Jaką kartę graficzną wybrać?

Witam. Otóż kupiłem nowy komputer oto parametry: 6x4,1 GHz , 4 GB RAM , Procesor AMD FX-6300 , zasilacz: 450W. Chciałbym się dowiedzieć jaką kartę graficzną kupić do gier. Tak, aby było dużo FPS. Myślałem już o Geforce GTX, bo 2 radeony mi się przepaliły. Proszę o pomoc, bo już sam niewiem. Najlepiej, aby karta kosztowała ok. 200-300 zł. Z góry dziękuję.

na karcie za 200- 300 zł nie będziesz miał dużo fps, jeśli chodzi o nowe gry

Model, markę zasilacza oraz model płyty głównej podaj.

 

Popraw też tytuł tematu, aby nie wyglądał jak tysiąc innych w tym dziale.

Będę miał dużo fps. Na karcie ati radeon hd 4890 miałem max na grze call of duty black ops 2 (miałem licznik fps) ,ale karta niestety się przepaliła.Kosztowała ona 170 zł. Mało, więc ją kupiłem. Model płyty głownej to ASUS M5A78L-M LX3. Marki zasilacza  i modelu nie wiem, bo nie pisze. Oto zdjęcie informacji zasilacza: http://www.iv.pl/images/03057503656039851173.jpg  według mnie jest on mocny.

To zdjęcie nic nie mówi o modelu. Zdejmij bok obudowy i przeczytaj co jest napisane.

 

Za ok. 300 zł dostaniesz HD 7770 - karta wydajniejsza i dużo bardziej oszczędna pod względem temperatur i poboru energii od HD 4890.

Ale będzie dużo fpsów na hd 7770 ? Nie lepiej kupić GeForce GTX ? Posiadam jak narazie GeForce 9600 GT, ale mam mało fpsów na niej. GeForce GTX 570 nie wiele kosztuje. Może ją kupić? Mój brat na starym swoim kompie miał też kartę ATI PowerColor x1950 PRO. Miał na niej 120 fps na grze World of Tanks w ustawieniach z grafiką średnią. To sporo fpsów w tej grze. 

Nvidia nie ma w ofercie nic ciekawego wśród nowych kart w tym przedziale cenowym. Względem 9600 GT jest to duży skok wydajności.

 

Sprawdź ten zasilacz w końcu.

Mały OT [bo ciśnienie mam już chyba z 200/100]

Śmieszą mnie teorie ludzi kompletnie nie znających się na kartach graficznych ale uparcie twierdzących, że karta za ok. 300 zł ogarnie nowe gry na full FPSach.

Graczem nie jestem, mnie to nigdy nie kręciło ale jeśli doświadczony użytkownik na forum wypowiada się i pisze, że nie to wg mnie należałoby trochę spokornieć i w temat zagłębić się.

Czasem warto czytać ze zrozumieniem i odpowiadać na pytania.

Za 300 zł to są karty ale bardziej desktopowe niż gamingowe.

Zależy w jaki konkretnie tytuł się gra, w jakiej rozdzielczości i ustawieniach.

 

Na HD 7770 idzie niezłe pograć w większość tytułów na średnich ustawieniach i rozdzielczości 1080p.

 

Natomiast autor tego tematu po prostu się nie zna i jest prawdopodobnie młodą osobą. Można to wyczuć po postach :wink:

HD 7770 nie jest rewelacyjna ale pograć można. Zgadzam się. Tylko nie lubię jak osoby nie znające tematu biorą za pewnik albo czyjąś odpowiedź i tego kurczowo się trzymają. Forum jest po to aby pytać, szukać a nie robić z siebie chojraka.

Pozdrawiam serdecznie :wink:

Ja bym chyba mimo wszystko próbował namierzyć jakiegoś Geforce GTX 650 Ti Boost :slight_smile:

Skoro dwa razy spaliły Ci się karty, to powinieneś na serio rozważyć zmianę zasilacza. Szczególnie jeśli miałeś Radeona hd 4890.

W przypadku nowego zasilacza patrz szczególnie na maksymalne obciążenie linii +12V - do Twojego procesora (jeżeli byś chciał trochę podkręcić) i nowej karty (np tej: http://proline.pl/?p=MSI+VGA+GTX570+03) fajnie by było żeby zasilacz miał przynajmniej 20A.

Po 1: mam 12 lat.

Po 2: mówiłem już ,że kupiłem kartę graficzną za 170 zł. To mało, ale miała 75 fps na call of duty black ops 2 (to jest max. FPS w tej grze). Powiedziałem, że karta się przepaliła.

Po 3: Nowy komputer jeszcze do mnie nie przyszedł, więc nie mogę sprawdzić zasilacza :slight_smile: a tak wgl. to teraz jestem na moim starym kompie (na tym kompie się przepaliły te karty) oto zasilacz starego komputera: 220V , 10A/5A , 60/50 Hz firma EXTREME. Te informacje pisały na blaszce zasilacza. Chyba jest słaby co nie?

Kolego, skoro nie masz wiedzy to nie pisz głupot bo zostaniesz odpowiednio naprostowany. Czasem ze zdaniem starszych kolegów z forum wypadałoby się zgodzić. Po to udzielany się w temacie aby na tyle na ile potrafimy pomóc.

Co do zasilacza, mało informacji o nim ale śmiem twierdzić, że to pseudozasilacz.