Jaką kartę graficzną wybrać?

Witam.

Chciałem sobie kupić jakąś nową kartę graficzną tylko się zastanawiam jaką.

Karta będzie przeznaczona do gier.

-Radeon 9550 zegar 200Mhz 256Mb

-Geforce 6 6200 zegar 400Mhz AGP 8x

-Geforce 6 6600LE 256Mb

Którą byście wybrali?

I jeszcze jedno pytanie nie związane z tematem.

Co sądzicie o dyskach twardych zewnetrznych bo mam dwa na oku ale nie wiem czy sens jest je kupować.

-Freecom 60Gb

-Philips SPD 5210cc 80Gb

Dziękuje za podpowiedzi.

Jeśli przenosisz wiele danych na inne komputery to rozwiązanie jak ulał.

Jeśli natomiast ma to być dysk zamiast dysku wewnętrzenego to rozwiązanie takie sobie (droższe, bez potrzeby, dyski wolniejsze i mniejsze)

a jaka kwota? Nie wybrałbym żadnej, jak już to radeon 9500 mod.na 9700 :slight_smile:

a do czego potrzebny byłby Ci taki dysk? Chcesz np.chodzić po kumplach i coś zgrywać od nich na Twój dysk, a później wrzucać to do swojego, tak?

Jak tak to lepiej sobie kup dysk wewnętrzny, do tego kieszeń, montujesz w budzie, wyjmujesz kiedy chcesz i masz taniej :slight_smile:

Z kieszeniami jest ten problem, ze jest duzo producentow i nie kazde pasuja do siebie, tzn nie kazda kieszen z dyskiem wlozysz do obcej kieszeni - sam to przerabialem. Zewnetrzy dysk jako dodatek to swietna sprawa, mam kieszen zewnetrzna z firewire i transfer prawie taki jak z dysku na dysk. Przydaje sie cos takiego i to bardzo, moglbym wymienic przynajmniej kilka zastosowan.

Te karty są w cenie do 300 zł.

A można wiedzieć dlaczego?

256 MB zdecydowanie na tej karcie to za dużo pamięci, na dodatek pewnie jakiejś marnej jakości,

zapewne 64-bitowa szyna pamięci

obcięte 4 potoki i znów ta pamięć, słaba jakość pamięci i za dużo w tego typu karcie.

Jak znajdziesz to kupuj r9800pro :slight_smile:

ja mam Asus radeon x1600pro i nie narzekam na wydajnosc w grach

być może… ale ja jakoś odradzam ten model.

Radek 9800 i wio…:smiley:

Wybierz GeForce 7950 1GB :stuck_out_tongue:

Tak… w cenie do 300zł i na AGP x8 :x