi podzespołami do którego nie będzie mi szkoda wsadzić dobrej grafiki :wink:

[quote=“daniellbn, post:18, topic:521020”]
residenta dałem jako jakiś tam wyznacznik że obecnie bez grafiki na jakiś tam średnio niskich ustawieniach da się w niego u mnie grać , w sumie najbardziej zależy mi na fallout 3/NV(opcjonalnie 4) TES 5 Diablo III , HS , Gwint , miło by było pograć też w WoW-a np , karcianki
[/quote]Z wymienionych F4 jest najbardziej wymagający. 460 na low zapewni granice płynności tj. 30 klatek.

[quote=“daniellbn, post:18, topic:521020”]
dziewczyna chciała by właśnie też sobie czasem pograć w GTA jakieś .
[/quote]GTAV jest dobrze zoptymalizowane, ale jako że jest grą procesorową, a Ty masz słabego procka, znowu będzie granica płynności. Minimum to nadmieniony G4560, który jest ciut słabszy od i3-6100. Można go już parować z powodzeniem z rx470 lub gtx 1060.

Może dwa lata jakoś przeciułasz na tym sprzęcie na low. Tym bardziej jak mało czasu na gry :slight_smile:

Przeanalizowałem rankingi wydajności. Zgadza się, że jeden jest starszy model a drugi nowszy, tylko że core 2 Quad to czterordzeniowy procesor z górnej swego czasu półki, natomiast Pentium to dwurdzeniowy procesor budżetowy, więc jak ty chcesz je porównywać? Mój obecny Core i5 6600 Skylake będzie jeszcze przez dobrych kilka lat lepszy od najszybszych, nowszych Pentium. Dopiero za ileś lat przyszłe Pentium może dogoni obecne i5. I nie napisałem, że oba są na tym samym poziomie. Obecne Pentium G4400 jest nieco wydajniejsze od starego Core 2 Quad 6600, ale bardzo niewiele, eh :slight_smile:

[quote=“toja191, post:20, topic:521020”]
Przeanalizowałem rankingi wydajności. Zgadza się, że jeden jest starszy model a drugi nowszy, tylko że core 2 Quad to czterordzeniowy procesor z górnej swego czasu półki, natomiast Pentium to dwurdzeniowy procesor budżetowy, więc jak ty chcesz je porównywać?

Mój obecny Core i5 6600 Skylake będzie jeszcze przez dobrych kilka lat lepszy od najszybszych, nowszych Pentium. Dopiero za ileś lat przyszłe Pentium może dogoni obecne i5.

I nie napisałem, że oba są na tym samym poziomie. Obecne Pentium G4400 jest nieco wydajniejsze od starego Core 2 Quad 6600, ale bardzo niewiele, eh :slight_smile:
[/quote]Poproszę o zaprezentowani ów rankingu. 8 lat różnicy, parę podstawek i architektur dalej… Nawet tych procesorów się nie testuje, bo nie są wystarczające do obecnych zadań. Zresztą już nie jeden był taki, co próbował na Quadzie grać i wiadomo co wyszło. Natomiast na nowych Pentiumach da radę, szczególnie na Kaby, którym Intel już powoli zaczyna walczyć z nadchodzącymi AMD.

Masz szklaną kulę? Jeżeli patrzeć poprzez analogię z przeszłością, to 4-6 lat, ale nadchodzą zmiany, więc różnie to może być.

A czy ja Ci to zarzuciłem, sprawdź raz jeszcze proszę. Jednak śmiem twierdzić, że różnica jest kosmiczna.