Jaką kartę graficzną wybrać?

Witam. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad wymianą mojej karty graficznej Gainward GeForce® GTX 550 Ti 1024MB na coś mocniejszego. 

 

I tutaj pojawiają się moje pytania. Jaką kartę do 550zł wybrać?

Dodam, że moja płyta Gigabyte 970A-UD3 jest pod pci-e 2.0, ale to chyba nie stanowi problemu.

 

Zasilacz OCZ StealthXStream 2 600W 80+ SLI PSU 120mm 

Wewnętrzny zasilacz dla komputerów stacjonarnych o mocy 600 Wat. Kompatybilny z płytami głównymi obsługującymi standard zasilania ATX 12V 2.2 oraz EPS12V. Wyposażony jest w aktywny układ PFC oraz wentylator 120 mm.

 

Procesor to AMD Fx 6100 Six-Core Processor 3.30GHz

 

Czy uda się znaleźć odpowiednią kartę graficzną? Dodam jeszcze, że komputer do gier. 

 

GTX 750 Ti http://www.x-kom.pl/products/200709/show

 

Do tego procesora będzie lekko za mocna, ale z kolei słabszej karty też nie opłaca się tutaj kupować. 

 

Zrób OC procesora, jeśli tylko posiadasz dobre chłodzenie. Poprawi to wydajność w grach. 

Na dniach będę miał chłodzenie SilentiumPC Spartan PRO HE924 Czy taki cooler wystarczy do podkręcenia procesora?

Wystarczy.

 

Przy rozsądnym napięciu oczywiście.

A polecisz mi jakiś dobry poradnik odnośnie podkręcania procesorów?  Jeszcze nigdy tego nie robiłem.

Niczego nie polecę, bo nigdy z takowych poradników nie korzystałem.

 

Google stoi otworem :wink:

Dziękuję za pomoc :) 

GTX 750 Ti lepiej się tutaj sprawdzi,  głównie ze względu na sterowniki mniej obciążające procesor.

To powiedzmy, ze już się zdecydowałem na tą gtx 750, ale czy bez oc procesora też będzie wszystko dobrze? 

R7 265 nie jest wydajniejszą kartą w większości gier.  Bez OC będzie znośnie, ale OC pozwoliłoby podnieść nieco wydajność. Twoja decyzja. 

Wyszło na to, że będę kupował gtx 750 Ti OC od gigabyte oczywiście w rozsądniejszej cenie. http://allegro.pl/gigabyte-gf-gtx750ti-oc-2gb-ddr5-128bit-1111-5400-i5441668884.html.�’> do procesora to udało mi się go podkręcić do 4.0GHz. Czy dobrze zrobiłem i dobrą kartę wybrałem? 

Jeżeli jest to stabilne 4.0 GHz, to tak.