Jaką kartę graficzną wybrać do słabego komputera biurowego?

Serdecznie Wszystkich witam :slight_smile:

Dostałem do podrasowania komputer biurowy. Sprzęt jest leciwy, a zatem nie chcemy w niego dużo inwestować. Nie więcej niż 100PLN. Poniżej podaję specyfikację w formie opisu, ponieważ nie mogę dodać grafiki.

  • Płyta główna ASUS P5LD2-VM
  • Procesor INTEL Core 2 DUO
  • Pamięć operacyjna 3GB DDR2
  • Pamięć na dane 2 x WD 500GB SATAII
  • Zasilacz Fortron 300W
  • System operacyjny Microsoft Windows 7 Professional 32 bity

Na wstępie napisałem, że jest to komputer biurowy, bo głównie taką funkcję spełnia, ale wykorzystujemy go także jako optymalizator do projektów. Producent oprogramowania do optymalizacji zasugerował nam zakup karty z 1GB pamięci, aby odciążyć pozostałe podzespoły. I tak właśnie chciałbym zrobić. Nie staram się oszczędzać na sprzęcie firmowym. Jesteśmy w trakcie dużych upgradeów w firmie i dlatego ten komputer musi tylko pociągnąć do Lutego 2018. Słabym punktem jest tutaj zasilacz, dlatego interesuje mnie karta graficzna o niskim poborze prądu. Rozpatrzę zakup z Allegro, OLX, a nawet coś od Was, jeżeli macie na sprzedaż. Myślałem o nVidia GeForce 210. Co Wy na to? Mam nadzieję, że trafiłem do dobrego działu, a jeżeli nie, to proszę o poprawne zamieszczenie. Dziękuję bardzo.

To oprogramowanie wykorzystuje GPU do obliczeń?
Jeśli nie, to żadne odciążenie raczej nie wystąpi, w czasie biurowej pracy zintegrowana grafika bierze tyle RAMu, co nic.

Jak grafika jest bardzo słaba, to można wyłączyć Aero i włączyć skórkę Win98.

Tak, program ma możliwość wykonywania obliczeń wykorzystując GPU. Jego działanie sprzężone jest z kilkoma innymi programami, które docelowo generują pliki graficzne. Miałem okazję korzystać z tego oprogramowania na komputerze z dedykowaną kartą graficzną i przyznam, że różnica jest znaczna. Pozostałe parametry komputera były zbliżone. W drodze jest już dysk SSD na system operacyjny, o czym nie napisałem wcześnie. Pozostałe porady, które podałeś (podałaś?) zostały już wdrożone.

Bo może nie chodzi o RAM tylko obciążenie procesora. Pewnie ten co doradzał źle się wyraził i tyle. @Oligostrix nazwa tego oprogramowania to jakaś tajemnica czy możesz napisać jego nazwę? Najprościej chyba by było sprawdzić jego wymagania na stronie producenta co nie?

Program spełnia wszelkie wymagania (te minimalne, oczywiście). Interesuje mnie dobór karty graficznej, która nie obciąży zbytnio zasilacza komputera, a doda odrobinę płynności. Na chwilę obecną interesuję się kartą graficzną nVidia GeForce 210. Jeżeli macie inne opinie lub propozycje, to jestem otwarty. Pozdrawiam.

GT 730 (używana) ew. jeżeli w tym budżecie nie znajdziesz to GT 710 (Nvidia oczywiście) (do AMD nie mam zaufania).

Nie lepiej zainwestować w 1030? Ichill ma fajny model 0db bez wentylatorka. Cena około 300 zł

Jeżeli płyta główna obsługuje QUADY to lepszą inwstycją będzie wzięcie Q6600 i tej Nvidii co napisałeś, lub samego Q6700.