Jaką karte graficzną wybrać?

(Vatos123) #1

Witam zastanawiam się nad wybraniem karty graficznej i mam dylemat co wybrać.

Zastanawiam się między

-MSI GeForce GTX 770 4GB (http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-770-4gb-ddr5-256-bit-hdmi-dp-dvi-n770-tf-4gd5-oc-599665/)

-MSI GTX 770 2GB (http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-770-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dp-dvi-gtx770-n770-tf-2gd5-oc-546561/)

Karta ma być z naciskiem na gry pod względem wydajnościowym i przyszłościowym. Wiem że obecnie nie wykorzystam 4gb karty w grach ale patrząc na obecne wymagania myśle że za pare lat te 4gb ramu się przydadzą. A z drugiej strony boje się jednak że 2gb mi nie wystarczy.

Pozdrawiam.

(CrisPL) #2

Do jakiego sprzętu to ma pójść?

(Vatos123) #3

Do takiego :

(pstrowsky) #4

To zależy czy chcesz przyoszczędzić te 200 zł. Wersja 4GB jest niby troszkę mocniej taktowana ale takie różnice to kosmetyka. Jeśli istnieją gry, które potrafią zapełnić więcej jak 2 GB na karcie, a Ty masz dość gotówki to bierz tę droższą wersję.

(boykott) #5

Zależy na jakiej rozdzielczości będziesz grał: jeśli nic powyżej 1920x1080 (1200) to 2GB spokojnie wystarczą. Więcej pamięci przydaje sie w A) bardzo wysokich rozdzielczościach (>=1440p); B) wysokich wartościach antyaliasingu.

(Vatos123) #6

No akurat z tą kartą mieszczę się w 4000zł za blaszaka , także to bez różnicy.

Rodziałka to 1920x1080 , ale pomyślałeś że za 3 lata te 2gb mi starczą również , bo mi nie chce się w to niestety wierzyć :confused:

(pstrowsky) #7

Zwróć uwagę na wyniki porównania pod tym linkiem: http://alienbabeltech.com/main/gtx-770-4gb-vs-2gb-tested/3/

(Vatos123) #8

A no fakt , różnica jest nie wielka.

Z tego co słyszałem jednak 770 są 'najlepsze' pod gry.

A macie mi do zaproponowania jakąś wydajną do 1400zł karte graficzną?

(pstrowsky) #9

Gdyby tak było to nie sprzedawano by wyższego modelu, który jest pod każdym względem wydajniejszy :slight_smile: jednak kosztuje też więcej.

(Vatos123) #10

A masz jakąś kartę do zaproponowania?

(Profesorek9) #11

Patrzyłem na zestawienie części, to zasilacz jest za słaby do tej karty graficznej. Weź mocniejszy zasilacz. Poza tym, nie ma sensu kupować karty graficznej,

która ma 4 GB pamięci. Patrzenie ,, przyszłościowe ", że 4 GB udźwignie gry, które będą wydawane, to nic bardziej mylnego. Nie liczy się pamięć na karcie, 

a to, ile ma bitów, jakie shadery obsługuje, i wiele innych rzeczy.

• Poza tym zależy jeszcze, jakie gry będą instalowane u Ciebie, co będzie grane codziennie. Dzisiejsze gry są tak robione,

aby uruchamiały się na nowych pecetach, jak i na tych składanych parę lat temu. Obecnie tzw. silniki w grach, niezależnie jakich są oparte na C++, bo są najłatwiejsze dla programistów.

Większość gier ma silniki takie, jak: Unreal Engine 2.5 ( Alan Wake ), ( Splinter Cell Conviction ), ( Ghost Recon Future Soldier ). Call of Duty Ghost jest oparte na tym samym silniku,

co MW3, MW2. Osobiście grałem w MW2, MW3, Ghosts. Ghosts ma tylko inne lokalizacje, nic graficznie się nie zmienia, i dużo się nie zmieni jeszcze przez parę lat.

(Vatos123) #12

Przy 2GB karcie 550W zasilacz nie starczy? Czy chodzi Ci o 4GB ?

Ok to może zadam inne pytanie. Czy jest na rynku wydajniejsza karta graficzna do 1400zł od tej:

Jeżeli tak prosiłbym o linka.

(Atronics) #13

digikotsek1993

witaj ponownie :slight_smile:

nic nie jest za słaby zasilacz 

jak już tak chcesz mocniejszy wstaw tego 

co do karty graficznej może ta 

(Vatos123) #14

Nie no skoro tamten zasilacz wystarcza :slight_smile:

A do tej karty nie będzie taka sama sytuacja jak z gtx 770 4gb ?