Jaką kartę graficzną wybrać?

(Jacolok) #1

Witam.

Chciałem sobie kupić jakąś nową kartę graficzną tylko się zastanawiam jaką.

Karta będzie przeznaczona do gier.

-Radeon 9550 zegar 200Mhz 256Mb

-Geforce 6 6200 zegar 400Mhz AGP 8x

-Geforce 6 6600LE 256Mb

Którą byście wybrali?

I jeszcze jedno pytanie nie związane z tematem.

Co sądzicie o dyskach twardych zewnetrznych bo mam dwa na oku ale nie wiem czy sens jest je kupować.

-Freecom 60Gb

-Philips SPD 5210cc 80Gb

Dziękuje za podpowiedzi.

(aju) #2

Jeśli przenosisz wiele danych na inne komputery to rozwiązanie jak ulał.

Jeśli natomiast ma to być dysk zamiast dysku wewnętrzenego to rozwiązanie takie sobie (droższe, bez potrzeby, dyski wolniejsze i mniejsze)

(Wigrus1) #3

a jaka kwota? Nie wybrałbym żadnej, jak już to radeon 9500 mod.na 9700 :slight_smile:

a do czego potrzebny byłby Ci taki dysk? Chcesz np.chodzić po kumplach i coś zgrywać od nich na Twój dysk, a później wrzucać to do swojego, tak?

Jak tak to lepiej sobie kup dysk wewnętrzny, do tego kieszeń, montujesz w budzie, wyjmujesz kiedy chcesz i masz taniej :slight_smile:

(Init3) #4

Z kieszeniami jest ten problem, ze jest duzo producentow i nie kazde pasuja do siebie, tzn nie kazda kieszen z dyskiem wlozysz do obcej kieszeni - sam to przerabialem. Zewnetrzy dysk jako dodatek to swietna sprawa, mam kieszen zewnetrzna z firewire i transfer prawie taki jak z dysku na dysk. Przydaje sie cos takiego i to bardzo, moglbym wymienic przynajmniej kilka zastosowan.

(Jacolok) #5

Te karty są w cenie do 300 zł.

A można wiedzieć dlaczego?

(Wigrus1) #6

256 MB zdecydowanie na tej karcie to za dużo pamięci, na dodatek pewnie jakiejś marnej jakości,

zapewne 64-bitowa szyna pamięci

obcięte 4 potoki i znów ta pamięć, słaba jakość pamięci i za dużo w tego typu karcie.

Jak znajdziesz to kupuj r9800pro :slight_smile:

(Maciejboss) #7

ja mam Asus radeon x1600pro i nie narzekam na wydajnosc w grach

(McDracullo) #8

być może... ale ja jakoś odradzam ten model.

Radek 9800 i wio..:smiley:

(Patrol) #9

Wybierz GeForce 7950 1GB :stuck_out_tongue:

(McDracullo) #10

Tak.. w cenie do 300zł i na AGP x8 :x