Jaką kartę grafiki polecacie do gier?

witam chciałbym kupić kartę grafiki do płyty gł.

Nazwa płyty głównej MSI A68HM-E33 V2 (MS-7721)
mam kartę grafiki zintegrowana a chciałbym kupić zwykłą kartę grafiki tylko nie wiem jaką / obecnie mam tą :
AMD A4-6300 APU with Radeon™ HD Graphics, 3693 MHz

z takim wejściem

A budżet to…

450 zł _+

GTX 1050Ti lub RX 570.

:shushing_face: miało być 350 zł

A bo Ty chcesz nową. To nie ma.

acha , mam szukać . ?

mam za 400 zł … dzięki

Kupiłeś już ją?
Bo jeżeli nie to odradzam jak diabli.
To 1/2 rdzeniowy buldożer, ta karta nawet 50% wydajności nie osiągnie. :wink:
Może jakbyś miał 2/4rdzeniowego z A8… , ale nie na tym.

Ale w cenie około 350 złotych z nowych będzie albo GT1030, albo RX550, które są duużo słabsze od GTX1050Ti. Więc skoro cena zbliżona, to nic lepszego od GTX1050Ti się nie znajdzie. Jest jeszcze GTX1650, ale nie w takiej cenie.
Lepiej mieć szybszą kartę, niż wolniejszą.
Te 3 wymienione przeze mnie to jedyne współczesne karty w takich pieniądzach i należą do najsłabszych jakie istnieją. Jeszcze słabszą, to trzeba by szukać jakieś historyczne modele, ale wtedy pojawia się problem ich niekompatybilności z najnowszymi standardami (DX12, dekodery wideo itd.). Karta dużo daje chociażby przy odtwarzaniu filmów z YouTube, o ile wspiera format VP9, starsze nie wspierają: https://developer.nvidia.com/video-encode-and-decode-gpu-support-matrix-new

Owszem, ale jeżeli nie chce grać, to nie ma co przepłacać, wystarczy najtańsza rx 550. Natomiast jeżeli chce grać Autor, to lepiej niech weźmie gołą 1050 i mocniejszy procek. A8-7600, która miałem z rx 560D szła na 100% i momentami blokowała GPU.

Oczywiście to moja prywatna opinia, ale nie widzę zastosowania dla takiego połączenia, a 200zł w kieszeni warto zostawić. :wink:

Kupowanie mocniejszej karty do tego procka to grzech. Ewentualnie coś na poziomie GTX 750 760 do 200 zł. I jak pisze @anon7248146 za procesorem bym się rozglądał.


I za 350-400 - , masz procek i kartę jeszcze przyzwoitą.
https://allegrolokalnie.pl/oferta/ge-force-gtx750-1gb-wydajna-sig
Albo tego RX 550
https://allegrolokalnie.pl/oferta/radeon-sapphire-rx-550-2gb-lodz-wbd

Jajecpl dobry procesor, chyba nawet najlepszy, wybrał, ale lepiej kupić tańszy bez K… Tam też była chyba jakaś kompatybilność fm2/fm2+, ale to musi autor doczytać.
Twoja płyta, chyba nawet nie obsługuje podkręcania, a jeżeli to wyjdzie bardzo symboliczne. Ważne żeby były 2/4 rdzenie, wtedy te i3 3/4000 wydajności będzie.

Zamiast pchać się w leciwe rozwiązania, @Leszek2204 za jakiś czas kupi sobie płytę AM4 i jakiegoś Ryśka, a wtedy grafa będzie jak znalazł :wink:

Liczysz na to, mi się zdaje , że nasz zlecenidawa już modernizował na wiosnę, pół roku temu. :wink:

nie

sp. do gier

płyta super ,tylko kto mi to założy ;(

Obie procesor w znacznym stopniu ograniczy.

Sam, przełożenie płyty i złożzenie, to nie dialekt syczuański języka chińskiego. :wink:

Zrobisz jak chcesz, ale do gier powinieneś wymienić płytę i procek lub dokupię mocniejszy procek i Ram do 8 GB, drugą opcję tj. zostanie na fm2, uważam za gorszą. :wink: